Zprávy / Pozvánky

Léto, psychedelie a Levitation Room

Léto, psychedelie a Levitation Room

redakce | Zprávy / Pozvánky | 06.05.2018

Americká parta Levitation Room by bez zaváhání snesla štítky jako psych rock, surf rock nebo psych pop, jejich podstatu ale nejlíp vystihuje historka o vzniku samotného názvu. Ten totiž vykrystalizoval z houbičkového tripu, při kterém frontman svůj stav zkrátka nedokázal popsat jinak. A výsledná hudba je přesně taková – vyklidněná, prosluněná a nezaměnitelně kalifornská.

Zatímco první nahrávku vůbec, EP Minds of Our Own, si vzal pod křídla malý nezávislý label Lolipop, debutové album Ethos už formace podepsala u slovutných Burger Records. Právě první deska (včetně přebalu) pak do světa křičí všechno, co Levitation Room představují a z čeho vychází, tedy typicky šedesátkový zvuk navazující na slávu Beatles či Kinks. Kromě žánrového pošilhávání plného melodických rytmů, zasněně mlhavých kytar a halucinogenní psychedelie si ale vypůjčuje i zápal doby, během níž se uměním bojovalo proti vyprázdněným tradičním hodnotám.


V současné době se skrze projekt Everydaze, který spojuje obchod s hudebninami a vintage butik, věnují i rozvoji lokální scény, která díky jejich příspěvku nabrala zdravé tempo růstu. Komunita tak nabobtnala o zkušebnu a místo pro pořádání koncertů, kde už se protočily kapely jako Cherry Glazerr nebo Froth, kteří se k nám nedávno podívali coby předskokani speciálního koncertu Interpol. Jako support v Kasárnách Karlín zahrají Maggie's Marshmallows.

Info

Levitation Room (us) + Maggie's Marshmallows
9. 5. 2018 19:00
Kasárna Karlín, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Zavřená MeetFactory servíruje místo živé kultury podcasty

redakce 20.01.2021

MeetFactory se snaží plnit svou misi i přesto, že její dveře musí zůstat zavřené. V podcastu Tovární hlášení zpovídá důležité osobnosti české i slovenské kultury.

Celebration44 online

redakce 30.12.2020

Vánoční atmosféra byla tradičně úzce spjatá s party Celebration44 a letos, ačkoliv tomu náročné časy nepřejí, tomu nebude jinak.

Audiovizuální Pfko 2021 jako stream. Menu.

redakce 29.12.2020

Speciální audiovizuální Pfko, tedy přání všeho dobrého v roce příštím si na 30. prosince přichystala platforma Menu.

Letošní debatní forum Meltingpot zakončí Štěpán Rak

redakce 25.12.2020

Svůj pohled na nejaktuálnější témata dnešního světa nabídli odborníci napříč oblastmi veřejné a soukromé sféry, osobnosti s přímou osobní či profesní vazbou na Moravskoslezský region.

Vánoční edice cyklu Femme Fatale

redakce 22.12.2020

Během koncertu bude prostřednictvím platformy Donio spuštěna benefiční sbírka pro organizaci Jako Doma.

Konektiv Night Vol. III přesáhne hranice i předsudky

redakce 21.12.2020

Konektiv sezval ke spolupráci české hudebníky a zástupce menšin či pocházející odjinud. Rottin, Mlebom, McGowan a další.

Nový start Louise Tomlinsona

redakce 20.12.2020

Album Walls obsahuje autorovy doposud nejosobnější skladby a Tomlinson na něm otevřeně vzdává hold svým hudebním hrdinům, bratrům Gallagherům z Oasis.

Online koncert Prago Union pro Kabinet múz

redakce 16.12.2020

Dejte si stream Prago Union v rámci pořadu Party.Lajf. Podpoříte muzikanty i klubovou scénu.

Ajlavmjuzik s rapy a slam poetry

redakce 16.12.2020

Raz do mesiaca sa zmení "ajlavmjuzik base" Atom v budove Novej Cvernovky na miesto, kam pozývajú kamarátov zahrať live.

Ceremonie vymýtání zvukem destrukce i naděje v MeetFactory

redakce 12.12.2020

Skutečný řev by měl bolet. Jelikož jde už o krajní vyjádření rozsápaného nitra, nezdrásá jen hrdlo, měl by prostupovat celým tělem.