Zprávy / Festivalové

Le Guess Who? má kompletní line-up

Le Guess Who? má kompletní line-up

redakce | Zprávy / Festivalové | 21.09.2016

Nizozemský Le Guess Who? se stal synonymem pro veškeré experimentální a nadžánrové hudební smýšlení. Letošní ročník navíc bude v něčem výjimečný. Festival totiž oslaví desáté výročí a v termínu 10. - 13. listopadu prováže malebná zákoutí Utrechtu svou elektrizující atmosférou. Kostely, divadla, místa všední i nevšední. Organizátoři nyní odtajnili kompletní sestavu doplněnou o dvaapadesát nových jmen.

Mezi jmény poslední velké aktualizace line-upu nejdete skladatele a akordeonistu Pauline Oliverose (ročník 1932), experimentátora a průkopníka poválečné elektronické hudby, který se představí v programu kurátorovaném Suuns. Těšit se můžete na nigerijské Les Filles de Illighadad, kteří poprvé opustí Afriku, aby představili svou originální, meditativní hudbu Tuaregů. Expresivní pop přivezou Deerhoof (v pásmu kurátorů Wilco), Suuns představí footwork producentku Jlin, atmosféru přitáhne holandský doom Ggu:ll, free jazzoví spiritualisté Idris Ackamoor & The Pyramids nebo kanadští psychedelici Black Mountain. Soul a hip hop zastoupí producent Adrian Younge, kurátorky Savages pak přivítají Wrangler (sestávající z členů Cabaret Voltaire, Tunng a John Foxx).


Kompletní sweznam nově potvrzených účinkujících pro Le Guess Who? 2016
Pauline Oliveros, Black Mountain, Idris Ackamoor & The Pyramids, Les Filles de Illighadad, Deerhoof, Adrian Younge, Jlin, Wrangler, Jherek Bischoff, Neil Halstead, Girl Band, Whitney, Lonnie Holley, Ufomammut, Weyes Blood, Amber Arcades, The Mandolin Sisters, Peter Broderick, Entrance, Nap Eyes, Group A, Ectopia, Quilt, Bambara, Federico Albanese, Maarja Nuut, Elysia Crampton, Névoa, Goat, Canshaker Pi, Oliver Coates, Ljerke, Wormholes Electric, Beach Slang, Wymond Miles, Die Nerven, Arbor Labor Union, Repetitor, Brigid Mae Power, Heather Woods Broderick, Karolus Magnus, Oathbreaker, Ggu:ll, Club Guy & Roni presents: Happiness, broeder Dieleman, CHVE, Rebel Up a speciální program sestavený z umělců zastupovaných belgickým labelem Consouling Sounds - The Black Heart Rebellion, Charnia, Wiegedood, Ortega a Monnik.

K již dříve potrzených umělcům pro Le Guess Who? patří znímění kurátoři Wilco, Savages, Julia Holter a Suuns. V jejich programech se přestaví, mimo jiných, Tortoise, Tim Hecker, Steve Gunn, Laurel Halo, Bassekou Kouyaté & Ngoni Ba, Lee Ranaldo & El Rayo, Beak>, Jessy Lanza a Alessandro Cortini. V hlavním programu pak zazáří projekt Junun, Swans, Dinosaur Jr., brazilská legenda Elza Soares, Digable Planets, Wooden Shjips, Ryley Walker a mystická jazzová legenda Patty Waters ve velmi ojedinělém vystoupení.

Info

Le Guess Who? 2016
10. - 13. 11. 2016
Utrecht, Nizozemí

www.facebook.com/events/530967153728256
www.facebook.com/leguesswho
www.leguesswho.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mladí ladí jazz od jara do zimy

redakce 17.05.2022

Krátce po velkolepé oslavě Mezinárodního dne jazzu na pražském Karlově náměstí tým pořadatelů festivalu přichystal další pestré koncerty.

Rafael Anton Irisarri přidává druhý koncert v Planetáriu

redakce 15.05.2022

Irisarri a vizuální show na kupoli Planetária? Hned nadvakrát.

Festival MikuLOVE nabídne fúzi Už jsme doma a Hradišťanu

redakce 15.05.2022

Hudebníci obou formací zahrají nově zaranžované skladby z repertoáru Už jsme doma i Hradišťanu, a to v poměru přibližně půl napůl.

Hudební festival UTOpije

redakce 12.05.2022

Nejrůznější hudební styly od postfokloru přes psychedelic-rock po acid-live-drums-techno rozvlní vodní nádrž.

Slunovrat přiváží Truffaze, La Putyku nebo Mawera

redakce 12.05.2022

Světová jména i nové neokoukané tváře, inspirativní přednášky a besedy s řadou osobností, tradičně vytříbená gastronomie včetně několika zbrusu nových překvapení.

Le Guess Who zveřejňuje první jména

redakce 11.05.2022

Vystoupí Abdullah Ibrahim, Animal Collective, clipping., CURL, Low, The Staples Jr. Singers, Ostinato Records a mnoho dalších.

Line-up Pop Messe je kompletní

redakce 11.05.2022

Program druhého ročníku progresivního festivalu Pop Messe nabídne téměř šedesát umělců ze zahraničí a Česka.

Květnové intermezzo Hradeb Samoty

redakce 10.05.2022

Viac ako 25 hudobno-vizuálnych predstavení v žánroch ako dark ambient, drone, industrial, noise, hardcore techno, batcave, rhythmic noise a ďalších.

Rafael Anton Irisarri zakončí Spectaculare v Planetáriu

redakce 10.05.2022

Irisarri zanechal svůj otisk ve většině nejzásadnějších ambientních skladeb uplynulého desetiletí i mimo něj.

Ji.hlava spustila prodej Early bird akreditací

redakce 10.05.2022

Z každé akreditace prodané do 30. června poputuje minimálně 50 korun do veřejné sbírky ukrajinského festivalu Docudays UA, který finančně podporuje ukrajinské dokumentaristy\*tky.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace