Zprávy / Pozvánky

Legenda japonské animace v Biu Oko

Legenda japonské animace v Biu Oko

redakce | Zprávy / Pozvánky | 07.11.2016

Lednová přehlídka představí tuzemským divákům sedm legendárních filmů japonského studia Ghibli a velmistra animace Hajao Mijazakiho. Finance potřebné k realizaci se vybraly prostřednictvím crowdfundingové kampaně na platformě HitHit během pouhých sedmi dní.

"Do Mijazakiho jsme se já i mí kolegové zamilovali už dávno a s každou další projekcí láska k tomuto výjimečnému tvůrci jen rostla. Tuzemské distribuci se však jeho filmy z drtivé většiny vyhýbaly," říká ředitel Bio Oka David Beránek. "Realizace podobné přehlídky je pro jedno kino velmi nákladná. Z toho důvodu jsme se rozhodli využít crowdfundingovou kampaň na platformě HitHit a oslovit fanoušky Mijazakiho po celé republice. Tento model nám zajistil potřebné financování během pouhých sedmi dnů. Ukazuje to, jak silnou fanouškovskou komunitu zde tento tvůrce má. A také to něco napovídá o Biu Oko, sociálních sítích a síle šeptandy, což byly hlavní komunikační kanály pro šíření této informace," dodává Beránek.


Na přehlídce bude možné zhlédnout snímky Naušika z Větrného údolí, Laputa: Nebeský zámek, Můj soused Totoro, Doručovací služba čarodějky Kiki, Princezna Mononoke, Cesta do fantazie a Zámek v oblacích (Howlův kráčející hrad). Všechny filmy budou uváděny v originálním znění s anglickými a českými titulky. Kromě pražského Bia Oko identickou crowdfundingovou kampaň realizuje také brněnské Univerzitní kino Scala. "Věřím, že se podaří vybrat potřebné prostředky a brněnští diváci budou mít také možnost vidět těchto sedm výjimečných animovaných filmů na velkém plátně," říká Radek Pernica, ředitel Univerzitního kina Scala.

Přispěvatelé do kampaně si, kromě vstupenek na samotné filmy či celou přehlídku, mohou jako protihodnotu vybrat také dárky v podobě triček nebo speciálních karet k filmům, které vytvořil ilustrátor Jan Šrámek, etablovaný umělec nastupující generace vystupujícím pod pseudonymem VJ Kolouch. Bio Oko je kino sídlící na Praze 7, které se zaměřuje na kvalitní, artové a alternativní tituly a další obsah. Měsíčně jej navštíví v průměru sedm tisíc diváků. Brněnské Univerzitní kino Scala je v provozu nově od roku 2013, kdy jej obnovila Masarykova univerzita ve spolupráci se společností Aerofilms.

Info

Hajao Mijazaki v Biu Oko

www.facebook.com/biooko
www.biooko.net

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Simply Red oznamují turné a novou desku

redakce 23.09.2019

Krátce po oznámení, že nové album Blue Eyed Soul vyjde zkraje listopadu, Simply Red dnes odtajnili detaily chystaného turné.

6. ročník přehlídky Be2Can představí profil Fatiha Akina

redakce 23.09.2019

Letos v rámci sekce Be2Can Fokus dostane prostor tvorba německo-tureckého režiséra Fatiha Akina i jeho kontroverzní portréte sériového vraha ve snímku U Zlaté Rukavice.

Nová ženská tvár na slovenskej scéne - Blanch

redakce 21.09.2019

Blanch je najnovším prírastkom Slnko Records, za ktorým stojí skladateľka, speváčka a gitaristka Bianca Macková.

Be2Can - To nejlepší z nejprestožnějších filmových festivalů

redakce 21.09.2019

I letos naleznete v nabídce Be2Can hraniční, provokativní zážitky i robustní filmy-romány, filmařské legendy i čerstvou krev současné arthouse scény.

Německá indie střela Giant Rooks míří do Prahy

redakce 21.09.2019

Na domácí půdě si vydobyli pověst jedné z nejzábavnějších koncertních mladých kapel, u nás své kouzlo předvedou ve smíchovském klubu Underdogs'.

Polská pianistka Hania Rani na turné

redakce 20.09.2019

Talentovaná pianistka a skladatelka Hania Rani v rámci svého podzimního tour odehraje jediný český koncert v Kopřivnici.

Nový projekt Jungstötter v Lese

redakce 20.09.2019

Skladby Jungstötter svou intenzitou těžknou podobně jako hudba Bad Seeds nebo Tuxedomoon. Nový projekt v Café v lese.

Jeden z nejrychlejších rapperů světa Ocean Wisdom v Roxy

redakce 20.09.2019

Roxy hlásí silný rapový podzim.

Floex pokřtí remixy Machinaria

redakce 19.09.2019

Křest remixového alba Machinarium Remixed, kterým počítačová hra Machinarium studia Amanita Design oslaví své 10. narozeniny.

Amanda Palmer představila nový klip

redakce 19.09.2019

Amanda Palmer chystá v prsžkém Divadle Hybernia téměř tříhodinový koncert a zároveň představuje nový videoklip.