Zprávy / Festivalové

Lollapalloza Berlín kompletuje line-up

Lollapalloza Berlín kompletuje line-up

redakce | Zprávy / Festivalové | 23.05.2016

Druhý ročník evropské podoby amerického festivalu Lollapalloza se opět bude konat v Berlíně. Ovšem z původního letiště mění lokaci do Treptovského parku, který se nachází v blízkosti Kreuzbergu na břehu řeky Sprévy. K již silnému line-upu v čele s headlinery Radiohead, Kings of Leon, James Blake nebo New Order přibývá poslední třináctka jmen.


Největším novým lákadlem je irská zpěvačka Róisín Murphy, která se proslavila v devadesátých letech jako hlas skupiny Moloko. V Berlíně představí svoji třetí sólovou desku Hairless Toys, za kterou byla nominována na Mercury Prize. Dalším jménem je houslistka Lindsey Stirling nebo britská poprocková skupina The Temper Trap. Mezi menšími jmény pak zaujme stále populárnější australská psychedelie Jagwar Ma, kteří se do povědomí evropského publika dostali díky společné tour s Tame Impala. Z prosluněné Austrálie pochází také elektropopový zpěvák Josef Salvat.


Festival láka na žánrovou rozmanitost. A na své si tak přijdou milovníci mainstreamových rádiových rotací - Major Lazar, Milky Change, Years & Years. Velký prostor zde dostávají i EDM producenti v čele s Zedd, Martin Solveig nebo The Chainsmokers. Fanoušky kytarovek zase potěší The 1975, Nothing But Thieves nebo Catfish and The Bottlement. Poslední změnou v line-upu je pak přidání Kaiser Chiefs, který nahradí místo po rapperu Logic, který musel své vystoupení zrušit. Spolu s posledním jménem pak přichází i denní harmonogram.

Info

Lollapalooza Berlín 2016
10. - 11. 9. 2016
Aéroport Tempelhof, Berlín

www.facebook.com/events/459820464191729
www.facebook.com/LollapaloozaBerlinOfficiel
www.lollapaloozade.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Přírodní saunový festival Hiki Joki

redakce 20.09.2021

Kromě nekonečného saunování v různých potírnách se na louce chystají i jiná smyslová dobrodružství. Včetně gurmánských, mystických nebo hudebních.

Prague Music Performance představí Braxtona, Brendela i členy King Crimson

redakce 20.09.2021

PMP se zaměřuje na klasickou, jazzovou a experimentální hudbu. Do svých projektů integruje i další umělecké oblasti, jako je výtvarné, filmové a slovesné umění.

Be2Can odkrývá všech jedenáct filmů

redakce 19.09.2021

Berlín, Benátky a Cannes po roce okleštěných festivalů otevřely své brány naplno a Be2Can se tak vrací s širokou nabídkou.

Opavský páv už za měsíc

redakce 19.09.2021

Na půdě Slezské univerzity proběhne další ročník mezinárodního festivalu studentských filmů Opavský páv.

Less is Sound: Koncerty postavené na zvukoch lesa

redakce 17.09.2021

Slovensko-britské vydavateľstvo Proto Sites uvádza sériu koncertov experimentálnej hudby a zvukových performancií Less is Sound.

Le Guess Who? kompletuje soupisku

redakce 17.09.2021

Holandský festival Le Guess Who? do svého programu přihazuje hned sedmdesát nových jmen.

Colours of Ostrava 2022 potvrzují další kapely z celého světa

redakce 15.09.2021

Festival přidává například radikální newyorskou raperku Princess Nokia, geniální japonskou jazzovou pianistku Hiromi nebo malijskou zpěvačku Fatoumata Diawara.

Jazz Goes to Town proběhne v půlce října

redakce 15.09.2021

Tři světově proslulí improvizátoři, velký orchestr, dvě premiéry napsané přímo pro festival a jeden z nejslavnějších evropských skladatelů soudobé hudby.

Co nabídne letošní festival Film a architektura?

redakce 14.09.2021

Desátý ročník svým programem zcela naplňuje letošní téma “Spojení”, poukazující na nezastupitelnou roli architektury.

Festival Spectaculare představí zajímavosti z alternativní scény

redakce 14.09.2021

Již osm let propojuje Spectaculare pestrý hudební program s dalšími formami vizuálního umění jako je film, videoart, videomapping.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace