Zprávy / Pozvánky

Léto, psychedelie a Levitation Room

Léto, psychedelie a Levitation Room

redakce | Zprávy / Pozvánky | 06.05.2018

Americká parta Levitation Room by bez zaváhání snesla štítky jako psych rock, surf rock nebo psych pop, jejich podstatu ale nejlíp vystihuje historka o vzniku samotného názvu. Ten totiž vykrystalizoval z houbičkového tripu, při kterém frontman svůj stav zkrátka nedokázal popsat jinak. A výsledná hudba je přesně taková – vyklidněná, prosluněná a nezaměnitelně kalifornská.

Zatímco první nahrávku vůbec, EP Minds of Our Own, si vzal pod křídla malý nezávislý label Lolipop, debutové album Ethos už formace podepsala u slovutných Burger Records. Právě první deska (včetně přebalu) pak do světa křičí všechno, co Levitation Room představují a z čeho vychází, tedy typicky šedesátkový zvuk navazující na slávu Beatles či Kinks. Kromě žánrového pošilhávání plného melodických rytmů, zasněně mlhavých kytar a halucinogenní psychedelie si ale vypůjčuje i zápal doby, během níž se uměním bojovalo proti vyprázdněným tradičním hodnotám.


V současné době se skrze projekt Everydaze, který spojuje obchod s hudebninami a vintage butik, věnují i rozvoji lokální scény, která díky jejich příspěvku nabrala zdravé tempo růstu. Komunita tak nabobtnala o zkušebnu a místo pro pořádání koncertů, kde už se protočily kapely jako Cherry Glazerr nebo Froth, kteří se k nám nedávno podívali coby předskokani speciálního koncertu Interpol. Jako support v Kasárnách Karlín zahrají Maggie's Marshmallows.

Info

Levitation Room (us) + Maggie's Marshmallows
9. 5. 2018 19:00
Kasárna Karlín, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články