Zprávy / Festivalové

Le Guess Who? kompletuje soupisku

Le Guess Who? kompletuje soupisku

redakce | Zprávy / Festivalové | 17.09.2021

Holandský festival Le Guess Who? do svého programu přihazuje hned sedmdesát nových jmen v čele s neo-soulovou senzací Gabriels, Eddiem Chaconem známým ze soulového dua Charles & Eddie, belgickými experimentátory Aksakem Maboulem, zástupci ghanské gospelové scény Alogte Oho & His Sounds of Joy, kanadskou avant-rockovou formací Suuns, japonským producentem Shigeru Ishiharou (DJ Scotch Egg) s projektem Scotch Rolex a featy od rapperky MC Yallah a Lordem Spikeheartem (Duma), futuristickou umělkyni Lyru Pramuk nebo jednou z nejzajímavějších současných rapperek Flohio. Pořadatelé slibují, že festival proběhne v nejlepší formě, kterou okolnosti umožní. Čtrnáctá edice festivalu se koná už tradičně v Utrechtu a to ve dnech 11. – 14. listopadu.

Kurátory letošního ročníku jsou John Dwyer (OSEES), Lucrecia Dalt, Midori Takada, Matana Roberts a Phil Elverum (the Microphones/Mount Eerie). Z dalších přírůstků do soupisky kurátorovaných programů anarcho-punkovou kapelu Subhumans, japonské DMBQ, mystický filmový projekt Spencera Clarka Typhonian Highlife, kolumbijské duo Chúpame El Dedo (s členy The Meridian Brothers a Romperayo), houslistku a zpěvačku Jessicu Moss a londýnského R&B zpěváka Kleina. V neposlední řadě se pak představí i americká folková písničkářka Mariee Sioux a japonské duo Tenniscoats.

Z dříve oznámených umělců na letošním Le Guess Who? jmenujme kapelu kurátora Johna Dwyera s nezastavitelnou kadencí vydávání nových nahrávek OSEES, zanzibarskou zpěvačku Siti Muharam, rappery Pa Salieu a Pink Siifu, kultovní The Microphones, experimentátora Williama Basinskiho se svým darkambientním albem Lamentations, pákistánskou umělkyni Arooj Aftab, darkjazzové klasiky Bohren & Der Club of Gore, a avantjazzový objev Damon Locks’ Black Monument Ensemble nebo britské nezbedníky Black Country, New Road.

Info

Le Guess Who?
11. - 14. 11. 2021
Utrecht, Holandsko
web festivalu

foto © se souhlasem Alogte Oho & His Sounds of Joy

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

MFDF Ji.hlava: Oliver Stone, Jana Ševčíková i současné Bělorusko

redakce 25.10.2021

Jubilejní ročník festivalu zahájí film Když květiny nemlčí, který zachycuje atmosféru v Bělorusku po loňských prezidentských volbách.

Soutěž Mezipater ovládl hlas žen

redakce 24.10.2021

Letošní soutěž vypráví velké lidské příběhy, které zprostředkují autentickou queer zkušenost z celkem šesti světadílů.

3KinoFest poosmé

redakce 23.10.2021

Zkraje listopadu se bude v Praze konat Mezinárodní filmový festival, zaměřený na středoevropskou kinematografii.

Hradecký slunovrat zahájil konkurz kapel

redakce 22.10.2021

Welcome scéna je skvělou příležitostí pro mladé nadějné a dosud neobjevené talenty všech hudebních žánrů.

Nouvelle Prague zve nejen na diskuze

redakce 21.10.2021

Diskutovat se bude třeba o tom, jak vzniká rapová identita, jaká jsou její pravidla nebo, kdy je na čase identitu změnit.

Jazz On5 s velkými jmény amerického jazzu

redakce 20.10.2021

Největším tahákem festivalu bude bezesporu dvojnásobný držitel ceny Grammy Kurt Elling, proslulý jedinečnou interpretační kombinací robustního swingu a poetického sdělení.

Budapešťský BUSH festival je zpátky

redakce 18.10.2021

Po roční pauze se vrací budapešťský showcase festival BUSH. Zaplní kluby po celé Budapešti vystoupeními těch nejzajímavějších umělců z východní Evropy.

Blues Alive oslaví osmdesátiny Boba Dylana

redakce 18.10.2021

Přijede Dylanův bývalý bubeník Winston Watson, proběhne tematická výstava, kolokvium i přednášky.

Oslava pětadvacti let Ji.hlavy

redakce 17.10.2021

Diváci pětadvacáté dokumentární Ji.hlavy se mohou těšit na tři stovky filmů. Na to nejnovější z českého i světového dokumentu.

ProtimluvFest zve na literáty ze sedmi zemí Evropy

redakce 15.10.2021

Jedním z pořadů bude konfrontace slova s netradičním výrazovým tancem za zvuků perkusí, na kterém vystoupí básník Jaromír Typlt. Ale bude toho mnohem, mnohem víc.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace