Zprávy / Pozvánky

Léto, psychedelie a Levitation Room

Léto, psychedelie a Levitation Room

redakce | Zprávy / Pozvánky | 06.05.2018

Americká parta Levitation Room by bez zaváhání snesla štítky jako psych rock, surf rock nebo psych pop, jejich podstatu ale nejlíp vystihuje historka o vzniku samotného názvu. Ten totiž vykrystalizoval z houbičkového tripu, při kterém frontman svůj stav zkrátka nedokázal popsat jinak. A výsledná hudba je přesně taková – vyklidněná, prosluněná a nezaměnitelně kalifornská.

Zatímco první nahrávku vůbec, EP Minds of Our Own, si vzal pod křídla malý nezávislý label Lolipop, debutové album Ethos už formace podepsala u slovutných Burger Records. Právě první deska (včetně přebalu) pak do světa křičí všechno, co Levitation Room představují a z čeho vychází, tedy typicky šedesátkový zvuk navazující na slávu Beatles či Kinks. Kromě žánrového pošilhávání plného melodických rytmů, zasněně mlhavých kytar a halucinogenní psychedelie si ale vypůjčuje i zápal doby, během níž se uměním bojovalo proti vyprázdněným tradičním hodnotám.


V současné době se skrze projekt Everydaze, který spojuje obchod s hudebninami a vintage butik, věnují i rozvoji lokální scény, která díky jejich příspěvku nabrala zdravé tempo růstu. Komunita tak nabobtnala o zkušebnu a místo pro pořádání koncertů, kde už se protočily kapely jako Cherry Glazerr nebo Froth, kteří se k nám nedávno podívali coby předskokani speciálního koncertu Interpol. Jako support v Kasárnách Karlín zahrají Maggie's Marshmallows.

Info

Levitation Room (us) + Maggie's Marshmallows
9. 5. 2018 19:00
Kasárna Karlín, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Irská postpunková střela Fontaines D.C. poprvé v Praze

redakce 01.07.2020

Novinka nabízí stejně syrové a ostré texty, plné deziluze mladé generace čelící osobním i globálním problémům dospělého světa jako romanticky pochroumaný debut.

Billy Barman sa vracajú na pódiá

redakce 30.06.2020

Nosiče Zlatý vek sú hotové a Billy Barman ich nakoniec pokrstia koncertom skôr, ako sami predpokladali.

Palma a Něco Něco v Underdogs'

redakce 29.06.2020

Palma boří písničkářský mýtus o kytarovém či klávesovém doprovodu a svůj hlas balí do elektropopového hávu, ovšem bez zbytečných extravagancí.

Nový termín pro Kvelertak

redakce 29.06.2020

Vzhledem ke stávající situaci s epidemií koronaviru byli organizátoři nuceni zrušit termín koncertu skupiny Kvelertak a nyní zveřejňují nové datum konání.

Kasárna Karlín oslaví třetí výročí

redakce 23.06.2020

Za tři roky navštívilo areál téměř 1 000 000 návštěvníků, proběhlo přes 900 akcí a stát díky spolku spravujícímu Kasárna ušetřil až 15 milionů Kč.

Lebanon a Kurvy Češi v Underdogs'

redakce 22.06.2020

Čekáš weird noise nebo guitar-techno a dostaneš disco a naopak. Improvizace je u Lebanon jediná jistota.

Sisi debutuje vzpomínkovou prózou

redakce 20.06.2020

Projdeme se pamětí nabízí jednak texty ze všech etap jeho tvorby, ale v prozaickém vyprávění zachází Sisi mnohem dále.

Zrní součástí Ceny Olgy Havlové

redakce 19.06.2020

Zrní se vrací na koncertní podia konečně představit novou desku Nebeský klid fyzicky přítomnému publiku.

Roxy se vrací do hry Smackovým koncertem

redakce 18.06.2020

V doprovodu svých věrných ve složení Tchagun, Chaplin a DJ Tony P vymete pavučiny ze všech koutů klubu, který zel prázdnotou déle, než je zdrávo.

Online bytové koncerty pro pět kinosedaček a online stream

redakce 17.06.2020

Projekt svou jedinečnou podobou, která kombinuje koncerty online i offline, zastřešuje profesionální i začínající kapely a hudebníky.