Zprávy / Pozvánky

Lehkost i tíha vlastní temnoty s newyorskými Tombs

Lehkost i tíha vlastní temnoty s newyorskými Tombs

redakce | Zprávy / Pozvánky | 17.04.2015

Do Prahy míří dvojice kapel, jež pod hlavičkou The Savage Death European Tour přiveze svoji svojskou kosmopolitní metalovou vizi, silně načichlou jejich domácím New Yorkem. Obě kapely se u nás zastaví cestou z prestižního festivalu Roadburn v Holandsku.


Tombs představují excelentní kombinaci black metalu a temného post-punku, což je jejich osobitý mix, který v nejčistší formě zachycuje jejich loňské album Savage Gold, jež sklidilo masivní ovace kritiky od Guitar Worldu, Alt Pressu přes Pitchfork až k Terrorizeru, kde se všude dostalo mezi nejlepší alba roku a navazuje tak na úspěch alba Path of Totality které Decibel Magazine ocenil jako vůbec nejlepší album roku 2011. Do sestavy Tombs přibyl nově basák Ben Brand (Woe) a Garett Bussanick (Flourishing), takže kapela jenom rozšířila svoji širokospektrální soustavu vlivů a každý koncert tak tvoří syntéza různých stylů jeden temný monolit. Což ostatně dokazuje i tenhle cover Davida Lynche.


Black Anvil patří do stejné stáje jako Tombs, a to totiž Relapse Records, které si získali svým zcela osobitým přístupem ke skládání, kdy se podle vlastních slov u ostatních kapely inspirovali tak, aby se jim podobali co nejmíň. Jejich kořeny sahají do hardcorové scény, nicméně hudebně se o žádný pankáče nejedná, což dokazuje poslech jejich zatím posledního alba Hail Death, které kombinuje black metal s thrashem, rockem a všemi možnými vlivy. Black Anvil považují za samozřejmé, že NYBM kapela musít znít jinak než kapela z Trondheimu. Představují zcela svojský náhled na black metal, což podporují i energickou živou show, o čemž se můžete sami přesvědčit ve středu 22. 4. 2015 v Modré Vopici.

Info

The Savage Death European Tour
Tombs (us) + Black Anvil (us)
22. 4. 2015 20:00
Modrá Vopice, Praha
Vstupné: 350,- pouze na místě

www.facebook.com/events/417089815126350
www.facebook.com/TombsBklyn
www.facebook.com/BlackAnvil
www.facebook.com/obscurepromotion

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Platforma GoodGood přichází se svým pop up rádiem

redakce 06.07.2020

Nová platforma GOODGOOD se představí jako Pop Up Radio. Na střeše Národního zemědělského muzea představí více než 30 dj’s a hudebníků napříč klubovou scénou.

Holky z viy a kluci z P/\STi to v Přístavu rozproudí

redakce 06.07.2020

Holky z viah poprvé zazpívají i zahrají nové písně z připravovaného alba. K příležitosti premiéry svého nekontrolovatelného řádění si přizvaly P/\ST.

Letiště X0X0 v Radosti a Přítomnosti

redakce 06.07.2020

Karnevalu jazzu, elektronické hudby a imerzivního divadla nejen s Tryptychem, E Converso či Marií Pravdou.

Šramlfest bude. S Ivou Bittovou.

Marek Čech 03.07.2020

Organizátoři Šramlfestu se rozhodli, že i přes omezení, způsobené koronavirovou krizí, se festival uskuteční.

Irská postpunková střela Fontaines D.C. poprvé v Praze

redakce 01.07.2020

Novinka nabízí stejně syrové a ostré texty, plné deziluze mladé generace čelící osobním i globálním problémům dospělého světa jako romanticky pochroumaný debut.

Billy Barman sa vracajú na pódiá

redakce 30.06.2020

Nosiče Zlatý vek sú hotové a Billy Barman ich nakoniec pokrstia koncertom skôr, ako sami predpokladali.

Palma a Něco Něco v Underdogs'

redakce 29.06.2020

Palma boří písničkářský mýtus o kytarovém či klávesovém doprovodu a svůj hlas balí do elektropopového hávu, ovšem bez zbytečných extravagancí.

Nový termín pro Kvelertak

redakce 29.06.2020

Vzhledem ke stávající situaci s epidemií koronaviru byli organizátoři nuceni zrušit termín koncertu skupiny Kvelertak a nyní zveřejňují nové datum konání.

Kasárna Karlín oslaví třetí výročí

redakce 23.06.2020

Za tři roky navštívilo areál téměř 1 000 000 návštěvníků, proběhlo přes 900 akcí a stát díky spolku spravujícímu Kasárna ušetřil až 15 milionů Kč.

Lebanon a Kurvy Češi v Underdogs'

redakce 22.06.2020

Čekáš weird noise nebo guitar-techno a dostaneš disco a naopak. Improvizace je u Lebanon jediná jistota.