Zprávy / Festivalové

Le Guess Who? ohlašuje kurátory

Le Guess Who? ohlašuje kurátory

redakce | Zprávy / Festivalové | 30.05.2017

Nizozemský Le Guess Who? se letos uskuteční v termínu od 9. do 12. listopadu, opět v malebném městě Utrecht. Více než 150 umělců znovu vystoupí na nejrůznějších místech, od divadel přes galerie, kostely a sklady. Organizátoři zároveň oznamují kurátory jedenácté edice festivalu, kteří si pozvou spřátelené a inspirativní kolegy. Perfume Genius nabídne bulharský ženský sbor Le Mystère des Voix Bulgares, Mount Eerie, Aldous Harding, Weyes Blood a taky Pharmakon. Ambientní diva Grouper bude kurátorovat program v jehož čele se představí William Basinski, GAS, Keiji Haino a mnozí další.

Hiphopoví Shabazz Palaces ve svém programu uvdeou jazzovou legendu Pharoah Sanders, OCnotes a Natashu Kmeto. V rámci oslav svých 75. narozenin Han Bennink uvítá ICP Orchestra, Petera Brötzmanna a taky vlastní Han Bennink Trio. Basilica Soundscape bude hostit svou vlastní scénu, na které vystoupí Jenny Hval, Protomartyr a poezii přečte Meredith Graves (Perfect Pussy).


Společně s Jerusalem In My Heart ohlašuje Le Guess Who? také velmi zajímavé obsazení afroamerických a středoevropských umělců, kterým dominují expresivní jazzová zpěvačka Linda Sharrock, Moor Mother, Matana Roberts, filmař a písničkář Alanis Obomsawin, který připomene svou desku Bush Lady z roku 1988. Zahrají i Farida & The Iraqi Maqam Ensemble nebo libanonský umělec Abdel Karim Shaar, který jako poslední ze své generace ještě zprostředkovává klasický "Tarab" repertoár a teprve podruhé vystoupí mimo svou rodnou zemi.

Le Guess Who? otevírá i svůj hlavní program, který představí mluvené slovo dubového básníka Lintona Kwesi Johnsona, elektronický experimentátor James Holden představí nový program James Holden and The Animal Spirits, Oumou Sangaré odprezentuje svůj charismatický vokál a přijede také Ben Frost. Libyjský zpěvák a průkopník moderní arabské hudby Ahmed Fakroun vystoupí s holandsko-tureckým projektem Altin Gün. Mezi dalšími potvrzenými jmény pak jsou ještě tUnE-yArDs, Sun Kil Moon, Shabaka & The Ancestors, Liars, The Bug vs Dylan Carlson z drone metalových Earth, Julie Byrne a Kelly Lee Owens.

Info

Le Guess Who? 2017
9. - 12. 11. 2017
Utrecht, Nizozemí

www.facebook.com/events/1796540707266722
www.facebook.com/leguesswho
www.leguesswho.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Punxtreffen Zarch v Blšanech

redakce 15.06.2021

Můžete vyrazit na festival Punxtreffen Zarch, kde zahraje mnoho kapel a projektů nejen z okruhu Hluch Crew.

Jednota Polom představí producentku Ziúr i umělce spjaté s kolektivem Nyege Nyege

redakce 14.06.2021

Rok po magickém jednodenním festivalu na kalvárii Ostré, který byl oceněn nominací na Vinylu v kategorii Počin roku, se volný promotérský kolektiv Jednota vydává na další sakrální místo.

Stone Smoker opět povstává z popela a kouře

redakce 14.06.2021

Mezinárodní undergroundový festival se uskuteční ve Skalákově Mlýně v Meziříčku.

Punkový Barrák music hrad

redakce 13.06.2021

Novinkou druhého ročníku Barrák music hrad je celodenní festival punkových kapel za účasti českých i zahraničních interpretů.

Srbský Exit zveřejnil kompletní program

redakce 13.06.2021

EXIT Festival zveřejnil kompletní program hlavních pódií. Proč navštívit největší festival na Balkáně?

Colours The Killers, Martina Garrixe nebo LP

redakce 12.06.2021

Vedle zahraničních i domácích kapel nabídne tradičně na mnoha pódiích bohatý doprovodný program - mezinárodní fórum Meltingpot, divadla, workshopy, filmy či výtvarné instalace.

Metalová veselice Czech Death Fest láká na legendy i objevy

Jiří Kubalík 11.06.2021

Metalový Open Air proběhne 17. - 19. června se (skoro výhradně) českým lineupem. Jedno podium, tři dny a 35 kapel.

Desátý ročník festivalu Hradby Samoty se blíží

redakce 11.06.2021

Hradby Samoty se každoročně zaměřují na audiovizuální projekty, dotýkající se žánrů jako je dark ambient, dark folk, drone, industrial nebo noise.

Beseda se spojila s kyjovskými Fakin Sessions

redakce 11.06.2021

Kyjovské sessions dávají prostor malým a opomíjeným kapelám na okraji žánrů, které by se k takové příležitosti dostaly jen stěží.

Festival United Islands chystá Ostrovy Inspirace

redakce 09.06.2021

Festival United Islands of Prague nově nabídne návštěvníkům Ostrovy Inspirace pod záštitou ambasadorů.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace