Zprávy / Pozvánky

Léto, psychedelie a Levitation Room

Léto, psychedelie a Levitation Room

redakce | Zprávy / Pozvánky | 06.05.2018

Americká parta Levitation Room by bez zaváhání snesla štítky jako psych rock, surf rock nebo psych pop, jejich podstatu ale nejlíp vystihuje historka o vzniku samotného názvu. Ten totiž vykrystalizoval z houbičkového tripu, při kterém frontman svůj stav zkrátka nedokázal popsat jinak. A výsledná hudba je přesně taková – vyklidněná, prosluněná a nezaměnitelně kalifornská.

Zatímco první nahrávku vůbec, EP Minds of Our Own, si vzal pod křídla malý nezávislý label Lolipop, debutové album Ethos už formace podepsala u slovutných Burger Records. Právě první deska (včetně přebalu) pak do světa křičí všechno, co Levitation Room představují a z čeho vychází, tedy typicky šedesátkový zvuk navazující na slávu Beatles či Kinks. Kromě žánrového pošilhávání plného melodických rytmů, zasněně mlhavých kytar a halucinogenní psychedelie si ale vypůjčuje i zápal doby, během níž se uměním bojovalo proti vyprázdněným tradičním hodnotám.


V současné době se skrze projekt Everydaze, který spojuje obchod s hudebninami a vintage butik, věnují i rozvoji lokální scény, která díky jejich příspěvku nabrala zdravé tempo růstu. Komunita tak nabobtnala o zkušebnu a místo pro pořádání koncertů, kde už se protočily kapely jako Cherry Glazerr nebo Froth, kteří se k nám nedávno podívali coby předskokani speciálního koncertu Interpol. Jako support v Kasárnách Karlín zahrají Maggie's Marshmallows.

Info

Levitation Room (us) + Maggie's Marshmallows
9. 5. 2018 19:00
Kasárna Karlín, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

The Asteroids Galaxy Tour s nejlepší deskou

redakce 17.06.2019

Se svým retro futuristickým nepředvídatelným zvukem si album rychle získalo fanoušky po celém světě a v mnoha zemích zaznamenaly úspěchy v hitparádách.

Do Prahy poprvé přijede Courtney Barnett

redakce 16.06.2019

Je to zpěvačka a písničkářka, která mísí pronikavé vidění světa s takřka devastujícím sebehodnocením.

Mucha a Houpací koně před Crossem

redakce 16.06.2019

Po akci Street Food Jam vystoupí před pražským Crossem dvě zásadní domácí kapely. Melancholičtí Houpací koně a Mucha.

Welshly Arms přijedou do Lucerny

redakce 16.06.2019

Welshly Arms protkávají alternativní rok gospelem a bluesovým feelingem. Koncertují od roku 2013 a projezdili mnoho koutů světa.

Kapely zahrají na počest Romka Hanzlíka

redakce 15.06.2019

Vzpomínkový den s názvem Romek´s not dead je na počest člověku, který výrazně ovlivnil českou alternativní hudební scénu posledních čtyřiceti let.

Billie Eilish přesouvá koncert

redakce 14.06.2019

Billie Eilish, kde vlastně bude hrát?

Pop-up s kuchařkami bez domova a Neviditelné

redakce 13.06.2019

Vnímavý snímek plný humoru, naděje a autentických hereckých výkonů ukazuje, že za každým „neviditelným“ člověkem stojí silný příběh.

DZ Deathrays a Black Lips v Kabinetu

redakce 13.06.2019

Australští DZ Deathrays přivezou do Kabinetu inzulinovou dávku léta, američtí Black Lips se opět vymknou kontrole.

Dan Boeckner dvakrát v MeetFactory

redakce 13.06.2019

Wolf Parade, Handsome Furs, Divine Fits, Operators. Dan Boeckner je nezastavitelný, což nyní dosvědčí hned dvěma koncerty.

Pan Koťátko alias Mr. Kitty v Chapeau Rouge

redakce 13.06.2019

Šikovný Texasan má dnes na kontě už sedm dlouhohrajících alb, tunu singlů i dalších remixů, podařilo se mu dobýt největší evropské festivaly.