Zprávy / Pozvánky

Léto špinavou psychedelií s Wand

Léto špinavou psychedelií s Wand

redakce | Zprávy / Pozvánky | 23.05.2017

Kalifornskou partu, která se dala dohromady v roce 2013, tvoří Cory Hanson (zpěv, kytara), Lee Landey (baskytara) a Evan Burrows (bicí). Původně byl v kapele ještě kytarista Daniel Martens, který po druhém albu ale kapelu z osobních důvodů opustil. "Pojmenovat kapelu Wand (mj. také kouzelná hůlka) nás napadlo, protože to slovo obsahuje prázdnotu, stejně jako je hůlka jen jakousi ideou, magickým nástrojem; je to jen prostředek k tomu, aby se z normálního člověka stal superčlověk," vysvětluje vznik názvu kapely Wand basák Lee Landey. Podobně je jejich hudba "jen" prostředkem k tomu, aby se posluchač dostal do jiného světa.

Kapela Wand hraje psychedelický rock, odmítá ale, že by se vezla na vlně dnes tolik populárního psychedelického revivalu. Pokud by se měli nějak definovat, tak spíše jako crossover kapela (Nine Inch Nails jsou pro ně velkým vzorem). Zařadit se do škatulky ale moc netouží, jak říká basák Lee Landey v jednom rozhovoru. Pokud se o něco tato kapela snaží, tak je to spíše "dekonstrukce různých žánrů". Zvuk kapely je také ovlivněn tím, že každý člen v soukromém životě preferuje trochu jiný hudební styl, a kromě vzorů jako Pink Floyd, Kraftwerk, The Beatles, John Cale nebo Neu!, které nepřekvapí, se tak kapela nebrání ani vlivům dance music nebo postpunku. Jejich hudba je osvěžením pro scénu psychedelického rocku i díky tomu, že se nebojí svou hudbu okořenit o prvky metalu, glam rocku nebo elektroniky.


Hned debutové album Ganglion Reef (2014) nastínilo jasně směr, jakým se kapela bude ubírat. Magazín Pitchfork označil desku jako euforicky hypnotizující a jejich hudbu jako "přecházení z jednoho stavu vědomí do druhého". V pětiminutovém tracku Fire on the Mountain (I-II-III) jsou kvílivé kytary doplněny skoro až dívčím hlasem Cory Hansona, který vás minutu po minutě posouvá z jednoho světa do druhého – tempo se mění, ale píseň přesto tvoří fungující celek. Hudba Wand není jako u jiných jim podobných kapel cílem, jak si trefně všimnul nejen Pitchfork, ale spíše prostředkem, který vás posouvá dál.

V současnosti kapela uvažuje o čtvrté desce, na kterou si ale – na rozdíl od předchozích nahrávek – chce dát více času, promyslet si ji a vymanit se z dosavadního hektického tempa nahrávka-turné, nahrávka-turné. Mezitím se ale naštěstí zastaví v MeetFactory a trochu té psychedelie vpustí i mezi pražské publikum. Jako support vystoupí Nordra – sólový projekt Moniky Khot, který zahrnuje analogové zvuky bicích a industriální beaty. Umělkyně spadá pod label SIGE Records a stihla už vystoupit s experimentální metalovou kapelou SUMAC, kterou mj. tvoří členové kapely ISIS nebo Russian Circles.

Info

Wand (us)
Support: Nordra (us)
27. 5. 2017 20:30
MeetFactory, Praha
Vstupné: 290,- v předprodeji / 390,- na místě

www.facebook.com/events/711210852374902
www.facebook.com/MeetFactory

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Alune Wade zve na africké „rychlé občerstvení“

redakce 26.09.2021

Nenechejme se zmást názvem Alunova nadnárodního sexteta African Fast Food. Pokud už jméno kapely něco symbolizuje, tak rychlost, se kterou hudba dokáže posluchače nadchnout.

Jednota představí japonskou skladatelku Ichiko Aoba

redakce 24.09.2021

Výjimečný úkaz japonské scény se představí v komorním prostoru pražského Puncta v rámci série Jednota.

AlterEcho oznamuje sérii Hluk

redakce 23.09.2021

Hluk je série hudebních večerů zaměřených na experimentální elektroniku z produkce domácích nezávislých labelů.

Fléda slaví dvacet let

redakce 23.09.2021

Svou premiéru v Brně zažije věhlasný berlínský producent Boys Noize. A nebude sám.

Podzimní Potrvá hlučné i tklivé

redakce 21.09.2021

Kavárna, klub, bar - Potrvá. Když otevřete dveře, snadno vstoupíte do našlápnutého koncertu v hudebním klubu, živého baru ale i klidné kavárny. Co nabídne hudební menu?

Zvíře jménem Podzim koncertuje

redakce 21.09.2021

Zvíře jménem Podzim si ještě na podzim střihne pár koncertů, které budou jistě výjimečné, čili neváhejte.

Nový singl Black Holes

redakce 21.09.2021

Po dvou letech do své hudby teď přidávají elektronický element.

VickiKristinaBarcelona přijíždí do Prahy

redakce 20.09.2021

Kapela VickiKristinaBarcelona představuje Waitsovy písně v novém světle, přičemž ctí jejich původní humor a patos.

Sezóna se plní koncerty Fource

redakce 19.09.2021

Na jaře přijedou díky Fource Tom Gregory, Ocean Alley, John nebo Orla Gartland. Injury Reserve dorazí už v únoru.

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace