Zprávy / Festivalové

Letošní edice Brutal Assaultu Josefstadt se blíží

Letošní edice Brutal Assaultu Josefstadt se blíží

redakce | Zprávy / Festivalové | 15.07.2021

Brutal Assault je pro svou atmosféru, dramaturgii a lokaci jedinečný. Dominuje mu každoročně bastionové opevnění, šachty a jeden z nejrozsáhlejších podzemních systémů v Evropě, spousta uliček, náměstí i přidružených prostor. Letos festival uvádí zmenšený (přesto třídenní) ročník festivalu nese titul Josefstadt, tedy jména bývalého historického pevnostního města z 18. století, které bylo Habsburky - na příkaz císaře Josefa II. - vybudováno souběžně s Terezínem, dnes nazývané jako Josefov.

Největším jménem letošního roku je bezesporu švédská blackmetalová ikona Marduk. Dále vystoupí žánrově spříznění Harakiri for the Sky a polští Gruzja, kde působí členové např. Odraza, Furia či Thaw. Milovníkům Voivod by neměli uniknout trashoví E-Force, kteří s jejich bývalým zpěvákem Ericem Forrestem mají připraven set postavený na deskách „Phobos“ a „Negatron“. K aktuálním směrům okolo deahcore scény pak přispějí svojí troškou do mlýna Within Destruction a také Distant. Dále se představí breakcoreový producent a multiinstrumentalista Igorrr se svým karnevalem bizarností. Domácí scénu budou reprezentovat mimojiné punkové Catastrofy, pražskou úderku Mindwork a grindové Spasm.

Info

Josefstadt
12. - 14. srpna 2021, pevnost Josefov
web festivalu

foto © Kubuthor

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Prichádza festival Hudba sveta Žilina

redakce 25.09.2021

Siedmi ročník festivalu opäť prinesie všetkým milovníkom hudby rôznych kultúr dva dni plné kvalitnej a nesmierne pestrej hudby.

Mezipatra nabídnou vítěze z Cannes nebo dokument Moniky Treut

redakce 24.09.2021

Tématem 22. ročníku je Oslava života. Kromě celovečerních, krátkých nebo dokumentárních snímků nabídne festival oblíbenou Industry sekci.

Lunchmeat Moon 2021

redakce 23.09.2021

Lunchmeat festival už klepe na dveře, klepe v nejasných beatových vzorcích, luštíme jeho kody.

Knižní festival LITR je tu

redakce 22.09.2021

Prašina s Vojtěchem Matochou, básně s Petrem Borkovcem, Nejkrásnější české knihy a otevřené ateliéry. A svazky dalšího!

Hudba za klima potřetí

redakce 21.09.2021

Třetí ročník hudebně klimatického minifestivalu tentokrát v Olomouci. Vystoupí Khoiba.

Přírodní saunový festival Hiki Joki

redakce 20.09.2021

Kromě nekonečného saunování v různých potírnách se na louce chystají i jiná smyslová dobrodružství. Včetně gurmánských, mystických nebo hudebních.

Prague Music Performance představí Braxtona, Brendela i členy King Crimson

redakce 20.09.2021

PMP se zaměřuje na klasickou, jazzovou a experimentální hudbu. Do svých projektů integruje i další umělecké oblasti, jako je výtvarné, filmové a slovesné umění.

Be2Can odkrývá všech jedenáct filmů

redakce 19.09.2021

Berlín, Benátky a Cannes po roce okleštěných festivalů otevřely své brány naplno a Be2Can se tak vrací s širokou nabídkou.

Opavský páv už za měsíc

redakce 19.09.2021

Na půdě Slezské univerzity proběhne další ročník mezinárodního festivalu studentských filmů Opavský páv.

Less is Sound: Koncerty postavené na zvukoch lesa

redakce 17.09.2021

Slovensko-britské vydavateľstvo Proto Sites uvádza sériu koncertov experimentálnej hudby a zvukových performancií Less is Sound.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace