Zprávy / Pozvánky

Legendy dnb na Hoofbeats Open Air 2016

Legendy dnb na Hoofbeats Open Air 2016

Vadim Petrov | Zprávy / Pozvánky | 23.08.2016

Na letiště Drahotuše u Hranic na Moravě se 26. a 27. srpna sjedou příznivci drum & bass na festivalu Hoofbeats Open Air 2016. Hoofbeats crew sezvala britské drum & bassové legendy i přední zástupce české a slovenské scény a během dvou festivalových dnů se vystřídají umělci s libým a melodickým projevem i ti, kteří hrají pěkně zostra.


Hlavním tahounem je veterán Ed Rush, který začátkem tisíciletí spoludefinoval neurofunk. Rychlé a ostré rytmické vzory se mísí s basovými linkami, které posluchači unikají a opět se vrací, společně pak vytváří občas zmatenou, vždy ale energickou zvukovou koláž. Ed Rushovi budou v temnějších vodách drum & bass sekundovat mladí a versatilní Mob Tactics a pozadu nebude ani jeden z nejvýznamnějších současných českých drum & bassových producentů Rido, vítěz nejlepší české skladby za rok 2015 v anketě Czech DnB Awards. Na poslední chvíli byl v programu potvrzen i notorický synkopovaný satanista Forbidden Society.

Na své si přijdou i příznivci spíše jemnějších žánrů drum & bass. Brookes Brothers a Danny Byrd kombinují zpěvné písně se zasněným liquid funkem, pro oživení se ale nebojí sáhnout i po energických skladbách určených právě pro taneční parkety. Chybět nebude ani slovenská producentka B-Complex se singlem na Hospital Records, mávající LGBT vlajkou na obranu lásky.

Šestý ročník festivalu Hoofbeats Open Air 2016 se přesouvá do většího prostoru letiště Drahotuše a létáním je inspirována i jeho vizuální stránka. Letenky je možno zakoupit v předprodeji online i ve vybraných kamenných obchodech za 300 Kč na celý víkend. Dostupné budou i dvoudenní a jednodenní vstupenky na místě konání.

Info

Hoofbeats Open Air 2016
Ed Rush, Danny Byrd, Brookes Brothers, Mob Tactics, Forbidden Society, Rido, B-Complex, Hoofbeats djs & support
26.–28. 8. 2016
Letiště Drahotuše, Hranice na Moravě
www.facebook.com/events/1158548284156074
www.hbopenair.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Zasněný pop pařížských Juniore a audiovizuální magie Droeloe

redakce 10.05.2021

V Paříži usazené světoběžnice Juniore měly ke světu filmu odjakživa blízko, jejich hudba je rovnou měrou zábavná a obrazotvorná.

Pentatonix do Prahy později, David Keenan už letos

redakce 03.05.2021

Přestože otazníků je ve vzduchu stále mnoho, jsme rádi, že klubové i halové koncerty pomalu nabývají konkrétnější obrysy.

Lucerna Music Bar chystá open air

redakce 02.05.2021

Od poloviny června do poloviny září se pod hlavičkou Lucerna Music Bar Open Air uskuteční hudební vystoupení českých a slovenských interpretů.

Nová Cvernovka chystá Deň zatvorených ateliérov

redakce 30.04.2021

Počas celodenného streamu organizátori odpremiérujú archívne zábery a nové relácie. Predstavia ateliéry, aj nový park.

Mladí ladí jazz oslaví Mezinárodní den jazzu

redakce 29.04.2021

Mezinárodní festival Mladí ladí jazz více jak deset let představuje zahraniční a tuzemské talenty i hvězdy současné jazzové a experimentální scény.

Goethe-Institut: online debata o žurnalistice

redakce 27.04.2021

Jaké hranice a jaké příležitosti má politické zpravodajství, zvláště s ohledem na podporu demokratických hodnot a na důsledné vystupování proti totalitním a autoritativním režimům?

Django Django a Fink zahrají v Praze

redakce 26.04.2021

Django Django se nikdy nepovažovali za klasickou kapelu, svou dráhu sami popisují jako neustálé unikání a vyhýbání se věcem.

Dorůžka, Fischmann a Novák představí nepoznané písně židovských hudebníků

redakce 25.04.2021

Festival Věčná naděje přinese livestream ze Španělské synagogy. Zazní autorské kusy i přearanžované skladby Kurta Weila, Chavy Alberstein či Johna Zorna.

Tommy Cash vystoupí v Praze dvakrát za sebou

redakce 24.04.2021

Do Prahy se Tommy Cash vrací v rámci tour propagující jeho aktuální EP Moneysutra, na kterém poprvé kromě hvězdného producenta Dipla hostují i další rappeři.

Prague Summer Festival potvrzuje The Offspring

redakce 23.04.2021

O desáté album obohatili svou diskografii The Offspring. Deska Let The Bad Times Roll vyšla po devíti letech od vydání nahrávky Days Go By.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace