Zprávy / Festivalové

Lianne La Havas na Pohode s kapelou

Lianne La Havas na Pohode s kapelou

redakce | Zprávy / Festivalové | 24.04.2022

Návratom bude vystúpenie britskej neosoulovej speváčky Lianne La Havas. V roku 2019 si získala návštevníkov Pohody len sama s gitarou, tentokrát príde s celou kapelou a s novým rovnomenným albumom. Jej tretia štúdiovka mala doposiaľ najlepšie ohlasy v médiách, priniesla jej cenu za najlepší album v rámci minuloročných Ivor Novello Awards, nomináciu na Brit Awards i prirovnania k r'n'b legendám ako Jill Scott či Erykah Badu.

více o festivalu zde

Svojou tvorbou, muzikalitou a špičkovým hlasovým prejavom s unikátnou farbou oslovila osobnosti ako Prince, Alicia Keys či Justine Vernon (Bon Iver) a samozrejme aj organizátorov Pohody, čo potvrdzuje vyjadrenie Michala Kaščáka po festivale v roku 2019: „Z tých väčších mien som videl len trochu zo Charlotte Gainsbourg či Lianne La Havas, ktorá je z môjho pohľadu jedna z najsilnejších osobností súčasnej hudobnej scény. Sama s gitarou ovládla obrovský priestor, veľmi prirodzene, so šarmom, nenútene. Je ohromný talent s veľmi ľudskou komunikáciou a, našťastie, to platí aj v backstagei. Je ten typ umelkyne, ktorá sa vôbec nepretvaruje a možno práve preto jej to tak dobre ide.“

Tentokrát bude jej vystúpenie umocnené o sprievodnú kapelu – pre lepšiu predstavu si odporúčame pozrieť jej vystúpenie v rámci NPR Music Tiny Desk Concert, ktorý patrí medzi najpozeranejšie v histórii tejto obľúbenej série.

Info

Pohoda 2022
7.–9. 7. 2022
Letisko Trenčín, Slovensko
web festivalu

foto © se svolením festivalu Pohoda

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mezipatra opět na Prague Pride

redakce 07.08.2022

Polské drama Strachy v nás z prostředí katolického venkova, diskuze o asexualitě nebo pubquiz. Mezipatra přinášejí na Prague Pride bohatý doprovodný program.

Brutal Assault nabídne rekordní počet kapel

redakce 07.08.2022

Brutal Assault se v letošním roce rozrůstá o další festivalový den. Jedna z největších metalových přehlídek v Evropě poprvé začíná už úterním programem.

Chcete hrát na slovinském Mentu?

redakce 06.08.2022

Slovinský festival Ment Ljubljana zve evropské kapely, sólové interprety a živé umělce s koncertními zkušenostmi a veřejně přístupným audio a video materiálem.

Soupiska Prague Gothic Treffen je komplet

redakce 04.08.2022

Na konci srpna se do Prahy opět vrátí největší setkání gotiků ve střední Evropě.

První ročník Mojoy festu

redakce 04.08.2022

Na tomto ročníku s podtitulkem „Songwriters Edition“ se mimo jiné představí grunge-folkový Milo Karvas se svojí „on the road“ tvorbou.

Sound festival na Altenburgu 1964

redakce 02.08.2022

Na clubbery čekají dvě stage, temná atmosféra a především současný berlínský techno sound, který přijede reprezentovat francouzská DJka Léa Occhi.

Festival Sziget příští týden i s českou stopou

redakce 02.08.2022

Dostat se do programu festivalu se letos podařilo hned několika zástupcům české a slovenské scény

Letní alternativa v Bystřici

redakce 31.07.2022

Letní alternativa, jednodenní festival nekomerční hudby, je v Bystřici zavedený.

Multižánrový festival Repete podpoří zámek v Rožmitále pod Třemšínem

redakce 28.07.2022

Cílem Repetefestu je tedy poskytnutí prostoru pro sebepropagaci začínajícím umělcům, rozšíření povědomí o této krásné památce na okraji Brd a snaha finančně podpořit fungování spolku.

Festival YouTopia hledá nejlepší slovenský videoklip

redakce 26.07.2022

Je čas popri hudobných cenách vyzdvihnúť aj to najlepšie, čo vzniká na slovenskej videoklipovej scéne.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace