Zprávy / Pozvánky

Letošní Echoes zahájí Jan Blomqvist

Letošní Echoes zahájí Jan Blomqvist

redakce | Zprávy / Pozvánky | 03.02.2017

Novou sezónu elektronického festivalu ECHOES otevře německý hudební producent Jan Blomqvist. Inovativní multižánrový tvůrce představí 24. února na Flédě nové skladby nejen z aktuálního alba Remote Control. Blomqvist, který si získal pozornost strhujícími živými vystoupeními, kombinuje ve své tvorbě melodický elektro pop s minimalistickým technem a housem. Na dvou festivalových scénách dále vystoupí Tom Holič & PSJ, legendární DJ Orbith a nadějný producent Arco.

Debutovou dlouhohrající desku vydal Jan Blomqvist teprve před několika měsíci. Po úspěšném americkém turné se vrátil do domovského Berlína s nově nabytým sebevědomím a opět začal s prací na novém materiálu. Ten si Blomqvist u posluchačů rád testuje na koncertech. "Můj mozek je jako stroj na nápady. Ty je ale potřeba přetavit v konečnou produkční podobu. A o to se teď snažím," popisuje v rozhovoru pro server When We Dip a dodává "Jisté je, že v nových skladbách bude méně vokálu. Chci teď svou energii věnovat hlavně studiové práci."


Právě zvuková propracovanost melodických aranží přitom stála za úspěchem Blomqvistova aktuálního alba. "Na desce Remote Control v podstatě nejsou slabé pasáže. Album navíc vyšlo na věhlasném labelu Armada. Blomqvist si s ním získal zasloužený respekt. Ještě víc to pak platí o jeho strhujících živých vystoupeních," přibližuje dramaturg festivalu Echoes Josef Unčovský. Jeho slova dokládají nadšené reakce na Blomqvistova letní festivalová vystoupení, kdy se zastavil také na Colours of Ostrava nebo piešťanském Grapu.


Blomqvistovy hudební začátky jsou spojené s kytarou a klasickým rockem. Poté se dostal k technu, které ho dál silně hudebně ovlivňovalo. I s ohledem na své kořeny se německý tvůrce od počátku snaží přenést sílu rockové muziky do elektronického prostředí, což se projevuje například v tom, že na vybraných koncertech prezentuje své skladby s živou kapelou. I proto je považován za jednoho z významných tvůrců instrumentálního techna. "Chci dělat jednoduchou muziku s důrazem na detail," uvádí Jan Blomqvist, pro něhož průlom znamenal rok 2011. Po sérii úspěšných vystoupení na pódiích po celé Evropě si začal získávat věhlas i za mořem. Jeho atmosférické variace techna doprovázené zastřenými vokály si všimlo i vydavatelství Armada (zakladatel Armin van Buuren). Na něm mu po několika singlech a EP zaštítěných jinými labely (Big Jet Plane, Ink, Time Again) vyšlo premiérové album Remote Control.

Festival elektronické hudby ECHOES pravidelně pořádá klub Fléda. Jeho cílem je představovat fanouškům nejaktuálnější zahraniční projekty ale také nadějné české talenty elektronické scény. Dramaturgie akce dává prostor audiovizuálním performancím a experimentování s hranicemi analogové a digitální muziky. Jeho první letošní dějství ozdobí na dvou scénách také další domácí interpreti. Pro festival Echoes spojí vzácně své síly na hlavní stage Tom Holič a PSJ. Ty doplní legendární DJ Orbith. Druhé pódium postupně ovládnou DJ a producent Arco, Luke Nova nebo Saddan.

Info

Echoes:
Jan Blomqvist live (de)
24. 2. 2017 21:00
Fléda Club, Brno
Vstupné: 300,- v předprodeji / 350,- na místě

www.facebook.com/events/1003656369745224
www.facebook.com/fledaclub

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Japonské eposy, matematika a prog: Jednota uvádí projekt Poil Ueda

redakce 27.09.2021

Progově velkolepé plochy i mathová rozlámanost, syrovost lidové hudby i sofistikovanost: to je projekt PoiL Ueda, který se představí v Punctu.

Underdogs' slaví páté narozeniny

redakce 27.09.2021

Akce se uskuteční na dvou pódiích se vystřídá široké hudební spektrum tuzemských i zahraničních vystupujících.

Alune Wade zve na africké „rychlé občerstvení“

redakce 26.09.2021

Nenechejme se zmást názvem Alunova nadnárodního sexteta African Fast Food. Pokud už jméno kapely něco symbolizuje, tak rychlost, se kterou hudba dokáže posluchače nadchnout.

Jednota představí japonskou skladatelku Ichiko Aoba

redakce 24.09.2021

Výjimečný úkaz japonské scény se představí v komorním prostoru pražského Puncta v rámci série Jednota.

AlterEcho oznamuje sérii Hluk

redakce 23.09.2021

Hluk je série hudebních večerů zaměřených na experimentální elektroniku z produkce domácích nezávislých labelů.

Fléda slaví dvacet let

redakce 23.09.2021

Svou premiéru v Brně zažije věhlasný berlínský producent Boys Noize. A nebude sám.

Podzimní Potrvá hlučné i tklivé

redakce 21.09.2021

Kavárna, klub, bar - Potrvá. Když otevřete dveře, snadno vstoupíte do našlápnutého koncertu v hudebním klubu, živého baru ale i klidné kavárny. Co nabídne hudební menu?

Zvíře jménem Podzim koncertuje

redakce 21.09.2021

Zvíře jménem Podzim si ještě na podzim střihne pár koncertů, které budou jistě výjimečné, čili neváhejte.

Nový singl Black Holes

redakce 21.09.2021

Po dvou letech do své hudby teď přidávají elektronický element.

VickiKristinaBarcelona přijíždí do Prahy

redakce 20.09.2021

Kapela VickiKristinaBarcelona představuje Waitsovy písně v novém světle, přičemž ctí jejich původní humor a patos.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace