Zprávy / Festivalové

Lesní oslava: Hohřicefest 2018

Lesní oslava: Hohřicefest 2018

redakce | Zprávy / Festivalové | 17.05.2018

Malý moravský jazykolam, ale také festival s osmiletou tradicí, Hohřicefest v Uhřicích na Blanensku, je nenápadná lesní oslava s nápadným line-upem. Na hřišti u lesa se vykopává v pátek 1.června navečer, zakopává v neděli 3. června nad ránem.

Kromě starých známých OTK a Nesbitt's Inequality, vystoupí na Hohřicefestu do delayů oděný kvartet z Uherského Hradiště - Safety First, novozélandsko-české uskupení Metronome Blues z rodiny šťastných mutantů (Happy Mutant). Z česko-budějovického labelu NAAB vyrazí na Moravu energický objev loňského roku, kapela Sýček a jindřicho-hradecké noisové trio Five Seconds to Leave, které právě vydává svojí novou desku.


Organizátorské trio ve složení Kri, Viol a Keša dává na kraji lesa prostor i méně známým partám. Hohřicefest otevře duo z Dolního nádraží KODDN, kytary naruší komodoroví To žluté co máte na kalhotkách, free jazzem zase celé Národní divadlo, jemnou pražskou brutalitou kapela MR a folkcoreový Návratníček. Světovou premiéru bude mít v Uhřicích obskurní mše v podání samozvaného dua JanPavel II. Na Moravu zavítá i speciální host z Polska, instrumentální postrocková kapela November Might Be Fine.

Info

Hohřicefest 2018
1. - 3. 6. 2018
Uhřice na Blanensku
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tauron Nowa Muzyka posiluje lineup

redakce 18.03.2023

Festival již dříve oznámil vystoupení interpretů jako jsou Billy Woods, Helena Hauff, Oneohtrix Point Never, Sudan Archives nebo William Basinski.

Mezinárodní den jazzu, open air

redakce 18.03.2023

Hlavním tahákem největšího jazzového open air festivalu u nás je londýnská šestice Molotov Jukebox.

Festival Věčná naděje a Terne Čhave uvedou hudbu zapomenutého holocaustu

redakce 17.03.2023

Vzniklo pásmo písní, které v koncentračních táborech vznikly nebo s romským holocaustem souvisejí.

Full Moon Stage 2023 je kompletní

redakce 16.03.2023

Výběr interpretů je žánrově rozpřažen od unikátního novodobého folku přes euforický hyperpop až ke tvrdým kytarám. Devatenáct jmen, devatenáct přístupů.

4 + 4 dny v pohybu a místa činu

redakce 16.03.2023

Originální prostor bývalého sportovního centra z 80. let zaplní výstava Všechno je všech, která představí umělce a umělecké projekty z celé České republiky.

The Warehouse Project proběhne poprvé v Rotterdamu

redakce 15.03.2023

V první vlně oznámených umělců se sešla jména jako Bicep, DJ EZ, Kerri Chandler, Peggy Gou, Seth Troxler a mnoho dalších.

Na Blues Alive přijede Tommy Castro

redakce 14.03.2023

Se třemi cenami z posledních Blues Music Awards v nejsledovanějších kategoriích přijede vůbec poprvé do České republiky Tommy Castro.

V Brně zahraje mimo jiné Mick Harvey

redakce 13.03.2023

Umělecká dráha Micka Harveyho zahrnuje kromě tuctu celovečerních filmů a četných krátkých filmů a dokumentů také osm sólových alb.

Pohoda festival přivítá Bena Howarda nebo Caroline Polachek i ukrajinskou scénu

redakce 10.03.2023

Festival Pohoda opäť priniesie dôraz na umelcov a umelkyne z Ukrajiny, ktorá už rok hrdo vzdoruje ruskej agresii.

Nový festival Mladí ladí fest

redakce 09.03.2023

Představí se britský multiinstrumentalista a producent Alfa Mist, rapující songwriterka Yarah Bravo nebo londýnský klávesista a DJ Kamaal Williams.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace