Zprávy / Pozvánky

Leden v Klubu FAMU napříč žánry

Leden v Klubu FAMU napříč žánry

redakce | Zprávy / Pozvánky | 08.01.2018

Nově otevřený Klub FAMU na Smetanově nábřeží v centru Prahy rozjíždí rok 2018 ve velkém stylu. Už 12. ledna zde zahraje chorvatská kapela Žen, která oslnila v červenci 2017 na ostravské Full Moon Stagi a nyní vyráží na turné na podporu zbrusu nové desky Sunčani ljudi. Zvuk, který okamžitě strhne, občas až dreampopové chvíle, ale hudba stále rafinovaná a ostrá. Kapelu Žen doprovodí pražská dvojice Pris, jež si vypůjčila jméno z filmu Blade Runner, ale na své debutové desce Naše večery cituje také Modrý samet nebo operu Bohuslava Martinů. Jako host vystoupí seskupení Sítě.

Pravidelná Little Friday Jam Session uvede house bandy složené exkluzivně jen pro tuto příležitost: 10. 1. Chikito Sánchez – kytara (CS Latin Band), Baro Rey – klávesy (CS Latin Band), Jan Zázvorka – baskytara (CS Latin Band), Ondřej Vomáčka – bicí (Kopyrajt) a Fernando Davila – perkuse (CS Latin Band), 17. 1. přijali pozvání do Klubu FAMU Vladimír Mikláš – kytara (Tryptych), Miloš Klápště – baskytara (Tryptych) a Dušan Černák – bicí (Tryptych), 24. 1. si společně zahrají hudebníci Eliáš Jeřábek – kytara, zpěv (Circus Brothers), Ozy Zavoďan – heligon (Circus Brothers), Tomáš Kugel – klarinet, sax, zpěv (Circus Brothers) a Tomáš Knotek – bicí (Circus Brothers) a konečně 31. 1. se představí hudebníci Petr Svoboda – klávesy (Fanfán Tulipán), Tomáš Pecka – kytara (Wilder), Dalibor Pelc – baskytara (Yanna) a Vlado Paša – bicí (Asenth).


Stálým hostem programu Klubu FAMU je DJ Onřej Štindl a jeho diskotéka ve stylu 60's – City – Pudy – Pocity – 10's. Hned následující večer 19. 1. klub ovládne Getrekr – techno se svěžím zvukem mladých pražských residentů. Tentokrát se představí Silhouette (Dirty Corner Rec.), equi (WATP) a Ariana. Silhouette (vlastním jménem Karel Průcha) je producentem vydávajícím pro labelem Dirty Corner, jeho EP Red Tunnel provází posluchače od temného ambientu až po drzé drsné vokály. Equi je mladý producent pocházející z Tábora. Jeho produkce je ambientního rázu, jako selektor připravuje posluchačům nabité sety plné temného techna, acidu i silných melodií. Ariana je začínající DJka, která už hrála před velkým publikem na Stalinu v Ankali nebo na festivalu Transforma v Táboře.


Párty Radia Wave s názvem Kompot: Song roku 2017 v Klubu FAMU vypukne 20. 1. Moderátoři pořadu Kompot stanice ČRo Radio Wave Šimon Holý a Hana Biriczová budou společně se svými hosty bilancovat uplynulý rok. Během večera navíc představí čtrnáct singlů, které nominovali jako ty nejsilnější, ale jen jeden z nich může získat ocenění "Kompot Song roku 2017". Za každou z nominovaných skladeb stojí takzvaní garanti, například herečka Jenovéfa Boková, režisér Tomáš Pavlíček nebo výtvarnice Julia Chochola. Ti budou mít vždy po projekci videoklipu přesně dvě minuty na obhajobu svého favorita. Bojovat tak budou třeba za Despacito Daddyho Yankee a Luise Fonsiho, Shape of You od Eda Sheerana nebo nečekaný "number one" singl rapperky Cardi B Bodak Yellow. O vítězi rozhodnou návštěvníci v závěrečném hlasování.


Druhé pokračování nabité club nigh – Strain #2 – v režii Karaoke Tundry z labelu BoggBoss proběhne 26. 1. Opět se představí smetánka české grime / uk garage scény. V setu připraveném speciálně pro tento večer předvede nové tracky, ale i ověřené známé bangers. JPQ a.k.a. Jean Paul Quassier je raper a producent, člen pražské crew PODPULTURA. Ukrajinský producent Karaoke Tundra tvoří v Čechách pod labelem BiggBoss, experimentuje na hraně elektroniky rapu. Casablanka, DJ a zvukový vůdce sekty Opak Dissu Label, se na druhém Strainu předvede trochu netradičně – vedle společné show s parťákem Jardou odehraje set plný aktuálního rapu, klubové elektroniky a grimu. Paul Gate, producent, DJ a v neposlední řadě grafik pražského labelu HYPNO 808, je známý především svojí výbornou selekcí a bude párty zakončovat. Gruzo necelou dekádu působí na rozmezí hip-hopových beatů a podivné elektronické hudby.

První novoroční chuligánská tancovačka DJů Ivoše Pospíšila aka Tea Jay Ivo & Hey Key klub zaplní 27. 1. a 28. 1. na Smetanovo nábřeží zamíří instrumentální trio z Berlína – KUF. Jejich zvuk prý zní, jako kdybyste do katalogu Ninja Tune zařadili špetku minimalismu a touhu Holy Fuck vydávat se na koncertech na místa, kam vás desky nepustí. KUF nemají zpěváka ani zpěvačku, ale vokály hrají v jejich hudbě důležitou roli – coby samplovaný nástroj v rukou a klávesách Toma Schneidera, který náladu jednotlivých songů přizpůsobuje momentální atmosféře. V hudbě KUF je dostatek prostoru pro improvizaci, ale kapela nikdy neztrácí ze zřetele hlavní motiv skladby. Rytmiku ozvláštňuje kontrabas Valentina Linka, který spolu s úspornými bicími Hendrika Havekosta provádí posluchače archivy funku a r'n'b. Svébytný vesmír KUF tepe a pulzuje vlastním rytmem, zároveň ale nabízí cestu dovnitř.

Info

Klub Famu

www.facebook.com/klubfamu2017

Foto © Max Parovsky

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Zavřená MeetFactory servíruje místo živé kultury podcasty

redakce 20.01.2021

MeetFactory se snaží plnit svou misi i přesto, že její dveře musí zůstat zavřené. V podcastu Tovární hlášení zpovídá důležité osobnosti české i slovenské kultury.

Celebration44 online

redakce 30.12.2020

Vánoční atmosféra byla tradičně úzce spjatá s party Celebration44 a letos, ačkoliv tomu náročné časy nepřejí, tomu nebude jinak.

Audiovizuální Pfko 2021 jako stream. Menu.

redakce 29.12.2020

Speciální audiovizuální Pfko, tedy přání všeho dobrého v roce příštím si na 30. prosince přichystala platforma Menu.

Letošní debatní forum Meltingpot zakončí Štěpán Rak

redakce 25.12.2020

Svůj pohled na nejaktuálnější témata dnešního světa nabídli odborníci napříč oblastmi veřejné a soukromé sféry, osobnosti s přímou osobní či profesní vazbou na Moravskoslezský region.

Vánoční edice cyklu Femme Fatale

redakce 22.12.2020

Během koncertu bude prostřednictvím platformy Donio spuštěna benefiční sbírka pro organizaci Jako Doma.

Konektiv Night Vol. III přesáhne hranice i předsudky

redakce 21.12.2020

Konektiv sezval ke spolupráci české hudebníky a zástupce menšin či pocházející odjinud. Rottin, Mlebom, McGowan a další.

Nový start Louise Tomlinsona

redakce 20.12.2020

Album Walls obsahuje autorovy doposud nejosobnější skladby a Tomlinson na něm otevřeně vzdává hold svým hudebním hrdinům, bratrům Gallagherům z Oasis.

Online koncert Prago Union pro Kabinet múz

redakce 16.12.2020

Dejte si stream Prago Union v rámci pořadu Party.Lajf. Podpoříte muzikanty i klubovou scénu.

Ajlavmjuzik s rapy a slam poetry

redakce 16.12.2020

Raz do mesiaca sa zmení "ajlavmjuzik base" Atom v budove Novej Cvernovky na miesto, kam pozývajú kamarátov zahrať live.

Ceremonie vymýtání zvukem destrukce i naděje v MeetFactory

redakce 12.12.2020

Skutečný řev by měl bolet. Jelikož jde už o krajní vyjádření rozsápaného nitra, nezdrásá jen hrdlo, měl by prostupovat celým tělem.