Zprávy / Nové desky

Lofn vydávají EP

Lofn vydávají EP

redakce | Zprávy / Nové desky | 13.09.2021

V projektu Lofn, za kterým stojí producent a zvukový designer Aitcher Clark a zpěvačka, skladatelka a performerka** Anna Coranić** (Anakver), se mísí prvky industriální hudby, elektroniky, ambientu i techna. Jejich debutové EP Post-Apo Romance je novým přírůstkem do rodiny Veyl Records. Vydáním desky u zahraničního labelu se tak Lofn řadí po bok významných projektů jako Years of Denial, December či Maenad Veyl. Deska s pěti tracky vychází 10. září 2021 na vinylu a digitálně na Bandcampu.

vstupní prohlídka Lofn zde

Post-Apo Romance je na Veylu jako doma. Svou atmosférou, mýtickou elektronikou proloženou post-industriálními prvky a řezavými vokály ladí do konceptu labelu. Novinku odemyká zadumaný track Mother, Pachad postupně nabírá těžký rytmus, na který naváže výbušnější I Get Lit. Explozivnost přechází do silné Invocation, než se rozplyne v titulní skladbu. Lofn nahráli desku, na které nerespektují zaběhlé struktury, frázování a melodické postupy. „Post-Apo Romance je výsledkem toho, co z nás vyvěrá a s čím nás baví pracovat, ať už z pohledu zvuku, rytmu, atmosféry, samotné kompozice nebo očekávané délky skladby,” říká Anna Coranić a dodává: „Je zajímavé, že i dnes, když lidé vidí duo kluk-holka, tak očekávají, že holka zpívá a kluk obstarává instrumenty. Řekla bych, že v našem případě se pokoušíme každý přispět tím, co umíme nejlépe. Martin má mnoholetou zkušenost s digitálními programy a synthy, umí nakroutit, co potřebuje. Já zase od mala zpívám, skládám si písničky a básně, mám klasické hudební vzdělání. Vlastně ale vše až na výjimky skládáme spolu. Ladíme rytmy, zvuky a kompozici až dokud se oba neshodneme, že to je ono.”

Videoklip k singlu Mother vytvořili ve spolupráci tři vizuální umělci. Za konceptem a střihem stojí Petr Fašianok, který oslovil dva výjimečné tvůrce: Michala Žilinského, autora hyperrealistických 3D rendrů post-tarkovských scenérií, a Pavla Karafiáta, který zpracoval závěrečnou sekvenci alegorických hlav.

Info

Lofn – Post-Apo Romance (Veyl Records, 2021)
Bandcamp projektu

foto © Anna Baštýřová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

František Skála poprvé na vinylu a hned dvakrát

redakce 18.09.2021

Jeho variace na blues, folk a dechovku byly doposud dostupné jen na CD, díky Kabinet Records rozezní i gramofony.

LeebOrn vydávají EP

redakce 14.09.2021

Olomoučtí melancholici Leeb0rn, dříve působící jako Lee, vydávají nové EP Reach One’s Destination.

Antitrendový crossover Skaraz

redakce 12.09.2021

Coby otrlí třicátníci, obsáhlo trio MC Skalaka, producenta Tarase a kytaristy Gonzala, do svého projevu mnoho vlivů posbíraných v průběhu života.

Nová deska Acoustic Needles

redakce 10.09.2021

Kapela se pohybuje převážně v žánru moderního jazzu, často se ve skladbách objevují i prvky funkové hudby či hip hopu.

Vychází debutové album kapely Treetop

redakce 08.09.2021

Původní autorský repertoár tria je rozmanitý, pojímá vlivy jazzu, lidové hudby, klasické hudby i kompozičních postupů soudobé hudby.

Běsnící ambient Franzie na debutu

redakce 07.09.2021

Polovinu materiálu na album kapela vytvořila ještě pod názvem Superego Kid, ale postupem času sílila potřeba, se od svého starého jména oprostit.

Nové tituly z Polí5

redakce 06.09.2021

Personální spojení je na zcela jinak žánrově zařazené Severní nástupiště nebo Zimní pneu, které nedávno vydalo také Polí5.

Ventolin vydal třetí desku

redakce 03.09.2021

Ve srovnání s jeho předchozí deskou je Dneska se vyčasilo hudebně pestřejší a tematicky komornější.

Dvojice něco něco vydává druhé album

redakce 02.09.2021

Útržky rozvíjí pro tvorbu něco něco typické prostředky – nápaditost, nadsázku a nečekané zvraty, vytrhávající posluchače z popové konejšivosti.

daniel b prináša vlnu letnej depresie

redakce 27.08.2021

Celá nahrávka je zbierka “melancholických-doma-nahratých” príbehov napísaných za posledný takmer rok.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace