Zprávy / Pozvánky

Latinskoamerický šarm: Gaby Moreno

Latinskoamerický šarm: Gaby Moreno

redakce | Zprávy / Pozvánky | 28.04.2016

Hudebně - cestovatelský večírek Planet Connection se 24. května vydá do latinskoamerické Guatemaly. Jeho hlavní hvězdou bude písničkářka Gaby Moreno. Držitelka Latin Grammy za objev roku 2013 míchá blues, jazz a soul s tradiční latinskoamerickou hudbou a její písně srší spontaneitou a láskou k životu. V roli předkapely se v Paláci Akropolis představí guatemalská dvojice The Hand of Midas, o zemi mezi dvěma oceány i kontinenty promluví na úvod cestovatelka Jana Troupová.

Guatemala je země lesů a mayských památek, jedním z místních pokladů je ale i písničkářka Gaby Moreno, která svojí živelnou hudbou na pomezí soulu, blues, popu a latinskoamerické hudby okouzluje fanoušky po celém světě. 24. května dorazí do Paláce Akropolis na latinskoamerický večírek série Planet Connection. Těžko bychom hledali lepšího průvodce po hudebním světě, v němž vládne spontaneita a láska k životu.


Jako velký talent podepsala Gaby Moreno první nahrávací smlouvu už v sedmnácti letech a po přestěhování do Los Angeles několik roků účinkovala na muzikálové scéně. Debutové album Still the Unknown z roku 2008 jí pomohlo k roli koncertní partnerky Tracy Chapman či Ani Difranco, mezinárodní věhlas přišel o dva roky později s titulní písní k oscarovému dokumentu The Cove, kde její hlas oživil Chaplinovu slavnou skladbu Smile. Ve stejném roce byla nominována i na Emmy za skladbu k seriálu Parks and Recreation. V Latinské Americe proslavil Gaby Moreno v roce 2012 duet s hvězdným Ricardem Arjonou nazvaný Fuiste tu. Španělsky nazpívané album Postales jí v roce 2013 vyneslo Latin Grammy pro objev roku a ve stejném roce začala spolupracovat s hercem a zpěvákem Hughem Lauriem známým ze seriálu Dr. House. Hostovala na jeho desce a odjela s ním celosvětové turné, které zavítalo i do Prahy. Do České republiky se vrací po třech letech, tentokrát ale už sama za sebe a v roli jedné z nejpozoruhodnějších zpěvaček současné latinskoamerické hudby. "V jejím hlase ožívá oheň největších ženských zpěvaček," napsal o Gaby Moreno magazín Orlando Weekly.


Guatemalský večer v Paláci Akropolis zahájí geografka a cestovatelka Jana Troupová. V besedě představí zemi voňavé kávy, všudypřítomných fazolí, aktivních sopek a svérázných indiánů. Dá se vylézt na jednu z nejvyšších guatemalských sopek s kojotem? Proč guatemalský bůh kouří a nesmí do kostela? Jaké to je vidět belizské kopulační tance v deset dopoledne? Jak se myjí indiáni v horách? Tyto a další otázky zodpoví autorka knihy* Mezi dvěma kontinenty*.

Hudební část večera zahájí folk rockové duo de), které tvoří Andrés a Diego Sanjoseovi. Existují od roku 2012 a ve svém aktuálním domově v Berlíně letos natočili eponymní album plné emotivních skladeb, které čerpají z alternativního rocku, folku a samozřejmě latinskoamerické tradice. Gaby Moreno doprovází celé její turné a 24. května s ní dorazí i do Paláce Akropolis na večírek Planet Connection.

Info

Planet Connection
Gaby Moreno (gt)
Support: The Hand of Midas (de)
24. 5. 2016 19:00
Palác Akropolis, Praha

www.facebook.com/events/1043301145735034
www.facebook.com/Palac.Akropolis.klub

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Or představují první singl z nové desky

redakce 28.05.2020

Nové album Or ponese název Smutný stroje a vyjde v červnu 2020 u pražského vydavatelství Silver Rocket.

BiggBoss a UPM vydávají kroniku vizuálního chaosu 90. let

redakce 27.05.2020

Uvnitř se na nejlesklejších papírech potkávají kalkulačky z československého zásilkového katalogu Magnet s fotografiemi Depeche Mode v Praze.

JazzFestBrno hlásí tucet náhradních termínů

redakce 26.05.2020

Původní harmonogram festivalu JazzFestBrno 2020 se sice rozpadl na kousky, ale festival nyní ohlašuje celkem dvanáct náhradních termínů. Festival zahájí Avishai Cohen.

Beseda u Bigbítu se přesouvá na rok 2021

redakce 25.05.2020

„Prohra se smířením je lepší než výhra s nepřátelstvím,“ tímto arabským příslovím organizátoři Besedy u Bigbítu v Tasově na Hodonínsku na svém webu shrnuli stávající.

Open air s Billow a Hello Incognito

redakce 24.05.2020

Tiché lo-fi nahrávky zaznamenané v prostředí pokojíků v Praze, Varšavě nebo Bílých Karpatech vzbudily ohlas českých kritiků. Billow je povezou na sever.

Tomáš Palucha i Orient, Divadlo 29

redakce 24.05.2020

Pardubické Divadlo 29 ukončuje koncertní pauzu rázně i magicky.

Monika Načeva vydává studiovku Zdivočelí koně

redakce 21.05.2020

Na novém albu Načeva spolu s klávesistou Davidem Kabzanem a bubenicí Markétou Pták zhudebnili texty básníků pronásledovaných minulým režimem.

Fource Live: Bratři, Chief Bromden a další

redakce 20.05.2020

Před několik týdny bylo oznámeno spuštění série Fource Live, která slibuje koncerty pečlivě vybraných kapel z domácí scény, i profesionální záznamy.

Komedie Malá lež míří do českých kin

redakce 20.05.2020

Herečka a rapperka Awkwafina získala za roli ve filmu Zlatý globus pro nejlepší herečku.

Elektronické duo Bratři procestuje šestnáct evropských zemí

redakce 19.05.2020

Během více než měsíčního online showcase projektu budou představeny kapely, které formují budoucnost evropské hudby. Liveurope.