Zprávy / Festivalové

Letošní Habrovka: Mutanti, dinosauři, Korben Dallas, žebřiňák

Letošní Habrovka: Mutanti, dinosauři, Korben Dallas, žebřiňák

redakce | Zprávy / Festivalové | 30.04.2023

Festival Habrovka loni oslavil dvacáté narozeniny a na pražské scéně už je stálicí, která láká návštěvníky napříč generacemi. 2. a 3. června 2023 se tak můžete znovu vydat do zahrady u kostela sv. Františka z Assisi nedaleko metra Budějovická a na jediném místě procestovat svět, vrátit se do minulosti, užít si open air koncerty nebo relaxovat na dece. Letos na téma Zakázané ovoce.

Program začne v pátek v 16 hodin představením Pětkrát kolem světa, na které naváže kapela Munroe, která zahájí hudební program. Během následujících hodin se návštěvníci mohou těšit třeba na jedinečný projekt Ridiny Ahmedové a Petra Tichého HLASkontraBAS ve složení čtyř hlasů a čtyř kontrabasů. Mezitím bude možné nahlédnout do života dinosaurů skrze loutkovou inscenaci Dinopera nebo se opět vydat na cestu kolem světa. Program na hlavní stagi uzavře slovenská kapela Korben Dallas a o hudební tečku v sále se postará dvojice s názvem Mutanti hledaj východisko se svým elektro-rapovým setem.


Druhý den se brány festivalu otevírají tradičně už dopoledne. Program pro nejmladší generaci letos tvoří trojice inscenací, každá z nich je přitom úplně jiná. Divadlo DIP vezme na procházku za příběhy stromů návštěvníky od čtyř let. S voňavou inscenací Nedopečený koláček pak naváží Loutky bez hranic a trojlístek uzavře Dafa Puppet Theatre se svou novinkou Na útěku. V sobotu se otevřou i dveře kostela, kde se představí melancholický písničkář Člověk krve či projekt Makak akustikus mísící vlivy folklóru i vážné hudby. Hlavní stage bude patřit nástrojově i žánrově bohatému Bizzare bandu, balkánem šmrnclé kapele Džezvica a klezmeru v podání Trombenik, při kterém zkrátka nelze zůstat v klidu sedět. Na malé scéně se představí pražskému publiku ostravská naděje, zpěvačka Nika s kapelou. V sále se o závěrečný mejdan postará z jazzu vycházející Sépie z hor.

O sobotní divadelní zážitky pro všechny věkové kategorie se postará tradičně improvizační soubor České národní improvizační divadlo, ale také Divadlo Líšeň s inscenací Paramisa, ve které se snoubí romský tradiční tanec i české lidové divadlo. Nebude chybět ani bohatý doprovodný program, představí se například projekty Moje tělo je moje věnující se problematice bodyshamingu nebo Homesharing zaměřený na sdílenou péči.

fotogalerie z loňského ročníku zde

Info

Festival Habrovka
2. + 3. 6. 2023
Habrovka, Praha
Fb událost

foto © Barka Fabiánová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Lunchmeat Festival začíná

redakce 22.09.2023

V pondělí začíná program festivalu v CAMPu, kde se představí díla připravená speciálně pro místní obří plátno o rozměrech 20 x 4 metry.

Knižní veletrh LITR ve znamení fauny a flóry

redakce 20.09.2023

Víkend plný tvůrčích workshopů, výstav, autorských čtení a hudebního programu bude probíhat především v šapitó před pavilonem a ve sbírkových sklenících Flory.

Le Guess Who? 2023 oznamuje kompletní line-up

redakce 19.09.2023

Je libo legendární ESG z jižního Bronxu, která zde předvede svůj vůbec poslední evropský koncert, Alana Sparhawka z Low nebo společné představení Catariny Barbieri a Space Afrika?

Dream Or Die, festival psychedelického snění

redakce 19.09.2023

Nabitý hudební program láká také na výstavu obrazů, poezii, přednášení a další aktivity.

Mladí ladí jazz-fest zatnul do živého

redakce 18.09.2023

K hvězdným jménům světové jazzové a experimentální scény přibyli francouzsko-alžírští Acid Arab kombinující elektronickou hudbu s tradiční arabskou kulturou.

Boleslam, festival slam poetry

redakce 17.09.2023

Během dvou dnů proběhne více než 24 tematických slamových exhibic, při kterých vystoupí největší jména tuzemské slamové scény.

Ji.hlava se zaměří na ženské režisérky

redakce 16.09.2023

Letošní program nabídne také přehlídku dokumentárních děl ve virtuální realitě.

Festival Spontana na kraji Brna

redakce 14.09.2023

Spontana je pole, na poli zelený ostrůvek a v něm betonový bazén ve kterém 23. září imploduje hned několik těles.

Space X uvede Davida Boultera, Arveho Henriksena nebo nový projekt HRTL

redakce 13.09.2023

Podzemí skvostu pražské funkcionalistické architektury obsadí koncerty, křty nových alb i výstavy.

Hlukovæ Mystéria i letos

redakce 12.09.2023

Dva dny, dvě místa, více než dvacet vystupujících. A hluk, spousta hluku.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace