Zprávy / Festivalové

Lesní oslava: Hohřicefest 2018

Lesní oslava: Hohřicefest 2018

redakce | Zprávy / Festivalové | 17.05.2018

Malý moravský jazykolam, ale také festival s osmiletou tradicí, Hohřicefest v Uhřicích na Blanensku, je nenápadná lesní oslava s nápadným line-upem. Na hřišti u lesa se vykopává v pátek 1.června navečer, zakopává v neděli 3. června nad ránem.

Kromě starých známých OTK a Nesbitt's Inequality, vystoupí na Hohřicefestu do delayů oděný kvartet z Uherského Hradiště - Safety First, novozélandsko-české uskupení Metronome Blues z rodiny šťastných mutantů (Happy Mutant). Z česko-budějovického labelu NAAB vyrazí na Moravu energický objev loňského roku, kapela Sýček a jindřicho-hradecké noisové trio Five Seconds to Leave, které právě vydává svojí novou desku.


Organizátorské trio ve složení Kri, Viol a Keša dává na kraji lesa prostor i méně známým partám. Hohřicefest otevře duo z Dolního nádraží KODDN, kytary naruší komodoroví To žluté co máte na kalhotkách, free jazzem zase celé Národní divadlo, jemnou pražskou brutalitou kapela MR a folkcoreový Návratníček. Světovou premiéru bude mít v Uhřicích obskurní mše v podání samozvaného dua JanPavel II. Na Moravu zavítá i speciální host z Polska, instrumentální postrocková kapela November Might Be Fine.

Info

Hohřicefest 2018
1. - 3. 6. 2018
Uhřice na Blanensku
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hudba za klima potřetí

redakce 21.09.2021

Třetí ročník hudebně klimatického minifestivalu tentokrát v Olomouci. Vystoupí Khoiba.

Přírodní saunový festival Hiki Joki

redakce 20.09.2021

Kromě nekonečného saunování v různých potírnách se na louce chystají i jiná smyslová dobrodružství. Včetně gurmánských, mystických nebo hudebních.

Prague Music Performance představí Braxtona, Brendela i členy King Crimson

redakce 20.09.2021

PMP se zaměřuje na klasickou, jazzovou a experimentální hudbu. Do svých projektů integruje i další umělecké oblasti, jako je výtvarné, filmové a slovesné umění.

Be2Can odkrývá všech jedenáct filmů

redakce 19.09.2021

Berlín, Benátky a Cannes po roce okleštěných festivalů otevřely své brány naplno a Be2Can se tak vrací s širokou nabídkou.

Opavský páv už za měsíc

redakce 19.09.2021

Na půdě Slezské univerzity proběhne další ročník mezinárodního festivalu studentských filmů Opavský páv.

Less is Sound: Koncerty postavené na zvukoch lesa

redakce 17.09.2021

Slovensko-britské vydavateľstvo Proto Sites uvádza sériu koncertov experimentálnej hudby a zvukových performancií Less is Sound.

Le Guess Who? kompletuje soupisku

redakce 17.09.2021

Holandský festival Le Guess Who? do svého programu přihazuje hned sedmdesát nových jmen.

Colours of Ostrava 2022 potvrzují další kapely z celého světa

redakce 15.09.2021

Festival přidává například radikální newyorskou raperku Princess Nokia, geniální japonskou jazzovou pianistku Hiromi nebo malijskou zpěvačku Fatoumata Diawara.

Jazz Goes to Town proběhne v půlce října

redakce 15.09.2021

Tři světově proslulí improvizátoři, velký orchestr, dvě premiéry napsané přímo pro festival a jeden z nejslavnějších evropských skladatelů soudobé hudby.

Co nabídne letošní festival Film a architektura?

redakce 14.09.2021

Desátý ročník svým programem zcela naplňuje letošní téma “Spojení”, poukazující na nezastupitelnou roli architektury.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace