Zprávy / Festivalové

Léto barev. Dnes zahajuje festival Colour Meeting.

Léto barev. Dnes zahajuje festival Colour Meeting.

redakce | Zprávy / Festivalové | 10.07.2015

Multižánrový festival Colour Meeting druhý červencový víkend už podvanácté probarví hudbou a divadlem poličský park u Synského rybníka. I letos je cílem pořadatelů představit méně známé, neotřelé, ale o to zajímavější a poutavější tuzemské i zahraniční interprety a to vše zpříjemnit rodinnou atmosférou.

V pátek 10. července odpoledne zahájí Colour Meeting pouliční klaunská groteska Bomberos divadla Squadra Sua na Palackého náměstí. Po přesunu do parku se na hudební scéně můžete těšit na folkově minimalistický Vlčí Mág nebo legendární dívčí kapelu Zuby nehty, která vloni po dlouhých letech znovu sáhla do strun a vydala nové album Kusy. Ostřílení hudební fanoušci si jistě pamatují brněnskou skupinu Dunaj, vracející se v plné síle jako Dunajská vlna. Inu, vypadá to na pořádný večírek, který vyladí i kapela Poletíme? či venezuelští Gypsy Ska Orquesta.


V sobotu 11. července se nepoleví v tempu, kulturní zážitek budou mít také děti. Příhody kluka Bombarďáka a série divadel pro děti potěší nejen je, jak říká Bombarďák: Folk jů! Sobotní odpoledne nakopne Fusion Project slovenského kytaristy a multiinstumentalisty Petera Luhy a neméně zručného banjisty Richarda Ciferského, toho času usazeného v USA. Oba dva jsou světově protřelí muzikanti, kteří hrají po celém světe a s kdekým. Jejich společný Fusion Project je neobyčejné spojení elektrické kytary a banja a setkání dvou muzikantů bez žánrových hranic, a zdá se, že taky bez technických limitů. Z moravské metropole přijedou Bezobratři, dorazí také australská písničkářka Suzie Stapleton.


Hvězdami večera budou dobří známí Longital, kteří se vrací v nové sestavě s bubeníkem a s novým albem, dále vynikající Clarinet Factory, známí např. svou spoluprací s Lenkou Dusilovou, kteří vám vyrazí dech svými dechy a do třetice balkánská odpověď na metalové System of a Down v podání rakouských Gasmac Gilmore. Úplně na závěr vás zahřejí a roztančí belgičtí Krema Kawa.

Info

Colour Meeting 2015
10. - 11. 7. 2015
Městský park, Polička

www.facebook.com/events/902165999806367
www.facebook.com/colourmeeting
www.colourmeeting.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Rafael Anton Irisarri přidává druhý koncert v Planetáriu

redakce 15.05.2022

Irisarri a vizuální show na kupoli Planetária? Hned nadvakrát.

Festival MikuLOVE nabídne fúzi Už jsme doma a Hradišťanu

redakce 15.05.2022

Hudebníci obou formací zahrají nově zaranžované skladby z repertoáru Už jsme doma i Hradišťanu, a to v poměru přibližně půl napůl.

Hudební festival UTOpije

redakce 12.05.2022

Nejrůznější hudební styly od postfokloru přes psychedelic-rock po acid-live-drums-techno rozvlní vodní nádrž.

Slunovrat přiváží Truffaze, La Putyku nebo Mawera

redakce 12.05.2022

Světová jména i nové neokoukané tváře, inspirativní přednášky a besedy s řadou osobností, tradičně vytříbená gastronomie včetně několika zbrusu nových překvapení.

Le Guess Who zveřejňuje první jména

redakce 11.05.2022

Vystoupí Abdullah Ibrahim, Animal Collective, clipping., CURL, Low, The Staples Jr. Singers, Ostinato Records a mnoho dalších.

Line-up Pop Messe je kompletní

redakce 11.05.2022

Program druhého ročníku progresivního festivalu Pop Messe nabídne téměř šedesát umělců ze zahraničí a Česka.

Květnové intermezzo Hradeb Samoty

redakce 10.05.2022

Viac ako 25 hudobno-vizuálnych predstavení v žánroch ako dark ambient, drone, industrial, noise, hardcore techno, batcave, rhythmic noise a ďalších.

Rafael Anton Irisarri zakončí Spectaculare v Planetáriu

redakce 10.05.2022

Irisarri zanechal svůj otisk ve většině nejzásadnějších ambientních skladeb uplynulého desetiletí i mimo něj.

Ji.hlava spustila prodej Early bird akreditací

redakce 10.05.2022

Z každé akreditace prodané do 30. června poputuje minimálně 50 korun do veřejné sbírky ukrajinského festivalu Docudays UA, který finančně podporuje ukrajinské dokumentaristy\*tky.

Květnové Americké jaro uvede Uriho Cainea, Kennyho Wernera i Attacca Quartet

redakce 08.05.2022

Werner je světově proslulý klavírista a skladatel, který během své kariéry vystupoval s jazzovými legendami, jako jsou Dizzy Gillespie, Stan Getz, Charles Mingus a Jack DeJohnette.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace