Zprávy / Festivalové

Letní alternativa v Bystřici

Letní alternativa v Bystřici

redakce | Zprávy / Festivalové | 31.07.2022

Letní alternativa, jednodenní festival nekomerční hudby, je v Bystřici již zavedenou značkou, kterou město ve spolupráci s agenturou Seventy.cz buduje již dvanáct let. Je zároveň poznávacím symbolem lokální kulturní nabídky s přesahem do okolních regionů. Letos byl program na sobotu 6. srpna připravován s ročním předstihem a pořadatelé nově avizují i dřívější začátek akce.

V nabitém programu se publikum může těšit na zavedená i neznámá a přitom kvalitní jména. „Bude to pestré letos, velmi. Do Bystřice jsme pozvali zástupce tanečního ska, metalovou mašinu, etnošamany, nadějné mladé rockové bohy anebo opravdovou melancholii v podání Rosie Wade & Jamclub, kapely z Valmezu, která se pohybuje na vlně soulu, blues a rocku. Z Vysočiny dorazí mladá trojčlenná parta Vosolit!, která se s ničím opravdu nemaže ve stylu Rage Against The Machine anebo RHCP, a přitom bravurně ovládá své nástroje i zpívá, a to pouze česky. A z Brna se k nám přiřítí definitivní etnosmršť Čankišou, kteří si vymysleli vlastní jazyk, ve kterém zpívají a je to jedna z prvních kapel stylu worldmusic, která nám zde zahraje,“ uvádí letošní hudební jména promotér Tomáš Hradil. Sděluje i zábavnou historku právě o Čankišou. „Jejich velmi specifický zpěvák Karel Heřman před lety odjel do Mongolska, kde se zúčastnil mistrovství světa v hrdelním zpěvu. No a v tamní velké konkurenci vyhrál! Tohle přeci chceme slyšet a vidět i u nás!,“ dodává s úsměvem Hradil.

Naše hlavní město budou letos reprezentovat dvě kapely. „Po loňském úletu Electrick Mann u nás vystoupí další parta šílenců, a to Hentai Corporation. Pětičlenná rozbuška z Prahy napěchovaná neskutečnou energií definující svůj styl naprosto výstižně jako thrash rock'n'roll je doslova záležitostí pro hudební fajnšmekry,“ představuje jednu z hvězd večera Martin Táborský ze spolupořádající agentury Seventy. „Na závěr jsme pozvali klasiku klasik, kterou netřeba moc představovat. Sto zvířat je kvalitní, velmi zábavná a opravdu velká parta skvělých muzikantů, Celý festival nám budou uzavírat a věříme, že tancovat bude celý zámek,“ končí výčet vystupujících kapel dramaturg festivalu Tomáš Hradil.

Info

Letní alternativa
6. 8. 2022 17:00
Bystřice pod Hostýnem
Fb událost

foto © Louis, se svolením Metalopolisu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Rico Nasty, Rozi Plain a Duo Ruut na Pohode

redakce 23.03.2023

Line-up festivalu Pohoda sa rozrástol o ženské mená súčasnej svetovej hudobnej scény.

Unikátní koncerty v kostelech i zbrusu nová jména oznamuje Moody Moon Noize

redakce 22.03.2023

Program čtvrtého ročníku Moody Moon Noize bude opět žánrově doširoka rozpřažený, s akcentem na čerstvé zástupce domácí a slovenské scény.

Tallinn Music Week nabídne hudbu, umění i nápady

redakce 22.03.2023

Tallinn Music Week v květnu již po patnácté zaplní estonské hlavní město hudbou, uměním a nápady zítřka!

Beseda přihazuje The Murder Capital

redakce 21.03.2023

Dramaturgové třicátého ročníku festivalu pokročili do další fáze výběru kapel a hlásí potvrzené dvě třetiny programu.

Postmodern Jukebox na Groove Brno

redakce 21.03.2023

Projekt s oblibou kombinuje moderní popové a rockové hity s klasickými žánry jako jazz a swing.

Obscene Extreme 2023 přiveze Carcass i Suffocation

redakce 21.03.2023

Již tradičně se to nejdůležitější zdaleka neodehrává jen na pódiu, ale v moshpitu nalezneme nevěsty i nejrůznější zvířecí druhy.

Tauron Nowa Muzyka posiluje lineup

redakce 18.03.2023

Festival již dříve oznámil vystoupení interpretů jako jsou Billy Woods, Helena Hauff, Oneohtrix Point Never, Sudan Archives nebo William Basinski.

Mezinárodní den jazzu, open air

redakce 18.03.2023

Hlavním tahákem největšího jazzového open air festivalu u nás je londýnská šestice Molotov Jukebox.

Festival Věčná naděje a Terne Čhave uvedou hudbu zapomenutého holocaustu

redakce 17.03.2023

Vzniklo pásmo písní, které v koncentračních táborech vznikly nebo s romským holocaustem souvisejí.

Full Moon Stage 2023 je kompletní

redakce 16.03.2023

Výběr interpretů je žánrově rozpřažen od unikátního novodobého folku přes euforický hyperpop až ke tvrdým kytarám. Devatenáct jmen, devatenáct přístupů.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace