Zprávy / Festivalové

Literární kavárna na OFF Festivalu

Literární kavárna na OFF Festivalu

redakce | Zprávy / Festivalové | 31.07.2016

Hudba je pochopitelně a neoddiskutovatelně tou nejdůležitější součástí OFF Festivalu, přesto "obchod" s uměním nabízí i další prostředky k rozličnému kulturnímu vyžití. The Literary Café alias literární kavárna se do programu vrací i v tomto roce, takže se můžete znovu zastavit na autorská čtení nebo diskuze nad psaným slovem.

V pátek 5. srpna přivítá kavárna třeba na novinářku a esejistku Joannu Siedleckou, autorku knih Obława (Manhunt), Kryptonim "Liryka" (Code Name: Liryka) a Biografie odtajnione (Declassified Biographies). Přijede také americký historik, editor a překladatel Philip Earl Steele, autor knihy The Conversion and Baptism of Mieszko I, který promluví o svých důvodech k návštěvě Polska u příležitosti výročí jeho pokřesťanštění. Krzysztof Siwczyk a Maciej Melecki pak nakazí každého svým nadšením pro slezskou regionální poezii.

V sobotu 6. srpna připomene historik a politolog Dawid Golik historii takzvaných "prokletých vojáků" z časů protikomunistického odboje. K ruce mu bude politický vězeň a opoziční aktivista z dob Polské lidové republiky, Wacław Holewiński. Marcin Podolec je považován za jednoho z nejtalentovanějšíchh komiksových výtvarníků v Polsku. Na OFF Festivalu se zaměří na propojení hudby a kresby. Umělec Jacek Świdziński, který je srovnáván se jmény jako Bohdan Butenko, Jacek Dukaj, Ursula le Guin, Umberto Eco, Stanisław Lem, představí svá díla Zdarzenie 1908 (Event 1908) a Wielka ucieczka z ogródków działkowych (The Great Garden Plot Escape).

A konečně v neděle 7. srpna nabídne autorku detektivek Katarzynu Puzyńskou. Trojice Artur Nowaczewski, Jarosław Zalesiński a Jarosław Jakubowski představí své básnické inspirace a zprostředkují, kterak chápat a číst současnou poezii. Na samotný závěr pak nadšený amatérský ornitolog Stanisław Łubieński představí svou novou knihu Dwanaście srok za ogon.

Info

OFF Festival 2016
5. - 7. 8. 2016
Katowice, Polsko

www.facebook.com/offfestival
www.off-festival.pl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Aktuální sestava Brutal Assault 2021

redakce 28.09.2020

Další nová jména do line-upu festivalu budou nadále přibývat. Jejich oznamování lze očekávat v následujících týdnech.

4+4 dny v pohybu představí uměleckou scénu i budoucnost vzdělávání

redakce 24.09.2020

Jubilejní 25. ročník festivalu 4+4 dny v pohybu se letos zaměří na prezentaci domácí umělecké scény a téma vzdělávání.

The Comet Is Coming na Pohode 2021

redakce 20.09.2020

Aké zvuky zostanú po totálnej zvukovej deštrukcii? Kto povedie tých, čo prežili do nových sonických svetov? Kto zmapuje nové hranice?

Festival Ostrava Kamera Oko nabídne dvě vize budoucnosti

redakce 19.09.2020

Diváci se mohou těšit na unikátní audiovizuální noc, projekci letního kina ve Vítkovicích i pásmo soutěžních snímků, které bude akcentovat země výrazně zasažené epidemií.

Festival Struny podzimu staví plovoucí scénu

redakce 17.09.2020

Dramaturgie festivalu se opírá o impulzy napříč hudebními obdobími a žánry a zprostředkovává svému publiku unikátní, intimní zážitky na různorodých festivalových scénách v Praze.

Ji.hlava letos: podněcující, inspirující, živá!

redakce 16.09.2020

Letošní ročník Ji.hlavy začíná za šest týdnů, ale už teď je jasné, že bude jiný než ty předchozí.

Tábor meets Unijazz

redakce 11.09.2020

Můžete se těšit na jednodenní festival umělců, projektů a hudebníků z Tábora. Nebude chybět ani tiskařský workshop, hlasová dílna a další aktivity.

Jazzanova vs. Electro Deluxe. V Brně.

redakce 11.09.2020

Za více než třináct let existence vnesla Jazzanova do klubové hudby eleganci a precizní muzikálnost, z ní si naopak vypůjčili citlivost pro taneční rytmy.

Noc divadel se letos zaměří na udržitelnost

redakce 11.09.2020

Více než polovina respondentů odpověděla, že si aktivně uvědomují naléhavost ekologických otázek a snaží se zmírňovat environmentální dopady své činnosti.

Beseda u Bigbítu bude mít dvoudenní zimní edici

redakce 10.09.2020

Mezi prvními potvrzenými jmény Besedy u Bigbítu Winter Edition jsou Katarzia, Viah, Palma, sinks, Severní nástupiště a Tamara.