Zprávy / Festivalové

Lodžie Worldfest přivítá řadu muzikantů z cizích krajin

Lodžie Worldfest přivítá řadu muzikantů z cizích krajin

redakce | Zprávy / Festivalové | 05.09.2023

Druhý zářijový víkend 8. až 10. září se ve Valdštejnské lodžii v Jičíně uskuteční již šestý ročník festivalu alternativní hudby, world music a netradičního divadla Lodžie Worldfest. Festival jako tradičně proběhne v celém areálu letohrádku včetně přilehlého sadu a lesa s malými výlety i do nedalekého kostela Všech svatých pod vrchem Zebín. Na programu nebudou chybět zahraniční i české kapely alternativní hudby a divadelní program nejen pro děti.

Během tří dnů vystoupí na festivalu více než třicet kapel a divadelních souborů z deseti zemí. Za pozornost stojí koncert česko-španělské zpěvačky Kateřiny García s předními irskými muzikanty, polská kapela Tuleje band a violoncellistka a zpěvačku Bison Rouge, česko francouzského duo Deliou, bretaňští námořníci Croche Dedans a akustický gypsy swing kapely Les Gars d'en Bas. Dalšími zástupci dálných krajin budou kapela novozélandského muzikanta Jono Heyese či minimalistický pianista Sergio Díaz De Rojas z Peru. Českou hudební scénu zastoupí známé hudební duo DVA nebo legendární písničkář Vladimír Václavek. Chybět nebudou ani kapely, které se hudbou národů inspirovali, takovou je třeba nová kapela Yamaha Oriental hrající balkánskou hudbu, etno-beatové pojetí lidových písní z Blízkého východu kapely Korjen nebo setkání muzikantů hrajících tradiční irskou instrumentální hudbu Irish session.


Festival bude složen i z mnoha představení pro dospělé i děti. Soubor Waxwing Theatre přiveze pro děti interaktivní loutkové hřiště a inscenace s vážnějším tématem uvede česko - francouzský soubor Le Cabaret Nomade nebo palestinský loutkář Husam Abed s multimediálním představením o válce. V rámci festivalu bude i jemná dramaturgická linka zaměřená na irskou kulturu. Na tajuplném místě v nitru lesa pod Lodžií proběhne již tradičně projekt Lesní kavárna. Tentokrát je inspirovaná irskými bájemi a bude se jednat o tajemnou hostinu uprostřed lesa, kde se lidé potkají s kouzelnými bytostmi.

Info

Lodžie Worldfest
8.–10. 9. 2023
Valdštejnská lodžie, Jičín
Fb událost

foto © Jiří Princ

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Lunchmeat se vrací do Anežského kláštera

redakce 29.11.2023

All Above zve diváky, aby se nechali mezi mohutnými zdmi Anežského kláštera unášet na zvukovém polštáři.

KovnaFest v Punctu

redakce 28.11.2023

Nečekané souvislosti, drsné zlomy nespojitelných žánrů, překvapení jako konstanta.

Vlna blackmetalových kapel na Brutal Assault

redakce 27.11.2023

Tu nejčernější vlnu black metalu bezpochyby přinese vystoupení, jehož jméno mluví samo za sebe: Abbath přehraje skladby Immortal.

Queens of the Stone Age na Pohode

redakce 25.11.2023

Ich gitarové riffy a hlas speváka Josha Hommea patria k tomu najlepšiemu, čo sa za ostatné dekády na rockovej scéne zrodilo.

Festival Next prinesie prieniky popu a experimentu

redakce 21.11.2023

Lákadlami sú Lost Girls, Beatrice Dillon, Dis Fig, islandská kontrabasistka Bára Gísladóttir či kolektívny projekt 33.

ESNS 2024 odhaluje první umělce

redakce 19.11.2023

Zveřejněno je zatím 76 jmen z celé Evropy, mezi nimiž nechybí čtrnáct (z patnácti!) nominovaných na prestižní ceny Music Moves Europe.

Na Pohode 2024 vystúpi James Blake, Pendulum, Jockstrap alebo The Armed

redakce 17.11.2023

Na trenčianskom letisku v júli vystúpi v kompletnej kapelovej live zostave Pendulum, jedna z najznámejších drum & bassových kapiel 21. storočia.

Queens of the Stone Age na Colours of Ostrava

redakce 15.11.2023

Po turbulentním období plném zdrcujících osobních výzev se kapela navrátila ke svým kořenům.

Hradby Samoty s podtitulom Bratislava Intermezzo

redakce 14.11.2023

Gnaw Their Tongues nie je nič ľahké na strávenie – kombináciou black metalu, noisu, industrialu a jeho extrémneho sonického vystúpenia dostáva poslucháčov do katarzie.

Brutal Assault zahušťuje sestavu

redakce 12.11.2023

Norská ikona Satyricon v létě po osmi letech v pevnosti. V rámci festivalu Brutal Assault.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace