Zprávy / Festivalové

Léto s Toyotou (Vangelis)

Léto s Toyotou (Vangelis)

redakce | Zprávy / Festivalové | 11.07.2022

Toyota Vangelis přináší soundtrack k letošnímu létu na novém EP Léto s Toyotou, které vyšlo 7. července 2022. Klubový písničkář Toyota Vangelis (Václav Peloušek) vyhledává spolupráce a na EP vytvořil čtyři energetické skladby. Jde o kompilaci písní se současným klubovým zvukem a pozitivní popovou chytlavostí.

Letní melancholii navodí již úvodní skladba Smyk s Tokyo Drift (Pavla Bastlová), která se inspiruje kulturou aut a světem pouličního závodění a zasazuje do něj příběh osobního osamění. Návyková rychlost aut slouží jako metafora rychlosti spotřební společnosti a nemožnosti zpomalit a najít klid. Vokáních vlivů a stylů se vystřídá hned celá řada, od experimentálního trapu inspirovaného Zebra Katz, přes český pop 70. a 80. let, citaci Bad Girls od M.I.A. v Eartheater stylizaci až po současný japonský emo-rap. Z rozpáleného parkoviště startuje i navazující skladba Stones In My Body s Lublaňskou umělkyní Sahareyou (Sarah Al Saleh), která zase používá metaforu aut k budování pocitu sebevědomí při překonávání rozchodu. Skladba je crossoverem hyperpopového zvuku s arabským rapem v chorvatštině a angličtině.

Na hopsavý cover písně Měls mě vůbec rád od Ewy Farne si Toyota Vangelis přizval hyperpopového vokalistu, DJe a producenta litterbina (Jonáš Klos). Jde o propojení pop-punkové energie se ranným zvukem labelu PC music. Ve skladbě se zhmotňuje letní párty s malinovkou u koupaliště a nostalgický návrat do futuristických nultých let. Kolekci skladeb uzavírá Ranní rosa ve spolupráci s madým talentovaným producentem Bols/sLoB (Matěj Dvořák). Skladba se inspiruje atmosférou instrumentálů z okolí labelu Drain Gang (Whitearmor či Mechatok), metalickými prvky (Sophie) a zasazuje do něj vokál, který by mohli napsat klidně bratři Nedvědi. Futuristická táboráková nálada a probouzení se na louce, kde je člověk jen zdánlivě offline.


Přebal vytvořila mladá multimediální umělkyně, designérka a ilustrátorka Farah Sara Kurnik aka VJ Liara T'Soni. Farah inspiruje internetová estetika, gaming, spekulativní design a tvorba postav a světů.

Info

Toyota Vangelis – Léto s Toyotou
Fb interpreta

foto © Romana Kovácsová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mighty Sounds v čele s Rancid

redakce 01.06.2023

Na Mighty Sounds je pověstná především uvolněná atmosféra, která není tvořena jen hudebním programem.

Luhovaný Vincent a dovolená jako stav mysli

redakce 30.05.2023

Dovolená je pro Vincenta spíše než fyzickým únikem do dálek, z domova pryč, především stavem mysli, uměním uvolnit vnitřní napětí a odpočinout si, lhostejno kde.

U:fest v Rožnově pod Radhoštěm podruhé

redakce 29.05.2023

U:Fest tematicky pokračuje ve zkoumání zprostředkování kultury a umění v době vysoké technologické digitalizace a umělé inteligence.

Třetí ročník minifestivalu Hacienda Barcelona

redakce 28.05.2023

Tahouny akce bude vedle Orient nebo Alpha Strategy i delegace tří rakouských kapel.

Festival Slunovrat nabízí

redakce 28.05.2023

Young Gods, Tata Bojs, prof. Zubov či Olga Sommerová – to jsou některá jména z více než stovky vystupujících.

International Shakuhachi Festival Prague: Hudba a změněné vědomí

redakce 26.05.2023

Letošní ročník nabídne devět koncertů a na čtyřicet výukových lekcí hry na tradiční japonské nástroje.

Zahajovací koncert MFF Karlovy Vary s kapelou Morcheeba

redakce 25.05.2023

Slavnostní koncert letošního ročníku bude mít letos exkluzivní obsazení. Kromě Russella Crowea a kapely Indoor Garden Party zahraje také britská Morcheeba.

Lunchmeat Festival 2023 se dívá pod povrch

redakce 24.05.2023

Kromě mezinárodních umělců chceme letos zviditelnit výjimečné místní hudebníky, které neustále objevujeme na naší agilní scéně, říkají organizátoři.

Vrací se Prague Death Mass

redakce 24.05.2023

Festival nabízí atmosféru i nekompromisní agresi, kapely ortodoxní i experimentální umělce, zavedené spolky i novější jména.

Le Guess Who? odhaluje kurátory a devadesát jmen programu

redakce 23.05.2023

Maraton milovníků hudby propaguje hlasy, které jsou často přehlíženy, a nabízí nové pohledy na to, co je v hudbě možné.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace