Zprávy / Pozvánky

Legenda japonské animace v Biu Oko

Legenda japonské animace v Biu Oko

redakce | Zprávy / Pozvánky | 07.11.2016

Lednová přehlídka představí tuzemským divákům sedm legendárních filmů japonského studia Ghibli a velmistra animace Hajao Mijazakiho. Finance potřebné k realizaci se vybraly prostřednictvím crowdfundingové kampaně na platformě HitHit během pouhých sedmi dní.

"Do Mijazakiho jsme se já i mí kolegové zamilovali už dávno a s každou další projekcí láska k tomuto výjimečnému tvůrci jen rostla. Tuzemské distribuci se však jeho filmy z drtivé většiny vyhýbaly," říká ředitel Bio Oka David Beránek. "Realizace podobné přehlídky je pro jedno kino velmi nákladná. Z toho důvodu jsme se rozhodli využít crowdfundingovou kampaň na platformě HitHit a oslovit fanoušky Mijazakiho po celé republice. Tento model nám zajistil potřebné financování během pouhých sedmi dnů. Ukazuje to, jak silnou fanouškovskou komunitu zde tento tvůrce má. A také to něco napovídá o Biu Oko, sociálních sítích a síle šeptandy, což byly hlavní komunikační kanály pro šíření této informace," dodává Beránek.


Na přehlídce bude možné zhlédnout snímky Naušika z Větrného údolí, Laputa: Nebeský zámek, Můj soused Totoro, Doručovací služba čarodějky Kiki, Princezna Mononoke, Cesta do fantazie a Zámek v oblacích (Howlův kráčející hrad). Všechny filmy budou uváděny v originálním znění s anglickými a českými titulky. Kromě pražského Bia Oko identickou crowdfundingovou kampaň realizuje také brněnské Univerzitní kino Scala. "Věřím, že se podaří vybrat potřebné prostředky a brněnští diváci budou mít také možnost vidět těchto sedm výjimečných animovaných filmů na velkém plátně," říká Radek Pernica, ředitel Univerzitního kina Scala.

Přispěvatelé do kampaně si, kromě vstupenek na samotné filmy či celou přehlídku, mohou jako protihodnotu vybrat také dárky v podobě triček nebo speciálních karet k filmům, které vytvořil ilustrátor Jan Šrámek, etablovaný umělec nastupující generace vystupujícím pod pseudonymem VJ Kolouch. Bio Oko je kino sídlící na Praze 7, které se zaměřuje na kvalitní, artové a alternativní tituly a další obsah. Měsíčně jej navštíví v průměru sedm tisíc diváků. Brněnské Univerzitní kino Scala je v provozu nově od roku 2013, kdy jej obnovila Masarykova univerzita ve spolupráci se společností Aerofilms.

Info

Hajao Mijazaki v Biu Oko

www.facebook.com/biooko
www.biooko.net

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Cinergy uvede přednášku se skladatelem Dustinem O'Halloranem

redakce 27.11.2020

O’Halloranova filmová kariéra začala v roce 2006 se snímek Marie Antoinetta od Sofie Coppoly.

Café Na půl cesty nabídne živý koncert v rámci týdne duševního zdraví

redakce 24.11.2020

Živý přenos koncertu Václava Havelky III proběhne v rámci sedmidenní výzvy #namouduši.

Místo opuštěných budov promění Pokoje 2020 soukromí mladých umělců

redakce 22.11.2020

Rozličné domovy se stanou místy k realizaci unikátních site-specific instalací, performativních vystoupení nebo videoartu.

Telemost propojí na devět hodin divadla po celé republice

redakce 20.11.2020

Téma letošního ročníku bylo již před vypuknutím pandemie zvoleno v návaznosti na sílící zájem o ekologii a tlak na udržitelnost života na Zemi.

KabLock v Kabinetu múz

redakce 18.11.2020

Svou tvorbu skupina KabLock koncipuje jako multimediální instalace nacházející se ve výlohách hudebního klubu.

Ghostemanovo turné zná nové pražské datum

redakce 17.11.2020

Eric Ghoste vytvořil postavu pojímající celý kánon extrémní hudby s prvky industriálu, hardcoru, jižanského phonk rapu i dalších žánrů.

Venuše ve Švehlovce uvádí další ročník festivalu sociálního umění

redakce 11.11.2020

Chystá se premiéra souboru Co čumíš, dokumentární podcast kolektivu Nun a Ví (Viah) a také benefiční koncert kapely Zvíře jménem.

Festival Alternativa ohlašuje program streamovaného Intermezza

redakce 09.11.2020

Organizátoři festivalu ale oznamují dvoudenní on-line událost Alternativa 2020: Intermezzo. Hudební vsuvka nabídne deset převážně českých projektů. Hutná hudba zazní letos u vás doma.

OneRepublic se vrací do Prahy

redakce 07.11.2020

Vzhledem ke stávající situaci s epidemií koronaviru SARS-CoV-2 byl termín koncertu přesunut.

Kolem světa s online programem Le Guess Who?

redakce 04.11.2020

Online televizní kanál bude přenášet filmy a dokumenty, vybrané vystupujícími na minulých ročnících festivalu.