Zprávy / Pozvánky

Londýnský producent Leifur James poprvé v Praze

Londýnský producent Leifur James poprvé v Praze

redakce | Zprávy / Pozvánky | 10.08.2021

Londýnský experimentální producent a skladatel Leifur James se představí poprvé v České republice, a to zejména s novým, v pořadí druhým, albem Angel in Disguise z vydavatelství Night Time Stories. Elektronicky opus, jak by se dala tato deska charakterizovat, prozkoumává témata lásky a ztráty prostřednictvím mistrovské kombinace harmonických vokálů, jemných elektronických scén, a živě znějících bicích.

Debutové album Louder Silence dostalo po vydání téměř okamžitou pozornost od mnohých médií, jako například Resident Advisor, Pitchfork, Mixmag nebo Electronic Sound. Clash Magazine ve své recenzi zmiňuje, že zatímco na Leifurově první nahrávce A Louder Silence se objevují jazzové vlivy, na Angel in Disguise je zaobaluje experimentálním mixem klasické, soulové a elektronické vynalézavosti. Navázalo na něj EP ve spolupráci s talenty jako Bruce, FaltyDL nebo Coby Sey. V jeho tvorbě prosakuje více než cokoliv jiného estetičnost, jak v té zvukové, tak ve vizuální stránce projektu. Za spolupráci s režisérem maďarského původu Balászom Simonom na vizuálu ke skladbě Wurlitzer získal po premiéře na Boiler Roomu “4:3” nominaci na UK Music Video Award.

Na Střeše Radosti s výhledem na ozářenou Prahu ve čtvrtek 19. srpna zazní jeden z předních londýnských producentů, a to v premiérové koprodukci festivalu Mladí ladí jazz a agentury Heartnoize Promotion. Večerní koncert otevře Eva Porating, rezidentní DJ klubu Ankali, se svým energickým setem. Vstupenku jsou k dispozici v předprodejní síti GoOut.

Info

Leifur James
19. 8. 2021 19:00
Střecha Radosti, Praha
Fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Olomoucká SF Mini slaví

redakce 20.05.2022

SF Mini je olomoucký DIY skate-punkový prostor, jehož existence je podstatně delší než pět let.

KoRn jsou zpět

redakce 20.05.2022

KoRn jsou často označováni za průkopníky nu-metalu, tedy stylu, jenž kombinuje metal s prvky jiných hudebních stylů.

Ezra Furman v Roxy

redakce 18.05.2022

Její syrové, otevřené texty a okázalý styl jí pomohly stát se jedním z nejangažovanějších a nejnepředvídatelnějších artpopových objevů své doby.

Do Kunsthalle dorazí britský performer Haroon Mirza

redakce 18.05.2022

Ve své skladatelské praxi komponuje a zviditelňuje různé vizuální a akustické prvky materiálů i samotných prostor v podobě nových forem.

Mariza ve velké Lucerně

redakce 14.05.2022

Stejně jako blues, i fado kombinuje poetickou zkratku s hořkostí, touhou i nadějí, a nejlépe zní s kytarovým doprovodem.

Střed zájmu: Redefinice prostoru

redakce 14.05.2022

Kancelář Kreativní Evropa ve spolupráci se Studiem ALTA představí na mezinárodní konferenci Trans Europe Halles 93# dvanáct inspirativních příkladů inovativního přístupu k prostoru.

Circuit des Yeux v říjnu v Praze

redakce 13.05.2022

Před temnou realitou a bezútěšným žalem nad ztrátou svého blízkého přítele utíká Haley Fohr do -io, metafyzického prostoru zalitého všepohlcující hřejivou oranžovou barvou.

10:15 Entertainment letos uvedou

redakce 13.05.2022

Van der Graaf Generator, Einstürzende Neubauten, Nick Mason a další lahůdky na různých místech Prahy.

Rapy v Kabinetu múz

redakce 12.05.2022

Týden ve znamení rapu v Brně. Na co se těšit? Annet X, Fvck_Kvlt, Yeezuz 2020 a další. Múzy.

Senyawa představí extrémní metal i tradiční indonéskou hudbu

redakce 11.05.2022

Konkrétní přístup se mění album od alba, hudba ale vždy zůstává jak uhrančivá, tak nekompromisně otevřená novým možnostem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace