Zprávy / Festivalové

Lesní oslava: Hohřicefest 2018

Lesní oslava: Hohřicefest 2018

redakce | Zprávy / Festivalové | 17.05.2018

Malý moravský jazykolam, ale také festival s osmiletou tradicí, Hohřicefest v Uhřicích na Blanensku, je nenápadná lesní oslava s nápadným line-upem. Na hřišti u lesa se vykopává v pátek 1.června navečer, zakopává v neděli 3. června nad ránem.

Kromě starých známých OTK a Nesbitt's Inequality, vystoupí na Hohřicefestu do delayů oděný kvartet z Uherského Hradiště - Safety First, novozélandsko-české uskupení Metronome Blues z rodiny šťastných mutantů (Happy Mutant). Z česko-budějovického labelu NAAB vyrazí na Moravu energický objev loňského roku, kapela Sýček a jindřicho-hradecké noisové trio Five Seconds to Leave, které právě vydává svojí novou desku.


Organizátorské trio ve složení Kri, Viol a Keša dává na kraji lesa prostor i méně známým partám. Hohřicefest otevře duo z Dolního nádraží KODDN, kytary naruší komodoroví To žluté co máte na kalhotkách, free jazzem zase celé Národní divadlo, jemnou pražskou brutalitou kapela MR a folkcoreový Návratníček. Světovou premiéru bude mít v Uhřicích obskurní mše v podání samozvaného dua JanPavel II. Na Moravu zavítá i speciální host z Polska, instrumentální postrocková kapela November Might Be Fine.

Info

Hohřicefest 2018
1. - 3. 6. 2018
Uhřice na Blanensku
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Téma letošního PAF Olomouc je Domino

redakce 27.10.2020

Téma PAFu 2020 si organizátoři vypůjčili z klasické deskové hry založené na poklidné koncentraci, logických kombinacích a mnohých proměnách.

MFDF Ji.hlava zahájí Nová šichta Jindřicha Andrše

redakce 26.10.2020

Půjde o zcela plnohodnotný ročník, který nabídne více než 270 filmů, debaty s režiséry, diskuse Inspiračního fóra i program pro děti.

Festival Drama Queer prináša horúce témy do online priestoru

redakce 23.10.2020

Drama Queer sa od roku 2012 usiluje o posúvanie hraníc na medzinárodnej divadelnej scéne s fokusom najmä na témy spojené s LGBTQ+ komunitou a sociálnou spravodlivosťou.

Queer filmový festival Mezipatra bude online

redakce 21.10.2020

Mezipatra letos uvedou v hlavní soutěži celkem jedenáct celovečerních snímků, mezi kterými jsou nově zařazeny i vybrané dokumentární filmy.

Bazaar Festival přivede své Superhrdinky až do obýváků

Martina Wes 20.10.2020

Šestý ročník divadelního a tanečního festivalu , který se soustředí na tvůrce nezávislé scény střední a východní Evropy, se přesouvá do online verze.

Letošní Blues Alive neproběhne

redakce 20.10.2020

Letošní ročník mezinárodního festivalu Blues Alive je bohužel z důvodu koronavirových opatření a celkové epidemické situace zrušen.

Ji.hlava online

redakce 16.10.2020

To nejnovější z českého i světového dokumentu, retrospektiva jihokorejského filmu, velká přehlídka afroamerického dokumentu i navýsost aktuální témata.

4+4 dny v pohybu vysílá podcastové studio

redakce 15.10.2020

Mluvit se bude o hnutí Black Lives Matter, aktivismu mladých lidí, digitální ekonomice, jak pohlížet na náboženství v dnešní době či o zvuku a hudbě.

Mezipatra představí novou znělku festivalu a highlighty letošního programu

redakce 15.10.2020

Vybrané snímky queer filmového festivalu Mezipatra svoji pozornost obrací na problémy uvnitř LGBTQ+ komunity.

Kurátory soutěže PAFu Jiné vize Tina Poliačková a Lumír Nykl

redakce 14.10.2020

Soutěž Jiné vize CZ si dlouhodobě klade za cíl vytvářet povědomí o českém pohyblivém obraze: hraničních formách na pomezí animace, experimentálního filmu a videoartu.