redakce | Zprávy / Pozvánky | 06.07.2020
Hlavním podiem šestapůltého ročníku karnevalu jazzu, elektronické hudby a imerzivního divadla nazvaného Letiště X0X0 se stane nově otevřené boutique kino Přítomnost. V pátek vystoupí Tryptych a nejprogresivnější dívčí techno duo na scéně Andrea Dare & Brigitte Noir, v sobotu pak E Converso a Marie Pravda.
Z improvizačního Duo Pilot kytaristy Vladimíra Mikláše a bubeníka Dušana Černáka vzniklo připojením baskytaristy Miloše Klápště trio Tryptych. Seskupení využívá prvky jazzu, progresivního rocku, noise music i ambientu, a za pomoci analogových syntezátorů vytváří zajímavé zvukové stěny podepřené živelným i sofistikovaným groovem. Improvizační schopnosti i technická vyspělost členů, společně s nosnými tématy a neotřelými harmoniemi, nechává nahlédnout do subžánru, který je možno definovat jako „dark fusion“. Tryptych jsou držitelé ceny Tais Awards 2018 v kategorii Band.
V kapele E Converso, jež vznikla v roce 2011, spojili síly čtyři talentovaní hudebníci nastupující generace. Saxofonista Michal Wróblewski formaci charakterizuje jako žánrově otevřenou a nevázaně improvizující. E Converso pracuje s náladou, náhodou a emocemi tak, že její formálně plastické kompozice mohou zaznít a také zaznívají každý večer úplně jinak. Svou dynamickou a energickou hudbou s originálním pojetím a s lehkou dávkou humoru bojuje kapela proti hudebním konvencím. Těleso, které z poloviny tvoří studenti Katedry jazzové interpretace brněnské JAMU, prakticky již od svého vzniku pravidelně účinkuje na koncertech a festivalech po celé České republice. V lednu letošního roku (2014) natočila skupina kritikou velmi oceňované debutové album s názvem Konspirační teorie.
fotogalerie z loňského vystoupení E Converso zde
Jako djka vyrostla v Olomouci, současně ji však jako reprezentantku mladého talentu můžeme slyšet převážně v pražských klubech a různých městech po České republice. Marie Pravda se podílí na hudebním obsahu pražského Radio Punctum svým pravidelným guestmixem. Její hudební výběr se nedá jasně vymezit, muzika pro ni totiž nemá žádné hranice. Hypnotické beaty v jejím dj setu tě pohltí, roztančí a přesvědčí, že hudba je nejlepší storytelling.
redakce 24.01.2025
Nová deska slibuje další nálož melodického punku s vlivy irského folku.
redakce 23.01.2025
Čtyři dekády na scéně, více než dvouhodinový koncert, na kterém německou popovou ikonu doprovodí desetičlenná kapela.
redakce 23.01.2025
V projektu Me/Machine Jojo Mayer propojuje analogové bubnování s umělou inteligencí v improvizovaném duetu, kde stroj imituje člověka a člověk imituje stroj.
redakce 22.01.2025
Acid Row a Redzed s kapelou zahrají své typicky energické sety a naživo dojde premiérově na společné covery.
redakce 21.01.2025
Projekt A/C kombinuje prvky triphopu s postpunkovou kytarou. Nese stopy špíny, estetiku surovosti a upřímnosti.
redakce 20.01.2025
Zastřené rádiové zvuky vybízí k otázce, jestli nakonec nejde o rozhlasovou hru z jiné dimenze.
redakce 20.01.2025
Klasika newyorského hardcoru v Lucerna Music Baru, kdo s nimi?
redakce 18.01.2025
Pod značkou Indies vyšlo přes 800 alb a titulů mapujících kvalitní českou a slovenskou autorskou hudbu.
redakce 18.01.2025
Rock for Kamill nabídne hned několik unikátních vystoupení.
redakce 17.01.2025
Americký multiinstrumentalista, zpěvák a producent Baths je považován za přední jméno chillwave, bedroom popu či lo-fi elektroniky.