Zprávy / Festivalové

Le Guess Who? ohlašuje kurátory

Le Guess Who? ohlašuje kurátory

redakce | Zprávy / Festivalové | 30.05.2017

Nizozemský Le Guess Who? se letos uskuteční v termínu od 9. do 12. listopadu, opět v malebném městě Utrecht. Více než 150 umělců znovu vystoupí na nejrůznějších místech, od divadel přes galerie, kostely a sklady. Organizátoři zároveň oznamují kurátory jedenácté edice festivalu, kteří si pozvou spřátelené a inspirativní kolegy. Perfume Genius nabídne bulharský ženský sbor Le Mystère des Voix Bulgares, Mount Eerie, Aldous Harding, Weyes Blood a taky Pharmakon. Ambientní diva Grouper bude kurátorovat program v jehož čele se představí William Basinski, GAS, Keiji Haino a mnozí další.

Hiphopoví Shabazz Palaces ve svém programu uvdeou jazzovou legendu Pharoah Sanders, OCnotes a Natashu Kmeto. V rámci oslav svých 75. narozenin Han Bennink uvítá ICP Orchestra, Petera Brötzmanna a taky vlastní Han Bennink Trio. Basilica Soundscape bude hostit svou vlastní scénu, na které vystoupí Jenny Hval, Protomartyr a poezii přečte Meredith Graves (Perfect Pussy).


Společně s Jerusalem In My Heart ohlašuje Le Guess Who? také velmi zajímavé obsazení afroamerických a středoevropských umělců, kterým dominují expresivní jazzová zpěvačka Linda Sharrock, Moor Mother, Matana Roberts, filmař a písničkář Alanis Obomsawin, který připomene svou desku Bush Lady z roku 1988. Zahrají i Farida & The Iraqi Maqam Ensemble nebo libanonský umělec Abdel Karim Shaar, který jako poslední ze své generace ještě zprostředkovává klasický "Tarab" repertoár a teprve podruhé vystoupí mimo svou rodnou zemi.

Le Guess Who? otevírá i svůj hlavní program, který představí mluvené slovo dubového básníka Lintona Kwesi Johnsona, elektronický experimentátor James Holden představí nový program James Holden and The Animal Spirits, Oumou Sangaré odprezentuje svůj charismatický vokál a přijede také Ben Frost. Libyjský zpěvák a průkopník moderní arabské hudby Ahmed Fakroun vystoupí s holandsko-tureckým projektem Altin Gün. Mezi dalšími potvrzenými jmény pak jsou ještě tUnE-yArDs, Sun Kil Moon, Shabaka & The Ancestors, Liars, The Bug vs Dylan Carlson z drone metalových Earth, Julie Byrne a Kelly Lee Owens.

Info

Le Guess Who? 2017
9. - 12. 11. 2017
Utrecht, Nizozemí

www.facebook.com/events/1796540707266722
www.facebook.com/leguesswho
www.leguesswho.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Less is Sound: Koncerty postavené na zvukoch lesa

redakce 17.09.2021

Slovensko-britské vydavateľstvo Proto Sites uvádza sériu koncertov experimentálnej hudby a zvukových performancií Less is Sound.

Le Guess Who? kompletuje soupisku

redakce 17.09.2021

Holandský festival Le Guess Who? do svého programu přihazuje hned sedmdesát nových jmen.

Colours of Ostrava 2022 potvrzují další kapely z celého světa

redakce 15.09.2021

Festival přidává například radikální newyorskou raperku Princess Nokia, geniální japonskou jazzovou pianistku Hiromi nebo malijskou zpěvačku Fatoumata Diawara.

Jazz Goes to Town proběhne v půlce října

redakce 15.09.2021

Tři světově proslulí improvizátoři, velký orchestr, dvě premiéry napsané přímo pro festival a jeden z nejslavnějších evropských skladatelů soudobé hudby.

Co nabídne letošní festival Film a architektura?

redakce 14.09.2021

Desátý ročník svým programem zcela naplňuje letošní téma “Spojení”, poukazující na nezastupitelnou roli architektury.

Festival Spectaculare představí zajímavosti z alternativní scény

redakce 14.09.2021

Již osm let propojuje Spectaculare pestrý hudební program s dalšími formami vizuálního umění jako je film, videoart, videomapping.

Berlínský Atonal oznamuje sérii koncertů v Kraftwerku

redakce 13.09.2021

Naditá soupiska plná experimentátorů zahraje v kultovním komplexu, ve kterém je jako doplnění programu připravena i výstava Metabolic Rift.

Filmový festival Elbe Dock nabídne debuty, projekce a instalace

redakce 13.09.2021

Soutěžní sekce přinese výběr toho nejlepšího z domácího dokumentu, sekce zahraničních debutů pak skýtá nejedno potenciální překvapení.

Dva dny hudebních výzev a inspirací na Synapse Knowledge

redakce 11.09.2021

Každoroční setkání hudebních tvůrců ve smíchovské továrně letos představí sérii přednášek, workshopů a masterclassů o produkci. Efterklang, Katarzia a další na místě.

Lunchmeat představí budoucnost hudby

redakce 09.09.2021

Stejně jako každý rok festival uvede světové premiéry vystoupení výjimečných současných umělců, nadčasové legendy a také silné zástupce lokální scény.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace