Zprávy / Nové desky

Lenka Zbořilová (Billow) vydává u Z Tapes sólovku jako Ivy Z

Lenka Zbořilová (Billow) vydává u Z Tapes sólovku jako Ivy Z

redakce | Zprávy / Nové desky | 23.07.2021

Debutovou desku s názvem Under a Red Moon, pt. 1 & pt. 2 vydává u slovenského labelu Z Tapes jako Ivy Z hudebnice Lenka Zbořilová (Billow). Nahrávka vychází v limitované edici 70 kazet a vznikala experimentálně na prostoru posledních 16 týdnů, kdy byla každý týden složena či dodělána jedna písnička.

„Cílem tohoto ‚1 track týdně‘ projektu bylo naučení se nových věcí v Abletonu, co se týče nahrávání a mixování, ale také oproštění se od nedodělaných nápadů, které se mi za poslední dobu nastřádaly a začaly mě tížit,“ říká Ivy Z. Žánrově se tak na nahrávce objevují skladby inspirované slowcorem s dominujícím klavírem (10,000 Dawns, Like a Hunter I Never Sleep), lo-fi folkem (City Lights) nebo třeba weird popem a hyperpopem (Red Dress Dirty, 2022).

„Prvotní inspirací k založení tohoto side projektu byl návrat ke klavíru. Na začátku pandemie jsem si pořídila piano, ke kterému jsem se vrátila poprvé od dětství. Posléze se začala kupit spousta střípků a nápadů, s kterými bylo potřeba něco udělat – jejich nedokončenost mě začala vysávat a skládání mě přestávalo bavit. Zároveň jsem ale nechtěla, aby se jejich dodělávání proměnilo v úzkostlivý, rok trvající proces. Šlo mi o to co nejvíc zanechat spontaneitu a neznepřátelit si ty písničky přílišnou péči, proto jsem jim nakonec vždy věnovala maximálně týdenní pozornost a posílala je čerstvé ven.“

Album obsahuje 16 písniček, z toho ta úplně poslední vznikla kompletně během jediného dne. „V případě crescent moon jsem to chtěla posunout ještě dál a zkusit soustředit vše do jediného dne. Dopoledne byl napsán text, složena a nahrána hudba, po obědě zpěvy, večer finální dodělání a rychlomix.“ Na desce vypomáhal s kytarami také Jakub Zbořil, mastering několika písniček obstaral Vincent Stránský.

Info

Ivy Z - Under a Red Moon, pt. 1 & pt. 2 (Z Tapes, 2021)
Bandcamp

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vychádza Echo Cube od Analogrunner

redakce 16.05.2022

Echo Cube je citlivo vyskladaná mozaika elektronických skladieb, demonštrujúca rôznorodosť a zvukofarebnosť.

Holy Fanda & The Reverends vydávají album

redakce 15.05.2022

Dopisy v lahvi v produkci Martina Tvrdého je nabité silnými písněmi, originálním zvukem a výpovědí, která překypuje emocemi.

Lucie Redlová dozrála k lidovkám

redakce 13.05.2022

Valašská písničkářka posílená Jiřím Hradilem i horňáckými hudci vzdala hold svým kořenům, Jitce Šuranské i Davidu Stypkovi.

Duhan prichádza s projektom Wave Rider

redakce 11.05.2022

Tanečnosť, melodickosť a moderný nádych naberá oproti jeho predchádzajúcej tvorbe tvrdší a miestami cinematický charakter.

Nové album Filipa Míška u Weltschmerzen

redakce 09.05.2022

Podmanivé nálady, ASMR šuchoty, dronovo-ladené basové tóny, ostrý zvuk aj prekvapivé výbuchy zvukovej farebnosti.

Insania: Vejška života ví, že Země je placatá

redakce 05.05.2022

Insania si v novém klipu střílí z absolventů vysoké školy života a konečně vydává nové album GRRRotesky i digitálně.

Raritka Michael’s Uncle vyšla u Papagájova Hlasatele

redakce 04.05.2022

Na koncertě zazněla i zcela unikátní skladba Světlo, při jejímž provedení se k Michael´s Uncle připojila improvizovaná dechová sekce složená ze členů kapel Už Jsme Doma a Extempore.

Zbytečný luxus vydávají debutové album

redakce 29.04.2022

Album obsahuje jedenáct Petrových autorských písní – existenciálních zpovědí stárnoucího muže, tak trochu ztraceného v životě.

Kounovsky: Live Forever je venku

redakce 27.04.2022

Kounovsky skladby na Live Forever propojuje pomocí popových refrénů a svůj rukopis opírá o elektronické beaty, trip hop a funkem nasáklou psychedelii.

Genuine Jacks s novým EP

redakce 25.04.2022

Na novom EP nájdete päť skladieb, na ktorých už tradične s kapelou spolupracoval ich dvorný producent Lazer Viking.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace