Zprávy / Pozvánky

Leden v Klubu FAMU napříč žánry

Leden v Klubu FAMU napříč žánry

redakce | Zprávy / Pozvánky | 08.01.2018

Nově otevřený Klub FAMU na Smetanově nábřeží v centru Prahy rozjíždí rok 2018 ve velkém stylu. Už 12. ledna zde zahraje chorvatská kapela Žen, která oslnila v červenci 2017 na ostravské Full Moon Stagi a nyní vyráží na turné na podporu zbrusu nové desky Sunčani ljudi. Zvuk, který okamžitě strhne, občas až dreampopové chvíle, ale hudba stále rafinovaná a ostrá. Kapelu Žen doprovodí pražská dvojice Pris, jež si vypůjčila jméno z filmu Blade Runner, ale na své debutové desce Naše večery cituje také Modrý samet nebo operu Bohuslava Martinů. Jako host vystoupí seskupení Sítě.

Pravidelná Little Friday Jam Session uvede house bandy složené exkluzivně jen pro tuto příležitost: 10. 1. Chikito Sánchez – kytara (CS Latin Band), Baro Rey – klávesy (CS Latin Band), Jan Zázvorka – baskytara (CS Latin Band), Ondřej Vomáčka – bicí (Kopyrajt) a Fernando Davila – perkuse (CS Latin Band), 17. 1. přijali pozvání do Klubu FAMU Vladimír Mikláš – kytara (Tryptych), Miloš Klápště – baskytara (Tryptych) a Dušan Černák – bicí (Tryptych), 24. 1. si společně zahrají hudebníci Eliáš Jeřábek – kytara, zpěv (Circus Brothers), Ozy Zavoďan – heligon (Circus Brothers), Tomáš Kugel – klarinet, sax, zpěv (Circus Brothers) a Tomáš Knotek – bicí (Circus Brothers) a konečně 31. 1. se představí hudebníci Petr Svoboda – klávesy (Fanfán Tulipán), Tomáš Pecka – kytara (Wilder), Dalibor Pelc – baskytara (Yanna) a Vlado Paša – bicí (Asenth).


Stálým hostem programu Klubu FAMU je DJ Onřej Štindl a jeho diskotéka ve stylu 60's – City – Pudy – Pocity – 10's. Hned následující večer 19. 1. klub ovládne Getrekr – techno se svěžím zvukem mladých pražských residentů. Tentokrát se představí Silhouette (Dirty Corner Rec.), equi (WATP) a Ariana. Silhouette (vlastním jménem Karel Průcha) je producentem vydávajícím pro labelem Dirty Corner, jeho EP Red Tunnel provází posluchače od temného ambientu až po drzé drsné vokály. Equi je mladý producent pocházející z Tábora. Jeho produkce je ambientního rázu, jako selektor připravuje posluchačům nabité sety plné temného techna, acidu i silných melodií. Ariana je začínající DJka, která už hrála před velkým publikem na Stalinu v Ankali nebo na festivalu Transforma v Táboře.


Párty Radia Wave s názvem Kompot: Song roku 2017 v Klubu FAMU vypukne 20. 1. Moderátoři pořadu Kompot stanice ČRo Radio Wave Šimon Holý a Hana Biriczová budou společně se svými hosty bilancovat uplynulý rok. Během večera navíc představí čtrnáct singlů, které nominovali jako ty nejsilnější, ale jen jeden z nich může získat ocenění "Kompot Song roku 2017". Za každou z nominovaných skladeb stojí takzvaní garanti, například herečka Jenovéfa Boková, režisér Tomáš Pavlíček nebo výtvarnice Julia Chochola. Ti budou mít vždy po projekci videoklipu přesně dvě minuty na obhajobu svého favorita. Bojovat tak budou třeba za Despacito Daddyho Yankee a Luise Fonsiho, Shape of You od Eda Sheerana nebo nečekaný "number one" singl rapperky Cardi B Bodak Yellow. O vítězi rozhodnou návštěvníci v závěrečném hlasování.


Druhé pokračování nabité club nigh – Strain #2 – v režii Karaoke Tundry z labelu BoggBoss proběhne 26. 1. Opět se představí smetánka české grime / uk garage scény. V setu připraveném speciálně pro tento večer předvede nové tracky, ale i ověřené známé bangers. JPQ a.k.a. Jean Paul Quassier je raper a producent, člen pražské crew PODPULTURA. Ukrajinský producent Karaoke Tundra tvoří v Čechách pod labelem BiggBoss, experimentuje na hraně elektroniky rapu. Casablanka, DJ a zvukový vůdce sekty Opak Dissu Label, se na druhém Strainu předvede trochu netradičně – vedle společné show s parťákem Jardou odehraje set plný aktuálního rapu, klubové elektroniky a grimu. Paul Gate, producent, DJ a v neposlední řadě grafik pražského labelu HYPNO 808, je známý především svojí výbornou selekcí a bude párty zakončovat. Gruzo necelou dekádu působí na rozmezí hip-hopových beatů a podivné elektronické hudby.

První novoroční chuligánská tancovačka DJů Ivoše Pospíšila aka Tea Jay Ivo & Hey Key klub zaplní 27. 1. a 28. 1. na Smetanovo nábřeží zamíří instrumentální trio z Berlína – KUF. Jejich zvuk prý zní, jako kdybyste do katalogu Ninja Tune zařadili špetku minimalismu a touhu Holy Fuck vydávat se na koncertech na místa, kam vás desky nepustí. KUF nemají zpěváka ani zpěvačku, ale vokály hrají v jejich hudbě důležitou roli – coby samplovaný nástroj v rukou a klávesách Toma Schneidera, který náladu jednotlivých songů přizpůsobuje momentální atmosféře. V hudbě KUF je dostatek prostoru pro improvizaci, ale kapela nikdy neztrácí ze zřetele hlavní motiv skladby. Rytmiku ozvláštňuje kontrabas Valentina Linka, který spolu s úspornými bicími Hendrika Havekosta provádí posluchače archivy funku a r'n'b. Svébytný vesmír KUF tepe a pulzuje vlastním rytmem, zároveň ale nabízí cestu dovnitř.

Info

Klub Famu

www.facebook.com/klubfamu2017

Foto © Max Parovsky

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Říjen v Underdogs'

redakce 29.09.2022

Těšit se můžeme na dekadentní acid punk VR Sex, metalcorové průkopníky Integrity, altrockovou klasiku And You Will Know Us by the Traill of Death. A další.

Do Prahy přijedou The Black Angels, Easy Life nebo Royal Republic

redakce 29.09.2022

Psychedeličtí The Black Angels vychází zcela jednoznačně z estetiky kytarových kapel 60. let, jejichž odkaz ale překlápí do současných kulis.

Do Prahy přijíždí McGoldrick, McCusker & Doyle

redakce 28.09.2022

Jejich interpretace lidových písní Anglie, Skotska a Irska, a především vlastních skladeb, je nakažlivě energická, jiskřivá, provedena s neuvěřitelnou vřelostí a lehkostí.

Podzimní Pulz klubové scény

redakce 27.09.2022

Pulz odstartoval letos v březnu a v prostorách Paláce Akropolis už stihl nabídnout umělce jako Badfocus, Arleta, Miss Petty a další žhavá jména tuzemské klubové scény.

Audiovizuální večer v Plato

redakce 26.09.2022

Jak zní současný globální folk, když se neutápí ve formální nostalgii? Co je to městský folk a jak funguje v online prostředí?

Jedno mávnutí řas, a za námi jsou léta... Gregor Hildebrandt v Kunsthalle

redakce 24.09.2022

Jejím cílem je v Praze představit příběh Hildebrandtova života a umění, pohybující se mezi vlastní tvorbou a berlínskou výtvarně-hudební scénou.

Integrity. Underdogs'.

redakce 23.09.2022

Integrity kombinují rychlý a úderný hardcore/punk s těžkotonážním metalem a trashem, ale i industriální elektronikou.

Zásadní mládí / Essential Youth v DOX+

redakce 23.09.2022

Světové orchestrální premiéry mladých evropských skladatelů v Praze.

Moonshye a Ladbuch v Klubovně

redakce 21.09.2022

Písně pro své debutové album Curtain of the Moon napsala slezská zpěvačka, skladatelka a kytaristka Moonshye z většiny v polské Lodži.

Vinyla vyráží do regionů

redakce 20.09.2022

Dvojnásobné množství koncertů oproti loňskému roku u příležitosti právě zahájeného XII. ročníku kurátorují pořadatelé hudebních cen Vinyla.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace