Zprávy

Lenka Dusilová a Baromantika rozpohybovali Tětivu

Lenka Dusilová a Baromantika rozpohybovali Tětivu

redakce | Zprávy | 26.06.2015

V hodině smrti - loňská studiová novinka Lenky Dusilové a Baromantiky, která podle mnohých patří mezi nejlepší tuzemská alba roku 2014, má svůj první videoklip. Vznikl ke skladbě Tětiva a coby tvůrci jsou pod ním podepsáni režisér Adam Vopička a kreativní produkce &FLUX, pod jejichž taktovkou vznikly mimo jiné videoklipy Calm Season, Zrní nebo Thoma Artwaye.

"Původní plán bylo vypustit jako první klip na píseň Indiánky, který natočili Michal Matoušek s Martinem Smékalem. Ale momentálně se na Indiánkách dodělávají poslední postprodukční efekty, tedy se díky Adamovi podařilo dokončit dříve Tětivu, která je podle mého názoru pro letní období vhodnější," komentuje to Lenka Dusilová. Klip, který se natáčel začátkem května v Praze, neotřelým způsobem konfrontuje fenomén tzv. cosplay s pražskou normalizační architekturou a Vopička měl při jeho tvorbě naprosto volnou ruku.


"S Lenkou už se dlouho bavíme o tom, že bych jí moc rád udělal videoklip. Doteď ale buď nebyli peníze, nebo čas, nebo oboje. Někdy začátkem roku jsem se náhodou dostal k fotkám kluka, který má doma tolik tématickejch sběratelskejch figurek, že ani nemůže otevřít okno. Napadlo mě natočit o něm videoklip. Postupně jsem ten nápad rozšiřoval až do téhle finalní fáze," komentuje to Vopička. "Vždycky mi imponoval Adamův entuziasmus a zápal, je to šikovný mladý muž, který na sobě hodně maká a nápad na Tětivu mi přišel dost dobrý. Vlastně mě baví, že někteří takovou realitu jako v klipu žijou," dodává Dusilová.

Kromě nového klipu jsou Lenka Dusilová a Baromantika ale samozřejmě aktivní také koncertně. "Nechystáme nové dílo, ale chceme se ještě intenzivně věnovat Hodině smrti. Jsme předně hodně koncertně činorodí a míníme v tom pokračovat i v roce budoucím, než se rozpustíme ve svých solitérských světech," komentuje to Dusilová. Během startující festivalové sezóny budou mít tak příznivci Dusilové a Baromantiky hned několik příležitostí zakusit jejich hudební um naživo. Například 19. 7. v rámci festivalu Colours of Ostrava, 14. 8. na slovenském Grape Festivalu nebo 24. 8. v Plzni v rámci akce Živá ulice. A jak Lenka Dusilová naznačuje, létem koncertní aktivity rozhodně nekončí: "Tento podzim a zimu očekávejte s druhým klipem druhou vlnu koncertního turné s krásným závěrečným koncertem v Praze."

Info

Lenka Dusilová a Baromantika

www.lenkad.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vyšlo nové album Vladimíra Mišíka

redakce 28.09.2021

Repertoár alba Noční obraz tvoří Mišíkovy vlastní texty a zhudebněné básně Jana Skácela, Václava Hraběte, Jiřího Ortena a Františka Hrubína.

Začíná Lunchmeat Festival

redakce 27.09.2021

Mezinárodní akce věnovaná aktuální nezávislé elektronické hudbě a digitálnímu umění se koná tento týden ve čtyřech lokacích po celé Praze.

Japonské eposy, matematika a prog: Jednota uvádí projekt Poil Ueda

redakce 27.09.2021

Progově velkolepé plochy i mathová rozlámanost, syrovost lidové hudby i sofistikovanost: to je projekt PoiL Ueda, který se představí v Punctu.

Underdogs' slaví páté narozeniny

redakce 27.09.2021

Akce se uskuteční na dvou pódiích se vystřídá široké hudební spektrum tuzemských i zahraničních vystupujících.

Sisa Fehér vydáva album KHI

redakce 27.09.2021

Album pojednáva o vyrovnávaní sa s tlakom vonkajšieho okolia.

Bratři debutují

redakce 27.09.2021

Elektronické bicí, analogové a modulární syntezátory, to jsou základní kameny hudby dvojčat Jirky a Ondry Veselých.

Martin M. Šimečka a Modré hory bežia rap na dlhé trate

redakce 26.09.2021

Vznikla skladba o koncertovaní a behaní, zmiešaná s filozofickými úvahami o mysli, pohybe či existenciálnej clivote.

Přehlídka MaMA Festival and Convention se blíží

redakce 26.09.2021

Na festivale a konferenci MaMa se každoročně potkává více než šest tisíc hudebních profesionálů a je tak největším setkáním podobného druhu ve Francii.

Alune Wade zve na africké „rychlé občerstvení“

redakce 26.09.2021

Nenechejme se zmást názvem Alunova nadnárodního sexteta African Fast Food. Pokud už jméno kapely něco symbolizuje, tak rychlost, se kterou hudba dokáže posluchače nadchnout.

Prichádza festival Hudba sveta Žilina

redakce 25.09.2021

Siedmi ročník festivalu opäť prinesie všetkým milovníkom hudby rôznych kultúr dva dni plné kvalitnej a nesmierne pestrej hudby.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace