Zprávy / Festivalové

Le Guess Who zveřejňuje první jména

Le Guess Who zveřejňuje první jména

redakce | Zprávy / Festivalové | 11.05.2022

Le Guess Who? 2022 zveřejňuje první jména. Holandský festival se vrací 10.-13. listopadu 2022 do nizozemského Utrechtu na svůj jubilejní 15. ročník. Letošními kurátory se stali Animal Collective, clipping. a CURL. První jmenovaní, baltimorské kvarteto Animal Collective od počátku nového století přetváří tvář experimentálního popu. Ke své kurátorské práci přizvali nigerijsko-tuarežskou skupinu Les Filles de Illighadad, vycházející hvězdu lo-fi a avantgardního R&B Liv.e, libanonskou producentku a DJku Liliane Chlela a Slauson Malone 1.

Hiphopové trio clipping. ze západního pobřeží, které svůj hororem inspirovaný zvuk zdokonalilo na několika uznávaných albech, sestavilo program, v němž se představí kytarista a člen skupiny Tortoise Jeff Parker, jeden z nejvšestrannějších a nejinovativnějších skladatelů současné elektronické hudby, chicagská rodačka Jana Rush, baltimorský experimentální rockový kvartet Horse Lords nebo DJ, producent a spoluzakladatel NON Records Nkisi.

CURL je úzce propojená komunita z londýnského undergroundu, kterou tvoří zvukoví excentrici Mica Levi, Brother May a Coby Sey. Pod jejich patronátem uvidíme Dykegeist, nové choreografické dílo britské performerky Eve Stainton s hudbou od Micy Levi, v Detroitu narozenou a v Berlíně žijící producentku Laurel Halo, překračující hranice popu, ambientu, experimentální a elektronické hudby, hudebnici a básnířku Moor Mother ve spolupráci s rapperem Billym Woodsem nebo Maëvu Berthelot & Coby Sey, kteří představí pohlcující audiovizuální živé vystupení A Tender Ascent.

Info

Le Guess Who? 2022
10.-13. 11. 2022
Utrecht, Holandsko
web festivalu

foto © Cristina Berkovitz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

OFF Festival začne speciálními warm-upy

redakce 25.06.2022

Katovický OFF Festival přichází se zajímavou novinkou, letošní ročník začne o den dříve, a to speciálními warm-upy na speciálních místech.

Světové premiéry na NODO už od soboty

redakce 24.06.2022

Trojhalí Karolina se promění v jeden vyzvánějící zvon – hudební svátek, který je možné zakusit asi jen jednou za život.

Na festivale Flaam Sega Bodega, Sykur i HMLTD

redakce 23.06.2022

Pre Flaam je typickým dôraz na vizuálnu stránku festivalového zážitku – od komunikácie až po podobu samotného areálu.

Dobršská brána upoutá zvukem trubky

redakce 23.06.2022

Letní festival se zaměřuje vždy na konkrétní nástroj. V loňském roce to byly bicí, v letošním, šestém ročníku upoutá především zvukem trubky.

Hradby Samoty načínají druhou dekádu existence

redakce 22.06.2022

Temná hudba nejrůznějších žánrů na místech, kde je za noci možné místo bzukotu měst, slyšet šeptem pronášené příběhy ze starých legend a pověstí.

Grape dopĺňa o mená lokálnej scény

redakce 22.06.2022

V prvej osmičke zverejnených mien sú Karin Ann, Fallgrapp, Le Payaco, Para, Billy Barman, Tolstoys, Korben Dallas a Malalata.

Pilotní ročník multižánrového U:festu

redakce 21.06.2022

Tématem U:festu je zkoumání hranic mezi uměním, kulturou a současnou digitální společností. Brillovka, Rožnov pod Radhoštěm.

Letní filmovou školu odstartuje Sommerová s Kocábem

redakce 21.06.2022

Pořadatel festivalu Asociace českých filmových klubů letos své ceny udělí Ondřeji Vetchému, Michaele Pavlátové, Semihu Kaplanoğluovi a Pavlu Tomeškovi.

Marienbad Film Festival představuje program

redakce 20.06.2022

Marienbad Film Festival představí formou masterclass projekty umělce a kameramana Michala Blechy a přiblíží umělecký přístup a specifika kameramanství v kontextu výtvarného umění.

Lettuce spojili síly s Bootsym Collinsem

redakce 20.06.2022

Formace honosící se nominací na ceny Grammy 2019 za Nejlepší instrumentální album roku vyráží s vydáním desky na světové turné. Ukážou se i u nás.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace