Zprávy / Festivalové

Le Guess Who? má kompletní line-up

Le Guess Who? má kompletní line-up

redakce | Zprávy / Festivalové | 21.09.2016

Nizozemský Le Guess Who? se stal synonymem pro veškeré experimentální a nadžánrové hudební smýšlení. Letošní ročník navíc bude v něčem výjimečný. Festival totiž oslaví desáté výročí a v termínu 10. - 13. listopadu prováže malebná zákoutí Utrechtu svou elektrizující atmosférou. Kostely, divadla, místa všední i nevšední. Organizátoři nyní odtajnili kompletní sestavu doplněnou o dvaapadesát nových jmen.

Mezi jmény poslední velké aktualizace line-upu nejdete skladatele a akordeonistu Pauline Oliverose (ročník 1932), experimentátora a průkopníka poválečné elektronické hudby, který se představí v programu kurátorovaném Suuns. Těšit se můžete na nigerijské Les Filles de Illighadad, kteří poprvé opustí Afriku, aby představili svou originální, meditativní hudbu Tuaregů. Expresivní pop přivezou Deerhoof (v pásmu kurátorů Wilco), Suuns představí footwork producentku Jlin, atmosféru přitáhne holandský doom Ggu:ll, free jazzoví spiritualisté Idris Ackamoor & The Pyramids nebo kanadští psychedelici Black Mountain. Soul a hip hop zastoupí producent Adrian Younge, kurátorky Savages pak přivítají Wrangler (sestávající z členů Cabaret Voltaire, Tunng a John Foxx).


Kompletní sweznam nově potvrzených účinkujících pro Le Guess Who? 2016
Pauline Oliveros, Black Mountain, Idris Ackamoor & The Pyramids, Les Filles de Illighadad, Deerhoof, Adrian Younge, Jlin, Wrangler, Jherek Bischoff, Neil Halstead, Girl Band, Whitney, Lonnie Holley, Ufomammut, Weyes Blood, Amber Arcades, The Mandolin Sisters, Peter Broderick, Entrance, Nap Eyes, Group A, Ectopia, Quilt, Bambara, Federico Albanese, Maarja Nuut, Elysia Crampton, Névoa, Goat, Canshaker Pi, Oliver Coates, Ljerke, Wormholes Electric, Beach Slang, Wymond Miles, Die Nerven, Arbor Labor Union, Repetitor, Brigid Mae Power, Heather Woods Broderick, Karolus Magnus, Oathbreaker, Ggu:ll, Club Guy & Roni presents: Happiness, broeder Dieleman, CHVE, Rebel Up a speciální program sestavený z umělců zastupovaných belgickým labelem Consouling Sounds - The Black Heart Rebellion, Charnia, Wiegedood, Ortega a Monnik.

K již dříve potrzených umělcům pro Le Guess Who? patří znímění kurátoři Wilco, Savages, Julia Holter a Suuns. V jejich programech se přestaví, mimo jiných, Tortoise, Tim Hecker, Steve Gunn, Laurel Halo, Bassekou Kouyaté & Ngoni Ba, Lee Ranaldo & El Rayo, Beak>, Jessy Lanza a Alessandro Cortini. V hlavním programu pak zazáří projekt Junun, Swans, Dinosaur Jr., brazilská legenda Elza Soares, Digable Planets, Wooden Shjips, Ryley Walker a mystická jazzová legenda Patty Waters ve velmi ojedinělém vystoupení.

Info

Le Guess Who? 2016
10. - 13. 11. 2016
Utrecht, Nizozemí

www.facebook.com/events/530967153728256
www.facebook.com/leguesswho
www.leguesswho.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

První čtvrtina programu brzy třicetileté Besedy

redakce 09.12.2022

Mezi prvními ohlášenými jmény nechybí polská dvojice Coals, domácí Bert & Friends, Dukla, Aiko a další.

Sziget a první jména programu

redakce 09.12.2022

Na Szigetu se objeví v roli headlinerů hvězdy Billie Eilish, David Guetta, Florence + The Machine a Imagine Dragons.

Gilberto Gil na Colours of Ostrava

redakce 08.12.2022

Na Colours of Ostrava se představí ve třináctičlenné sestavě, včetně slavných dcer Prety, Flor a Nary nebo syna Bema.

Foals, Yungblud, M83 a Moderat na Grape festivale

redakce 05.12.2022

Na potešenie všetkých fanúšikov Moderat vydali nový album More D4ta. Rovnako ohlásili aj svoje prvé koncerty a my ich opäť uvidíme v lete na Grape.

Editors a White Lies na Metronome Prague

redakce 02.12.2022

White Lies vyzkoušeli syntetické příchutě i novovlnné groovy, prozkoumali neznámé elektronické zvukové krajiny a šli i cestou progresivních experimentů.

OFF Festival nabídne hardcore, psychodelii, k-pop i noise

redakce 01.12.2022

Katovický OFF vykopává prvních 14 důvodů, proč se těšit na léto. Festival proběhne tradičně v Údolí tří rybníků.

Na KovnaFestu se představí trap, noise i klezmer

redakce 30.11.2022

KovnaFest je jednodenní komunitní festival, který proběhne v žižkovském prostoru Punctum–Krásovka v osmé edici.

Rock for People 2023: The 1975

redakce 29.11.2022

Většina alb The 1975 se umístila na vrcholných příčkách britských i amerických hitparád a v roce 2020 si vysloužili i nominaci na cenu Grammy.

PAF Olomouc začíná po neděli

redakce 27.11.2022

V průběhu festivalu se několik desítek umělců světového významu společně s diváky pokusí nalézt odpovědi na kryptický odkaz faustovské legendy.

Eurosonic rozšiřuje program

redakce 22.11.2022

K dříve oznámeným domácím jménům, jako jsou jsou zpěvačky Aiko, Amelie Siba a Nina Kohout vystoupí i Hentai Corporation, Adela Mede nebo 52 Hertz Whale.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace