Zprávy / Festivalové

Léto barev. Dnes zahajuje festival Colour Meeting.

Léto barev. Dnes zahajuje festival Colour Meeting.

redakce | Zprávy / Festivalové | 10.07.2015

Multižánrový festival Colour Meeting druhý červencový víkend už podvanácté probarví hudbou a divadlem poličský park u Synského rybníka. I letos je cílem pořadatelů představit méně známé, neotřelé, ale o to zajímavější a poutavější tuzemské i zahraniční interprety a to vše zpříjemnit rodinnou atmosférou.

V pátek 10. července odpoledne zahájí Colour Meeting pouliční klaunská groteska Bomberos divadla Squadra Sua na Palackého náměstí. Po přesunu do parku se na hudební scéně můžete těšit na folkově minimalistický Vlčí Mág nebo legendární dívčí kapelu Zuby nehty, která vloni po dlouhých letech znovu sáhla do strun a vydala nové album Kusy. Ostřílení hudební fanoušci si jistě pamatují brněnskou skupinu Dunaj, vracející se v plné síle jako Dunajská vlna. Inu, vypadá to na pořádný večírek, který vyladí i kapela Poletíme? či venezuelští Gypsy Ska Orquesta.


V sobotu 11. července se nepoleví v tempu, kulturní zážitek budou mít také děti. Příhody kluka Bombarďáka a série divadel pro děti potěší nejen je, jak říká Bombarďák: Folk jů! Sobotní odpoledne nakopne Fusion Project slovenského kytaristy a multiinstumentalisty Petera Luhy a neméně zručného banjisty Richarda Ciferského, toho času usazeného v USA. Oba dva jsou světově protřelí muzikanti, kteří hrají po celém světe a s kdekým. Jejich společný Fusion Project je neobyčejné spojení elektrické kytary a banja a setkání dvou muzikantů bez žánrových hranic, a zdá se, že taky bez technických limitů. Z moravské metropole přijedou Bezobratři, dorazí také australská písničkářka Suzie Stapleton.


Hvězdami večera budou dobří známí Longital, kteří se vrací v nové sestavě s bubeníkem a s novým albem, dále vynikající Clarinet Factory, známí např. svou spoluprací s Lenkou Dusilovou, kteří vám vyrazí dech svými dechy a do třetice balkánská odpověď na metalové System of a Down v podání rakouských Gasmac Gilmore. Úplně na závěr vás zahřejí a roztančí belgičtí Krema Kawa.

Info

Colour Meeting 2015
10. - 11. 7. 2015
Městský park, Polička

www.facebook.com/events/902165999806367
www.facebook.com/colourmeeting
www.colourmeeting.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Začíná Lunchmeat Festival

redakce 27.09.2021

Mezinárodní akce věnovaná aktuální nezávislé elektronické hudbě a digitálnímu umění se koná tento týden ve čtyřech lokacích po celé Praze.

Přehlídka MaMA Festival and Convention se blíží

redakce 26.09.2021

Na festivale a konferenci MaMa se každoročně potkává více než šest tisíc hudebních profesionálů a je tak největším setkáním podobného druhu ve Francii.

Prichádza festival Hudba sveta Žilina

redakce 25.09.2021

Siedmi ročník festivalu opäť prinesie všetkým milovníkom hudby rôznych kultúr dva dni plné kvalitnej a nesmierne pestrej hudby.

Mezipatra nabídnou vítěze z Cannes nebo dokument Moniky Treut

redakce 24.09.2021

Tématem 22. ročníku je Oslava života. Kromě celovečerních, krátkých nebo dokumentárních snímků nabídne festival oblíbenou Industry sekci.

Lunchmeat Moon 2021

redakce 23.09.2021

Lunchmeat festival už klepe na dveře, klepe v nejasných beatových vzorcích, luštíme jeho kody.

Knižní festival LITR je tu

redakce 22.09.2021

Prašina s Vojtěchem Matochou, básně s Petrem Borkovcem, Nejkrásnější české knihy a otevřené ateliéry. A svazky dalšího!

Hudba za klima potřetí

redakce 21.09.2021

Třetí ročník hudebně klimatického minifestivalu tentokrát v Olomouci. Vystoupí Khoiba.

Přírodní saunový festival Hiki Joki

redakce 20.09.2021

Kromě nekonečného saunování v různých potírnách se na louce chystají i jiná smyslová dobrodružství. Včetně gurmánských, mystických nebo hudebních.

Prague Music Performance představí Braxtona, Brendela i členy King Crimson

redakce 20.09.2021

PMP se zaměřuje na klasickou, jazzovou a experimentální hudbu. Do svých projektů integruje i další umělecké oblasti, jako je výtvarné, filmové a slovesné umění.

Be2Can odkrývá všech jedenáct filmů

redakce 19.09.2021

Berlín, Benátky a Cannes po roce okleštěných festivalů otevřely své brány naplno a Be2Can se tak vrací s širokou nabídkou.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace