Zprávy / Nové desky

Lofn vydávají EP

Lofn vydávají EP

redakce | Zprávy / Nové desky | 13.09.2021

V projektu Lofn, za kterým stojí producent a zvukový designer Aitcher Clark a zpěvačka, skladatelka a performerka Anna Coranić (Anakver), se mísí prvky industriální hudby, elektroniky, ambientu i techna. Jejich debutové EP Post-Apo Romance je novým přírůstkem do rodiny Veyl Records. Vydáním desky u zahraničního labelu se tak Lofn řadí po bok významných projektů jako Years of Denial, December či Maenad Veyl. Deska s pěti tracky vychází 10. září 2021 na vinylu a digitálně na Bandcampu.

vstupní prohlídka Lofn zde

Post-Apo Romance je na Veylu jako doma. Svou atmosférou, mýtickou elektronikou proloženou post-industriálními prvky a řezavými vokály ladí do konceptu labelu. Novinku odemyká zadumaný track Mother, Pachad postupně nabírá těžký rytmus, na který naváže výbušnější I Get Lit. Explozivnost přechází do silné Invocation, než se rozplyne v titulní skladbu. Lofn nahráli desku, na které nerespektují zaběhlé struktury, frázování a melodické postupy. „Post-Apo Romance je výsledkem toho, co z nás vyvěrá a s čím nás baví pracovat, ať už z pohledu zvuku, rytmu, atmosféry, samotné kompozice nebo očekávané délky skladby,” říká Anna Coranić a dodává: „Je zajímavé, že i dnes, když lidé vidí duo kluk-holka, tak očekávají, že holka zpívá a kluk obstarává instrumenty. Řekla bych, že v našem případě se pokoušíme každý přispět tím, co umíme nejlépe. Martin má mnoholetou zkušenost s digitálními programy a synthy, umí nakroutit, co potřebuje. Já zase od mala zpívám, skládám si písničky a básně, mám klasické hudební vzdělání. Vlastně ale vše až na výjimky skládáme spolu. Ladíme rytmy, zvuky a kompozici až dokud se oba neshodneme, že to je ono.”

Videoklip k singlu Mother vytvořili ve spolupráci tři vizuální umělci. Za konceptem a střihem stojí Petr Fašianok, který oslovil dva výjimečné tvůrce: Michala Žilinského, autora hyperrealistických 3D rendrů post-tarkovských scenérií, a Pavla Karafiáta, který zpracoval závěrečnou sekvenci alegorických hlav.

Info

Lofn – Post-Apo Romance (Veyl Records, 2021)
Bandcamp projektu

foto © Anna Baštýřová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

This Side of Town, Karol Mikloš

redakce 29.09.2022

Je to spletitý príbeh o nástrahách stredného veku v situácii novej pandémie, hrozivého mraku prichádzajúceho z východu i mnohých ďalších hrozieb.

Tauna Tangier vydávají Escapes and Shelters

redakce 28.09.2022

Tauna Tangier začínala jako akustická verze elektronických Narcotic Fields.

IAmNøt vydává Changes

redakce 26.09.2022

Bratislavská producentka a DJ-jka Sofia Nøt z projektu IAmNøt vydáva debutový album s príznačným názvom Changes.

Třetí sólovka Tomáše Hrubiše na vinylu

redakce 25.09.2022

Autor tentokrát úplně vypustil klavír, který byl v předchozích albech dominantním nástrojem, a novou desku postavil na zvuku varhan, syntezátorech a bicích.

Vellocet Roll na novém EP punkově i trapově

redakce 23.09.2022

Pražská formace Vellocet Roll přichází téměř přesně rok po druhém dlouhohrajícím albu A Land Ridden by Darkness s další nahrávkou.

András Csefalvay: Future Role of the Church in the Forthcoming Environmental Transformation

redakce 23.09.2022

Tématicky na ňom András nadväzuje na svoju výtvarnú tvorbu, fantazijné koncepty spojené s vlastnou svojskou piesňovou realitou či environmentálne traumy.

Dunaj vydává nové album a klip

redakce 22.09.2022

Vzácným hostem alba je i zpěvačka Iva Bittová, jejíž hlas zdobí pět písní. Producenty alba jsou Petr Ostrouchov a Aid Kid.

Co je na konci hudby? Longital

redakce 19.09.2022

Hudobná a partnerská dvojica Shina a Daniel Salontay na ňom tentokrát spojila sily s anglickým elektronickým producentom a zvukovým dizajnérom Andrejom Bakom.

Vertigo slaví dvacet let novou deskou

redakce 11.09.2022

Na české scéně zastává Vertigo pozici toho, kdo neustále překvapuje a svobodně přichází stále s novou formou, obsahem i zvukem svých nahrávek.

Longital sa v novej pesničke vracia k elektronike

redakce 28.08.2022

Longital vydávajú jedenásty štúdiový album. Výrazný podiel na tom, ako znie, má londýnsky producent, sound dizajnér a lovec zvukov Andrej Bako.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace