Zprávy / Pozvánky

Latinskoamerický šarm: Gaby Moreno

Latinskoamerický šarm: Gaby Moreno

redakce | Zprávy / Pozvánky | 28.04.2016

Hudebně - cestovatelský večírek Planet Connection se 24. května vydá do latinskoamerické Guatemaly. Jeho hlavní hvězdou bude písničkářka Gaby Moreno. Držitelka Latin Grammy za objev roku 2013 míchá blues, jazz a soul s tradiční latinskoamerickou hudbou a její písně srší spontaneitou a láskou k životu. V roli předkapely se v Paláci Akropolis představí guatemalská dvojice The Hand of Midas, o zemi mezi dvěma oceány i kontinenty promluví na úvod cestovatelka Jana Troupová.

Guatemala je země lesů a mayských památek, jedním z místních pokladů je ale i písničkářka Gaby Moreno, která svojí živelnou hudbou na pomezí soulu, blues, popu a latinskoamerické hudby okouzluje fanoušky po celém světě. 24. května dorazí do Paláce Akropolis na latinskoamerický večírek série Planet Connection. Těžko bychom hledali lepšího průvodce po hudebním světě, v němž vládne spontaneita a láska k životu.


Jako velký talent podepsala Gaby Moreno první nahrávací smlouvu už v sedmnácti letech a po přestěhování do Los Angeles několik roků účinkovala na muzikálové scéně. Debutové album Still the Unknown z roku 2008 jí pomohlo k roli koncertní partnerky Tracy Chapman či Ani Difranco, mezinárodní věhlas přišel o dva roky později s titulní písní k oscarovému dokumentu The Cove, kde její hlas oživil Chaplinovu slavnou skladbu Smile. Ve stejném roce byla nominována i na Emmy za skladbu k seriálu Parks and Recreation. V Latinské Americe proslavil Gaby Moreno v roce 2012 duet s hvězdným Ricardem Arjonou nazvaný Fuiste tu. Španělsky nazpívané album Postales jí v roce 2013 vyneslo Latin Grammy pro objev roku a ve stejném roce začala spolupracovat s hercem a zpěvákem Hughem Lauriem známým ze seriálu Dr. House. Hostovala na jeho desce a odjela s ním celosvětové turné, které zavítalo i do Prahy. Do České republiky se vrací po třech letech, tentokrát ale už sama za sebe a v roli jedné z nejpozoruhodnějších zpěvaček současné latinskoamerické hudby. "V jejím hlase ožívá oheň největších ženských zpěvaček," napsal o Gaby Moreno magazín Orlando Weekly.


Guatemalský večer v Paláci Akropolis zahájí geografka a cestovatelka Jana Troupová. V besedě představí zemi voňavé kávy, všudypřítomných fazolí, aktivních sopek a svérázných indiánů. Dá se vylézt na jednu z nejvyšších guatemalských sopek s kojotem? Proč guatemalský bůh kouří a nesmí do kostela? Jaké to je vidět belizské kopulační tance v deset dopoledne? Jak se myjí indiáni v horách? Tyto a další otázky zodpoví autorka knihy* Mezi dvěma kontinenty*.

Hudební část večera zahájí folk rockové duo de), které tvoří Andrés a Diego Sanjoseovi. Existují od roku 2012 a ve svém aktuálním domově v Berlíně letos natočili eponymní album plné emotivních skladeb, které čerpají z alternativního rocku, folku a samozřejmě latinskoamerické tradice. Gaby Moreno doprovází celé její turné a 24. května s ní dorazí i do Paláce Akropolis na večírek Planet Connection.

Info

Planet Connection
Gaby Moreno (gt)
Support: The Hand of Midas (de)
24. 5. 2016 19:00
Palác Akropolis, Praha

www.facebook.com/events/1043301145735034
www.facebook.com/Palac.Akropolis.klub

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

The Murder Capital poprvé v Praze

redakce 20.10.2019

Není to síla, pochmurnost nebo vztek, ale laskavost a něha, co dělá kapelu tak jedinečnou. Nejlepší postpunk současnosti.

Súčasné mená česko-slovenskej elektronickej scény v Puncte

redakce 20.10.2019

Lowmoe, Dead Janitor, Macronoise a další? Koncert pod hlavičkou labelu Xion.

Písničkář Kevin Morby poprvé v Praze

redakce 18.10.2019

Spirituální písně pro světský věk. Kevin Morby, tradiční, o nadčasovost usilující americký písničkář, poprvé v Praze.

Floex poprvé naživo představí hudbu z Machinaria

redakce 18.10.2019

Albu Machinarium Remixed, na němž hudbě Floexe k oblíbené počítačové hře Machinarium vdechli nový život Orbital nebo 65daysofstatic, bude uvedeno i živě.

Čecho-Američan Ondřej Pivec tu zahraje v říjnu. Tour.

redakce 17.10.2019

Jeden z mála českých držitelů Grammy, hudebník a producent Ondřej Pivec, se v rámci svých cest zastaví i v České republice na několik koncertů v druhé polovině října.

Van der Graaf Generator vystoupí v Praze

redakce 17.10.2019

Po úspěšném koncertu Nicka Masona letos v červenci přiváží agentura 10:15 Entertainment další z anglických legend.

Hitparáda Startér se vrací pro další hudební talenty s novou porotou

redakce 17.10.2019

Pořad, který už od roku 2008 pomáhá domácím hudebníkům prorazit na scéně, oslaví novou soutěžní sezónu s videosinglem.

Křest nové desky Rouilleux

redakce 16.10.2019

Jediný koncert v Praze k albu Lycanthropic Sounds, které vyšlo jako vinyl na Letmo Productions.

Další klubová noc Proces

redakce 16.10.2019

Pozvání na Proces přijali Belief Defect, Zavaloka, Layne. Doplní je místní projekty.

Houpací koně zvou na nahrávání akustického alba

redakce 15.10.2019

Houpací koně zvou na nahrávání akustického alba do broumovského Soulkostela uprostřed lesů. Akusticky zahrají i v listopadu v Praze před TaxiWars.