Zprávy / Festivalové

Le Guess Who? má kompletní line-up

Le Guess Who? má kompletní line-up

redakce | Zprávy / Festivalové | 21.09.2016

Nizozemský Le Guess Who? se stal synonymem pro veškeré experimentální a nadžánrové hudební smýšlení. Letošní ročník navíc bude v něčem výjimečný. Festival totiž oslaví desáté výročí a v termínu 10. - 13. listopadu prováže malebná zákoutí Utrechtu svou elektrizující atmosférou. Kostely, divadla, místa všední i nevšední. Organizátoři nyní odtajnili kompletní sestavu doplněnou o dvaapadesát nových jmen.

Mezi jmény poslední velké aktualizace line-upu nejdete skladatele a akordeonistu Pauline Oliverose (ročník 1932), experimentátora a průkopníka poválečné elektronické hudby, který se představí v programu kurátorovaném Suuns. Těšit se můžete na nigerijské Les Filles de Illighadad, kteří poprvé opustí Afriku, aby představili svou originální, meditativní hudbu Tuaregů. Expresivní pop přivezou Deerhoof (v pásmu kurátorů Wilco), Suuns představí footwork producentku Jlin, atmosféru přitáhne holandský doom Ggu:ll, free jazzoví spiritualisté Idris Ackamoor & The Pyramids nebo kanadští psychedelici Black Mountain. Soul a hip hop zastoupí producent Adrian Younge, kurátorky Savages pak přivítají Wrangler (sestávající z členů Cabaret Voltaire, Tunng a John Foxx).


Kompletní sweznam nově potvrzených účinkujících pro Le Guess Who? 2016
Pauline Oliveros, Black Mountain, Idris Ackamoor & The Pyramids, Les Filles de Illighadad, Deerhoof, Adrian Younge, Jlin, Wrangler, Jherek Bischoff, Neil Halstead, Girl Band, Whitney, Lonnie Holley, Ufomammut, Weyes Blood, Amber Arcades, The Mandolin Sisters, Peter Broderick, Entrance, Nap Eyes, Group A, Ectopia, Quilt, Bambara, Federico Albanese, Maarja Nuut, Elysia Crampton, Névoa, Goat, Canshaker Pi, Oliver Coates, Ljerke, Wormholes Electric, Beach Slang, Wymond Miles, Die Nerven, Arbor Labor Union, Repetitor, Brigid Mae Power, Heather Woods Broderick, Karolus Magnus, Oathbreaker, Ggu:ll, Club Guy & Roni presents: Happiness, broeder Dieleman, CHVE, Rebel Up a speciální program sestavený z umělců zastupovaných belgickým labelem Consouling Sounds - The Black Heart Rebellion, Charnia, Wiegedood, Ortega a Monnik.

K již dříve potrzených umělcům pro Le Guess Who? patří znímění kurátoři Wilco, Savages, Julia Holter a Suuns. V jejich programech se přestaví, mimo jiných, Tortoise, Tim Hecker, Steve Gunn, Laurel Halo, Bassekou Kouyaté & Ngoni Ba, Lee Ranaldo & El Rayo, Beak>, Jessy Lanza a Alessandro Cortini. V hlavním programu pak zazáří projekt Junun, Swans, Dinosaur Jr., brazilská legenda Elza Soares, Digable Planets, Wooden Shjips, Ryley Walker a mystická jazzová legenda Patty Waters ve velmi ojedinělém vystoupení.

Info

Le Guess Who? 2016
10. - 13. 11. 2016
Utrecht, Nizozemí

www.facebook.com/events/530967153728256
www.facebook.com/leguesswho
www.leguesswho.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Kapela I Love You Honey Bunny vyhrála soutěž Jednou ranou na Sziget

redakce 22.05.2019

České vlajky zavlají letos na Szigetu hned dvakrát. Kromě nedávno ohlášených Pipes and Pints, vystoupí na Ostrově svobody také...

MišMaš párty no. 26 aneb jak zůstat sám sebou a nezabalit to

redakce 21.05.2019

Útulný statek Ústsko u Bojkovic v podhůří Bílých Karpat se opět po roce zaplní přáteli a kamarády a hlavně skvělou muzikou.

Literární festival Inverze znovu pohltí Dolní oblast Vítkovice

redakce 20.05.2019

Druhý ročník festivalu Inverze, který se koná poslední květnový víkend v Ostravě, představí různorodé přístupy k literatuře.

Pražské Quadriennale uvede performance narušující veřejný prostor

redakce 20.05.2019

Boření hranic a mezioborové prolínání je jedním z důležitých bodů umělecké koncepce této největší mezinárodní přehlídky divadla a scénografie.

Hip Hop Kemp 2019 a Příběh z Brooklynu po Detroit

redakce 19.05.2019

Tech N9ne, Masta Ace & Marco Polo, Smif N Wessun, The Alchemist, Kontrafakt a vy, bez kterých by Kemp neměl takovou atmosféru, takové koule.

Na festivalu Cool v plotě vystoupí umělci z celého světa

redakce 19.05.2019

Program osciluje mezi mnohými žánry, jako jsou jazz, elektronická hudba, new folk, experimentální hudba, alternativní rock, world music atd.

Festival m3 / Umění v prostoru zkrášlí vodní tok Rokytky

redakce 18.05.2019

Ve veřejném prostoru vyroste třináct uměleckých děl od českých a zahraničních autorů, které bude pojit téma: Biotop.

Zabalte kraťasy na Ruinfest

redakce 16.05.2019

Snahou je představit tuzemskou nezávislou scénu i za branami hlavního města. K dispozici k tomu je unikátní prostor, nádvoří zříceniny hradu Rabí.

Festival United Islands přiveze do Prahy vycházející hvězdy

redakce 15.05.2019

Milovníci hudby a nočního života se budou moci vydat na tradiční Klubovou noc do několika pražských klubů.

Heart of Noise aneb Nepřestávej tančit

redakce 15.05.2019

Letošní ročník Heart of Noise se bude kroutit s nekonečnou elegancí, tančit valčíky jako z filmu Stanleyho Kubricka, skákat skrze stíny.