Zprávy / Nové desky

LeebOrn vydávají EP

LeebOrn vydávají EP

redakce | Zprávy / Nové desky | 14.09.2021

Olomoučtí melancholici Leeb0rn, dříve působící jako Lee, vydávají nové EP Reach One’s Destination. Kapela se chystala vydat album, které by zároveň bylo jejich společným hudebním rozloučením.

Do procesu nahrávání vstoupil nejen covid, ale také změny v prioritách každého z nich. Na původním cíli co nejlépe zaznamenat společnou tvorbu se však shodli. Snahou bylo zachytit trio v autentickém prostředí zkušebny a hrát bez přehnaného perfekcionismu. Z nahrávání ve zkušebně nakonec zbyla prakticky jen jedna skladba, s časovým odstupem se většina věcí nahrála znovu v olomouckém studiu Palba a částečně v Ziki Records. O finální mix se postaral Amák z Golden Hive Studios. Nové album oproti předchozí zasněné nahrávce The Pulley System z roku 2019 ukazuje i syrovější a agresivnější tvář kapely. Žánr shoegaze však v jejím rodokmenu zůstává stále patrný a o ponoření do snových hloubek posluchač nepřijde. K atmosférické písni Mist, která je obžalobou nekonečného růstu, Leeb0rn natočili i lehce bizarní videoklip.

Po odchodu baskytaristy Lukáše Bartulce ústřední dvojici Jana a Dominiku Srostlíkovy doplnili zpívající houslistka Klára Šváchová a baskytarista Martin Navrátil. Aktuální skladby tak v koncertním provedením dostávají košatější a dynamičtější podobu, zároveň díky posílení ženského elementu více vyniknou jemnější pasáže.

Info

Leeb0rn – Reach One's Destination (2021)
Bandcamp kapely

foto © Tomáš Rossi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

This Side of Town, Karol Mikloš

redakce 29.09.2022

Je to spletitý príbeh o nástrahách stredného veku v situácii novej pandémie, hrozivého mraku prichádzajúceho z východu i mnohých ďalších hrozieb.

Tauna Tangier vydávají Escapes and Shelters

redakce 28.09.2022

Tauna Tangier začínala jako akustická verze elektronických Narcotic Fields.

IAmNøt vydává Changes

redakce 26.09.2022

Bratislavská producentka a DJ-jka Sofia Nøt z projektu IAmNøt vydáva debutový album s príznačným názvom Changes.

Třetí sólovka Tomáše Hrubiše na vinylu

redakce 25.09.2022

Autor tentokrát úplně vypustil klavír, který byl v předchozích albech dominantním nástrojem, a novou desku postavil na zvuku varhan, syntezátorech a bicích.

Vellocet Roll na novém EP punkově i trapově

redakce 23.09.2022

Pražská formace Vellocet Roll přichází téměř přesně rok po druhém dlouhohrajícím albu A Land Ridden by Darkness s další nahrávkou.

András Csefalvay: Future Role of the Church in the Forthcoming Environmental Transformation

redakce 23.09.2022

Tématicky na ňom András nadväzuje na svoju výtvarnú tvorbu, fantazijné koncepty spojené s vlastnou svojskou piesňovou realitou či environmentálne traumy.

Dunaj vydává nové album a klip

redakce 22.09.2022

Vzácným hostem alba je i zpěvačka Iva Bittová, jejíž hlas zdobí pět písní. Producenty alba jsou Petr Ostrouchov a Aid Kid.

Co je na konci hudby? Longital

redakce 19.09.2022

Hudobná a partnerská dvojica Shina a Daniel Salontay na ňom tentokrát spojila sily s anglickým elektronickým producentom a zvukovým dizajnérom Andrejom Bakom.

Vertigo slaví dvacet let novou deskou

redakce 11.09.2022

Na české scéně zastává Vertigo pozici toho, kdo neustále překvapuje a svobodně přichází stále s novou formou, obsahem i zvukem svých nahrávek.

Longital sa v novej pesničke vracia k elektronike

redakce 28.08.2022

Longital vydávajú jedenásty štúdiový album. Výrazný podiel na tom, ako znie, má londýnsky producent, sound dizajnér a lovec zvukov Andrej Bako.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace