Zprávy / Pozvánky

Legenda japonské animace v Biu Oko

Legenda japonské animace v Biu Oko

redakce | Zprávy / Pozvánky | 07.11.2016

Lednová přehlídka představí tuzemským divákům sedm legendárních filmů japonského studia Ghibli a velmistra animace Hajao Mijazakiho. Finance potřebné k realizaci se vybraly prostřednictvím crowdfundingové kampaně na platformě HitHit během pouhých sedmi dní.

"Do Mijazakiho jsme se já i mí kolegové zamilovali už dávno a s každou další projekcí láska k tomuto výjimečnému tvůrci jen rostla. Tuzemské distribuci se však jeho filmy z drtivé většiny vyhýbaly," říká ředitel Bio Oka David Beránek. "Realizace podobné přehlídky je pro jedno kino velmi nákladná. Z toho důvodu jsme se rozhodli využít crowdfundingovou kampaň na platformě HitHit a oslovit fanoušky Mijazakiho po celé republice. Tento model nám zajistil potřebné financování během pouhých sedmi dnů. Ukazuje to, jak silnou fanouškovskou komunitu zde tento tvůrce má. A také to něco napovídá o Biu Oko, sociálních sítích a síle šeptandy, což byly hlavní komunikační kanály pro šíření této informace," dodává Beránek.


Na přehlídce bude možné zhlédnout snímky Naušika z Větrného údolí, Laputa: Nebeský zámek, Můj soused Totoro, Doručovací služba čarodějky Kiki, Princezna Mononoke, Cesta do fantazie a Zámek v oblacích (Howlův kráčející hrad). Všechny filmy budou uváděny v originálním znění s anglickými a českými titulky. Kromě pražského Bia Oko identickou crowdfundingovou kampaň realizuje také brněnské Univerzitní kino Scala. "Věřím, že se podaří vybrat potřebné prostředky a brněnští diváci budou mít také možnost vidět těchto sedm výjimečných animovaných filmů na velkém plátně," říká Radek Pernica, ředitel Univerzitního kina Scala.

Přispěvatelé do kampaně si, kromě vstupenek na samotné filmy či celou přehlídku, mohou jako protihodnotu vybrat také dárky v podobě triček nebo speciálních karet k filmům, které vytvořil ilustrátor Jan Šrámek, etablovaný umělec nastupující generace vystupujícím pod pseudonymem VJ Kolouch. Bio Oko je kino sídlící na Praze 7, které se zaměřuje na kvalitní, artové a alternativní tituly a další obsah. Měsíčně jej navštíví v průměru sedm tisíc diváků. Brněnské Univerzitní kino Scala je v provozu nově od roku 2013, kdy jej obnovila Masarykova univerzita ve spolupráci se společností Aerofilms.

Info

Hajao Mijazaki v Biu Oko

www.facebook.com/biooko
www.biooko.net

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Uchovat paměť zakletou v liniích dřeva: Linde von Braun

redakce 31.05.2020

Výstava Linde von Braun hudebníka a výtvarníka Tomáše Brauna se koná v Galerii Emila Juliše v Černčicích u Loun.

Or představují první singl z nové desky

redakce 28.05.2020

Nové album Or ponese název Smutný stroje a vyjde v červnu 2020 u pražského vydavatelství Silver Rocket.

BiggBoss a UPM vydávají kroniku vizuálního chaosu 90. let

redakce 27.05.2020

Uvnitř se na nejlesklejších papírech potkávají kalkulačky z československého zásilkového katalogu Magnet s fotografiemi Depeche Mode v Praze.

JazzFestBrno hlásí tucet náhradních termínů

redakce 26.05.2020

Původní harmonogram festivalu JazzFestBrno 2020 se sice rozpadl na kousky, ale festival nyní ohlašuje celkem dvanáct náhradních termínů. Festival zahájí Avishai Cohen.

Beseda u Bigbítu se přesouvá na rok 2021

redakce 25.05.2020

„Prohra se smířením je lepší než výhra s nepřátelstvím,“ tímto arabským příslovím organizátoři Besedy u Bigbítu v Tasově na Hodonínsku na svém webu shrnuli stávající.

Open air s Billow a Hello Incognito

redakce 24.05.2020

Tiché lo-fi nahrávky zaznamenané v prostředí pokojíků v Praze, Varšavě nebo Bílých Karpatech vzbudily ohlas českých kritiků. Billow je povezou na sever.

Tomáš Palucha i Orient, Divadlo 29

redakce 24.05.2020

Pardubické Divadlo 29 ukončuje koncertní pauzu rázně i magicky.

Monika Načeva vydává studiovku Zdivočelí koně

redakce 21.05.2020

Na novém albu Načeva spolu s klávesistou Davidem Kabzanem a bubenicí Markétou Pták zhudebnili texty básníků pronásledovaných minulým režimem.

Fource Live: Bratři, Chief Bromden a další

redakce 20.05.2020

Před několik týdny bylo oznámeno spuštění série Fource Live, která slibuje koncerty pečlivě vybraných kapel z domácí scény, i profesionální záznamy.

Komedie Malá lež míří do českých kin

redakce 20.05.2020

Herečka a rapperka Awkwafina získala za roli ve filmu Zlatý globus pro nejlepší herečku.