Zprávy / Festivalové

Le Guess Who zveřejňuje první jména

Le Guess Who zveřejňuje první jména

redakce | Zprávy / Festivalové | 11.05.2022

Le Guess Who? 2022 zveřejňuje první jména. Holandský festival se vrací 10.-13. listopadu 2022 do nizozemského Utrechtu na svůj jubilejní 15. ročník. Letošními kurátory se stali Animal Collective, clipping. a CURL. První jmenovaní, baltimorské kvarteto Animal Collective od počátku nového století přetváří tvář experimentálního popu. Ke své kurátorské práci přizvali nigerijsko-tuarežskou skupinu Les Filles de Illighadad, vycházející hvězdu lo-fi a avantgardního R&B Liv.e, libanonskou producentku a DJku Liliane Chlela a Slauson Malone 1.

Hiphopové trio clipping. ze západního pobřeží, které svůj hororem inspirovaný zvuk zdokonalilo na několika uznávaných albech, sestavilo program, v němž se představí kytarista a člen skupiny Tortoise Jeff Parker, jeden z nejvšestrannějších a nejinovativnějších skladatelů současné elektronické hudby, chicagská rodačka Jana Rush, baltimorský experimentální rockový kvartet Horse Lords nebo DJ, producent a spoluzakladatel NON Records Nkisi.

CURL je úzce propojená komunita z londýnského undergroundu, kterou tvoří zvukoví excentrici Mica Levi, Brother May a Coby Sey. Pod jejich patronátem uvidíme Dykegeist, nové choreografické dílo britské performerky Eve Stainton s hudbou od Micy Levi, v Detroitu narozenou a v Berlíně žijící producentku Laurel Halo, překračující hranice popu, ambientu, experimentální a elektronické hudby, hudebnici a básnířku Moor Mother ve spolupráci s rapperem Billym Woodsem nebo Maëvu Berthelot & Coby Sey, kteří představí pohlcující audiovizuální živé vystupení A Tender Ascent.

Info

Le Guess Who? 2022
10.-13. 11. 2022
Utrecht, Holandsko
web festivalu

foto © Cristina Berkovitz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Lisabonská edice Sónaru proběhne už příští týden

redakce 25.03.2023

Na sklonku března vystoupí Folamour, Max Cooper Live, WhoMadeWho, VTSS, Rui Vargas, KiNK Live, Mochakk, I Hate Models, Or:la, Héctor Oaks Live, SHERELLE x Kode9 a další.

Nový tachovský Festival Muziq

redakce 24.03.2023

Návštěvníci se můžou těšit na deset interpretů, z nichž určitě největší pozornost vyvolá rozpustilý tanečník, milovník disca, starých samplerů a analogových syntezátorů.

Rico Nasty, Rozi Plain a Duo Ruut na Pohode

redakce 23.03.2023

Line-up festivalu Pohoda sa rozrástol o ženské mená súčasnej svetovej hudobnej scény.

Unikátní koncerty v kostelech i zbrusu nová jména oznamuje Moody Moon Noize

redakce 22.03.2023

Program čtvrtého ročníku Moody Moon Noize bude opět žánrově doširoka rozpřažený, s akcentem na čerstvé zástupce domácí a slovenské scény.

Tallinn Music Week nabídne hudbu, umění i nápady

redakce 22.03.2023

Tallinn Music Week v květnu již po patnácté zaplní estonské hlavní město hudbou, uměním a nápady zítřka!

Beseda přihazuje The Murder Capital

redakce 21.03.2023

Dramaturgové třicátého ročníku festivalu pokročili do další fáze výběru kapel a hlásí potvrzené dvě třetiny programu.

Postmodern Jukebox na Groove Brno

redakce 21.03.2023

Projekt s oblibou kombinuje moderní popové a rockové hity s klasickými žánry jako jazz a swing.

Obscene Extreme 2023 přiveze Carcass i Suffocation

redakce 21.03.2023

Již tradičně se to nejdůležitější zdaleka neodehrává jen na pódiu, ale v moshpitu nalezneme nevěsty i nejrůznější zvířecí druhy.

Tauron Nowa Muzyka posiluje lineup

redakce 18.03.2023

Festival již dříve oznámil vystoupení interpretů jako jsou Billy Woods, Helena Hauff, Oneohtrix Point Never, Sudan Archives nebo William Basinski.

Mezinárodní den jazzu, open air

redakce 18.03.2023

Hlavním tahákem největšího jazzového open air festivalu u nás je londýnská šestice Molotov Jukebox.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace