Zprávy / Festivalové

Le Guess Who? ohlašuje kurátory

Le Guess Who? ohlašuje kurátory

redakce | Zprávy / Festivalové | 30.05.2017

Nizozemský Le Guess Who? se letos uskuteční v termínu od 9. do 12. listopadu, opět v malebném městě Utrecht. Více než 150 umělců znovu vystoupí na nejrůznějších místech, od divadel přes galerie, kostely a sklady. Organizátoři zároveň oznamují kurátory jedenácté edice festivalu, kteří si pozvou spřátelené a inspirativní kolegy. Perfume Genius nabídne bulharský ženský sbor Le Mystère des Voix Bulgares, Mount Eerie, Aldous Harding, Weyes Blood a taky Pharmakon. Ambientní diva Grouper bude kurátorovat program v jehož čele se představí William Basinski, GAS, Keiji Haino a mnozí další.

Hiphopoví Shabazz Palaces ve svém programu uvdeou jazzovou legendu Pharoah Sanders, OCnotes a Natashu Kmeto. V rámci oslav svých 75. narozenin Han Bennink uvítá ICP Orchestra, Petera Brötzmanna a taky vlastní Han Bennink Trio. Basilica Soundscape bude hostit svou vlastní scénu, na které vystoupí Jenny Hval, Protomartyr a poezii přečte Meredith Graves (Perfect Pussy).


Společně s Jerusalem In My Heart ohlašuje Le Guess Who? také velmi zajímavé obsazení afroamerických a středoevropských umělců, kterým dominují expresivní jazzová zpěvačka Linda Sharrock, Moor Mother, Matana Roberts, filmař a písničkář Alanis Obomsawin, který připomene svou desku Bush Lady z roku 1988. Zahrají i Farida & The Iraqi Maqam Ensemble nebo libanonský umělec Abdel Karim Shaar, který jako poslední ze své generace ještě zprostředkovává klasický "Tarab" repertoár a teprve podruhé vystoupí mimo svou rodnou zemi.

Le Guess Who? otevírá i svůj hlavní program, který představí mluvené slovo dubového básníka Lintona Kwesi Johnsona, elektronický experimentátor James Holden představí nový program James Holden and The Animal Spirits, Oumou Sangaré odprezentuje svůj charismatický vokál a přijede také Ben Frost. Libyjský zpěvák a průkopník moderní arabské hudby Ahmed Fakroun vystoupí s holandsko-tureckým projektem Altin Gün. Mezi dalšími potvrzenými jmény pak jsou ještě tUnE-yArDs, Sun Kil Moon, Shabaka & The Ancestors, Liars, The Bug vs Dylan Carlson z drone metalových Earth, Julie Byrne a Kelly Lee Owens.

Info

Le Guess Who? 2017
9. - 12. 11. 2017
Utrecht, Nizozemí

www.facebook.com/events/1796540707266722
www.facebook.com/leguesswho
www.leguesswho.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mezipatra odhalila svůj hlavní program

redakce 19.10.2019

Celovečerní debut Ernsta autenticky a s humorem pojednává o důležitosti přátelství a vzájemné toleranci nejen v queer komunitě. A filmů bude daleko víc!

Žižkovská Noc oslaví deset let

redakce 16.10.2019

Nadcházející desátý ročník má záměr rekapitulovat vývoj čtvrti, která mu dala jméno. Nejen svým doprovodným programem.

ProtimluvFest zve na cestu

redakce 12.10.2019

Tématem letošního ročníku ProtimluvFestu bude cesta ve všech možných podobách.

Dalších 44 jmen pro ESNS 2020

redakce 11.10.2019

V čele druhé vlny jmen potvrzených pro Eurosonic Noorderslag jsou ukrajinská raperka Alyona Alyona a temné duo Skynd.

Tata Bojs na Metronome Festivalu probudí Křižíkovu fontánu

redakce 10.10.2019

Legendární Křižíkova fontána na Výstavišti se konečně dočká uplatnění odpovídajícího jejímu historickému i kulturnímu významu.

Konkurz kapel na Hradecký slunovrat 2020

redakce 10.10.2019

Welcome scéna objevuje začínající i déle působící zajímavé interprety napříč žánry, nabízí jim možnost vystoupení na renomovaném festivalu.

Možnosti zvuku: Sonic Territories

redakce 09.10.2019

Vídeňská městská část Seestadt zažije poslední říjnový víkend festival soundartu a experimentální elektroniky.

Signal Festival láká na doprovodný program

redakce 09.10.2019

Signal Festival si kromě téměř dvaceti instalací od českých a zahraničních autorů připravil i bohatý doprovodný program.

Mezipatra představují industry program

redakce 07.10.2019

Mezipatra poprvé představí program zaměřený na filmový průmysl. Přijede spolutvůrce seriálu Transparent a mnozí další.

Lunchmeat Moon 2019

redakce 30.09.2019

Místo abychom vypisovali úctyhodný seznam tuzemských i mezinárodních jmen, pojďme si některá z nich poslechnout. Selekci si vzala na starost Kateřina Cumin.