Zprávy / Pozvánky

Listener tentokrát na lodi Tajemství

Listener tentokrát na lodi Tajemství

redakce | Zprávy / Pozvánky | 24.07.2017

Počátky kapely Listener se datují do roku 2007, kdy Dan Smith napsal několik skladeb inspirovaných útrapami, které prožíval jako podomní prodejce nožů. Zanedlouho vydal sólo album pojmenované Ozark Empire. Smith tehdy popisoval hudbu jako hip-hop/poezie. Nicméně ohlas projektu byl pro něj spíše zklamáním. V té době si začal pohrávat s myšlenkou vytvoření nového žánru, který by v sobě snoubil radikální podvratnou poezii s relativně tradičním folkrockovým základem. Smith tomuto nestandardnímu spojení říká talk music.

K projektu se v témže rocepřipojil Smithův dlouholetý kamarád Christin Nelson, kterému se Danova idea velmi líbila. Společně už pod hlavičkou Listener přepracovali skladby z Ozark Empire a přidali nové, takže mohlo vzniknout debutové album Return to Struggleville. Kapela v následující letech vytrvale koncertovala a během nekonečných tour postupně dávala dohromady nový materiál. Ten spatřil světlo světa na desce Wooden Heart v roce 2010. Deska si vysloužila v undergroundovém světě kladné ohlasy. Recenzenti speciálně vychvalovali Smithův pěvěcký projev: "Jeho způsob zpěvu, nebo spíše způsob mluvení, je to, co dělá tuhle nahrávku tolik působivou. Toulá se pryč od přirozeného a plynoucího vokálního projevu k více osobní a zanícené poloze," napsali na webu Sputnik Music.


Smith a Nelson postupně vycítili, že fungovat jako duo jim kreativně svazuje ruce, takže se rozhodli do kapely přizvat stálého bubeníka Krise Rochellea. Ve full-band sestavě vznikla zatím poslední deska Time Is a Machine (2013). "Kdyby se mě někdo zeptal, kam by se Listener měli ubírat po desce Wooden Heart, pokusil bych se popsat přesně ten směr, kterým se Listener dali při tvorbě desky Time Is a Machine," přiznal Carter Fraser v recenzi na webu Indie Vision Music. Kapela si konečně ujasnila podobu jak má jejich "talk music" vypadat, takže jestli na dřívějších deskách občas nefungovala syntéza zpěvu a hudby, na poslední desce je tento element vybroušen k dokonalosti.

Listener se podařilo na poslední chvilku odchytnout na jejich právě probíhajícím turné a v pondělí 31. 7. 2017 se již po třetí představí pražskému publiku, tentokrát na vodě, na lodi Tajemství. Vstupenky za prázdninových 150,- Kč jsou v prodeji v síti GoOut. Na místě bude možné vstupenku zakoupit za 200,– Kč.

Info

Listener (us)
31. 7. 2017 20:00
Loď Tajemství, Praha
Vstupné: 150,- v předprodeji / 200,- na místě

www.facebook.com/events/786884524823927
www.facebook.com/lodtajemstvi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pád Vladimira 518

redakce 20.07.2021

Plátna, malby a kresby. Audiovizuální sekvence, textové citace, objekty a pády jednoho Idiota.

Žižkovské letovisko, letní scéna

redakce 13.07.2021

V Atriu na Žižkově se právě otevřela letní scéna Žižkovské letovisko.

Underdogs' na dvorku

redakce 12.07.2021

Doba ještě není vnitřním akcím nakloněná, a tak se v Underdogs' rozhodli na léto přesunout scénu ze suterénu ven.

Osobní osobně: Dodie a Aurora se představí v Praze

redakce 12.07.2021

Fource oznámili dvě zpěvačky, které přivezou na přelomu zimy a jara příštího roku.

Gojira přijede do Prahy

redakce 09.07.2021

Nespočet ocenění, aktivistická činnost v oblasti ekologie, životního prostředí a lidských práv a také kapela, která za poslední dekádu přivedla metalovou hudbu k renesanci.

Genot Centre se vrací živě i křtivě

redakce 08.07.2021

Pražský kolektiv se po pandemické pauze vrací do Divadla Archa s čtvrtou edicí své nové koncertní série. A bude se křtít.

Axela Thesleffa v Dolních Vítkovicích

redakce 08.07.2021

Festival Colours of Ostrava uvede finského producenta Axela Thesleffa v rámci série Hotspot na tajném místě Dolních Vítkovic.

Fource přivezou Tate McRae i Michaela Malarkeyho

redakce 07.07.2021

Na svém kontě má dva oceňované projekty i zápis v žebříčku 30 pod 30 magazínu Forbes.

Oslava narozenin Rachotu

redakce 06.07.2021

Organizátoři s potěšením oznamují, že se jim letos přes veškeré těžkosti nakonec podařilo shromáždit ty nejlepší možné gratulanty. The Young Gods? I další.

Červencové koncerty Rachotu

redakce 04.07.2021

Itamar Borochov čerpá z geograficky pestrého odkazu svých předků a stejně jako on dokázal svůj talent plně rozvinout v tvrdé konkurenci newyorské hudební scény.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace