Zprávy / Pozvánky

Leden v Klubu FAMU napříč žánry

Leden v Klubu FAMU napříč žánry

redakce | Zprávy / Pozvánky | 08.01.2018

Nově otevřený Klub FAMU na Smetanově nábřeží v centru Prahy rozjíždí rok 2018 ve velkém stylu. Už 12. ledna zde zahraje chorvatská kapela Žen, která oslnila v červenci 2017 na ostravské Full Moon Stagi a nyní vyráží na turné na podporu zbrusu nové desky Sunčani ljudi. Zvuk, který okamžitě strhne, občas až dreampopové chvíle, ale hudba stále rafinovaná a ostrá. Kapelu Žen doprovodí pražská dvojice Pris, jež si vypůjčila jméno z filmu Blade Runner, ale na své debutové desce Naše večery cituje také Modrý samet nebo operu Bohuslava Martinů. Jako host vystoupí seskupení Sítě.

Pravidelná Little Friday Jam Session uvede house bandy složené exkluzivně jen pro tuto příležitost: 10. 1. Chikito Sánchez – kytara (CS Latin Band), Baro Rey – klávesy (CS Latin Band), Jan Zázvorka – baskytara (CS Latin Band), Ondřej Vomáčka – bicí (Kopyrajt) a Fernando Davila – perkuse (CS Latin Band), 17. 1. přijali pozvání do Klubu FAMU Vladimír Mikláš – kytara (Tryptych), Miloš Klápště – baskytara (Tryptych) a Dušan Černák – bicí (Tryptych), 24. 1. si společně zahrají hudebníci Eliáš Jeřábek – kytara, zpěv (Circus Brothers), Ozy Zavoďan – heligon (Circus Brothers), Tomáš Kugel – klarinet, sax, zpěv (Circus Brothers) a Tomáš Knotek – bicí (Circus Brothers) a konečně 31. 1. se představí hudebníci Petr Svoboda – klávesy (Fanfán Tulipán), Tomáš Pecka – kytara (Wilder), Dalibor Pelc – baskytara (Yanna) a Vlado Paša – bicí (Asenth).


Stálým hostem programu Klubu FAMU je DJ Onřej Štindl a jeho diskotéka ve stylu 60's – City – Pudy – Pocity – 10's. Hned následující večer 19. 1. klub ovládne Getrekr – techno se svěžím zvukem mladých pražských residentů. Tentokrát se představí Silhouette (Dirty Corner Rec.), equi (WATP) a Ariana. Silhouette (vlastním jménem Karel Průcha) je producentem vydávajícím pro labelem Dirty Corner, jeho EP Red Tunnel provází posluchače od temného ambientu až po drzé drsné vokály. Equi je mladý producent pocházející z Tábora. Jeho produkce je ambientního rázu, jako selektor připravuje posluchačům nabité sety plné temného techna, acidu i silných melodií. Ariana je začínající DJka, která už hrála před velkým publikem na Stalinu v Ankali nebo na festivalu Transforma v Táboře.


Párty Radia Wave s názvem Kompot: Song roku 2017 v Klubu FAMU vypukne 20. 1. Moderátoři pořadu Kompot stanice ČRo Radio Wave Šimon Holý a Hana Biriczová budou společně se svými hosty bilancovat uplynulý rok. Během večera navíc představí čtrnáct singlů, které nominovali jako ty nejsilnější, ale jen jeden z nich může získat ocenění "Kompot Song roku 2017". Za každou z nominovaných skladeb stojí takzvaní garanti, například herečka Jenovéfa Boková, režisér Tomáš Pavlíček nebo výtvarnice Julia Chochola. Ti budou mít vždy po projekci videoklipu přesně dvě minuty na obhajobu svého favorita. Bojovat tak budou třeba za Despacito Daddyho Yankee a Luise Fonsiho, Shape of You od Eda Sheerana nebo nečekaný "number one" singl rapperky Cardi B Bodak Yellow. O vítězi rozhodnou návštěvníci v závěrečném hlasování.


Druhé pokračování nabité club nigh – Strain #2 – v režii Karaoke Tundry z labelu BoggBoss proběhne 26. 1. Opět se představí smetánka české grime / uk garage scény. V setu připraveném speciálně pro tento večer předvede nové tracky, ale i ověřené známé bangers. JPQ a.k.a. Jean Paul Quassier je raper a producent, člen pražské crew PODPULTURA. Ukrajinský producent Karaoke Tundra tvoří v Čechách pod labelem BiggBoss, experimentuje na hraně elektroniky rapu. Casablanka, DJ a zvukový vůdce sekty Opak Dissu Label, se na druhém Strainu předvede trochu netradičně – vedle společné show s parťákem Jardou odehraje set plný aktuálního rapu, klubové elektroniky a grimu. Paul Gate, producent, DJ a v neposlední řadě grafik pražského labelu HYPNO 808, je známý především svojí výbornou selekcí a bude párty zakončovat. Gruzo necelou dekádu působí na rozmezí hip-hopových beatů a podivné elektronické hudby.

První novoroční chuligánská tancovačka DJů Ivoše Pospíšila aka Tea Jay Ivo & Hey Key klub zaplní 27. 1. a 28. 1. na Smetanovo nábřeží zamíří instrumentální trio z Berlína – KUF. Jejich zvuk prý zní, jako kdybyste do katalogu Ninja Tune zařadili špetku minimalismu a touhu Holy Fuck vydávat se na koncertech na místa, kam vás desky nepustí. KUF nemají zpěváka ani zpěvačku, ale vokály hrají v jejich hudbě důležitou roli – coby samplovaný nástroj v rukou a klávesách Toma Schneidera, který náladu jednotlivých songů přizpůsobuje momentální atmosféře. V hudbě KUF je dostatek prostoru pro improvizaci, ale kapela nikdy neztrácí ze zřetele hlavní motiv skladby. Rytmiku ozvláštňuje kontrabas Valentina Linka, který spolu s úspornými bicími Hendrika Havekosta provádí posluchače archivy funku a r'n'b. Svébytný vesmír KUF tepe a pulzuje vlastním rytmem, zároveň ale nabízí cestu dovnitř.

Info

Klub Famu

www.facebook.com/klubfamu2017

Foto © Max Parovsky

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Architektonickou mapu Kyjova čeká křest

redakce 05.06.2020

Architektonická mapa Kyjova poukazuje na nadčasovou krásu mizejících staveb.

Power electronická Regenerace v Bajkazylu

redakce 04.06.2020

Podivný a monotonní slepenec pornografických zvuků, synťákových ploch, nemocných vokálů a fetiše největšího tajemství církve. Zvuky toho, co zatajili ve filmu o dvou papežích.

Zmírání a křtění v Kabinetu múz

redakce 03.06.2020

Komu se nelení, tomu se v červnu v Kabinetu múz zelení i černí.

Uchovat paměť zakletou v liniích dřeva: Linde von Braun

redakce 31.05.2020

Výstava Linde von Braun hudebníka a výtvarníka Tomáše Brauna se koná v Galerii Emila Juliše v Černčicích u Loun.

Or představují první singl z nové desky

redakce 28.05.2020

Nové album Or ponese název Smutný stroje a vyjde v červnu 2020 u pražského vydavatelství Silver Rocket.

BiggBoss a UPM vydávají kroniku vizuálního chaosu 90. let

redakce 27.05.2020

Uvnitř se na nejlesklejších papírech potkávají kalkulačky z československého zásilkového katalogu Magnet s fotografiemi Depeche Mode v Praze.

JazzFestBrno hlásí tucet náhradních termínů

redakce 26.05.2020

Původní harmonogram festivalu JazzFestBrno 2020 se sice rozpadl na kousky, ale festival nyní ohlašuje celkem dvanáct náhradních termínů. Festival zahájí Avishai Cohen.

Beseda u Bigbítu se přesouvá na rok 2021

redakce 25.05.2020

„Prohra se smířením je lepší než výhra s nepřátelstvím,“ tímto arabským příslovím organizátoři Besedy u Bigbítu v Tasově na Hodonínsku na svém webu shrnuli stávající.

Open air s Billow a Hello Incognito

redakce 24.05.2020

Tiché lo-fi nahrávky zaznamenané v prostředí pokojíků v Praze, Varšavě nebo Bílých Karpatech vzbudily ohlas českých kritiků. Billow je povezou na sever.

Tomáš Palucha i Orient, Divadlo 29

redakce 24.05.2020

Pardubické Divadlo 29 ukončuje koncertní pauzu rázně i magicky.