Zprávy / Pozvánky

Londýnský producent Leifur James poprvé v Praze

Londýnský producent Leifur James poprvé v Praze

redakce | Zprávy / Pozvánky | 10.08.2021

Londýnský experimentální producent a skladatel Leifur James se představí poprvé v České republice, a to zejména s novým, v pořadí druhým, albem Angel in Disguise z vydavatelství Night Time Stories. Elektronicky opus, jak by se dala tato deska charakterizovat, prozkoumává témata lásky a ztráty prostřednictvím mistrovské kombinace harmonických vokálů, jemných elektronických scén, a živě znějících bicích.

Debutové album Louder Silence dostalo po vydání téměř okamžitou pozornost od mnohých médií, jako například Resident Advisor, Pitchfork, Mixmag nebo Electronic Sound. Clash Magazine ve své recenzi zmiňuje, že zatímco na Leifurově první nahrávce A Louder Silence se objevují jazzové vlivy, na Angel in Disguise je zaobaluje experimentálním mixem klasické, soulové a elektronické vynalézavosti. Navázalo na něj EP ve spolupráci s talenty jako Bruce, FaltyDL nebo Coby Sey. V jeho tvorbě prosakuje více než cokoliv jiného estetičnost, jak v té zvukové, tak ve vizuální stránce projektu. Za spolupráci s režisérem maďarského původu Balászom Simonom na vizuálu ke skladbě Wurlitzer získal po premiéře na Boiler Roomu “4:3” nominaci na UK Music Video Award.

Na Střeše Radosti s výhledem na ozářenou Prahu ve čtvrtek 19. srpna zazní jeden z předních londýnských producentů, a to v premiérové koprodukci festivalu Mladí ladí jazz a agentury Heartnoize Promotion. Večerní koncert otevře Eva Porating, rezidentní DJ klubu Ankali, se svým energickým setem. Vstupenku jsou k dispozici v předprodejní síti GoOut.

Info

Leifur James
19. 8. 2021 19:00
Střecha Radosti, Praha
Fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hudebně-diskuzní Hluk #2

redakce 22.10.2021

Druhý poslechově-diskusní večer Hluk chystá live sety Stanislava Abraháma, mʊdʌki a Simona Whethama.

Kopřivnický koncertní trojboj

redakce 21.10.2021

Kopřivnický koncertní trojboj představí tři místní kapely, které v posledních dvou letech díky covidu doma nekoncertovali.

JAF 34 vydává klip a pokřtí desku

redakce 19.10.2021

Křest alba Empty znamená i jeho první a poslední živé provedení. Ve Fuchsu2 vystoupí i mnoho dalších umělců a skupin.

Joseph Nechvatal představí v Brně svou tvorbu

redakce 19.10.2021

Prezentace autora pro Vašulka Kitchen Brno je nazvaná podle poslední umělcovy knihy Immersion Into Noise.

The Crimson Marathon v Brně i v Praze

redakce 19.10.2021

V průběhu večera se představí jednotliví členové King Crimson, a to jak v hudbě této skupiny, tak i se svými vlastními projekty.

Old Time Relijun dorazí na Sedmičku

redakce 18.10.2021

Zvuk OTR postavený na výrazné rytmice a zběsilých pěveckých vstupech jejich frontmana se ale podepsal i do výrazu generačně mladších postpunkových kapel.

100 gecs i Jeremy Zucker vystoupí v MeetFactory

redakce 18.10.2021

Hudba Jeremyho Zuckera plyne jako příběhy, které si vyprávíte s nejlepšími přáteli – je intimní, smysluplná, nebojí se jít do detailů.

Linea Aspera v Rock Café

redakce 17.10.2021

Radost ze znovuobnovení fungování Linea Aspera nakonec vyústila ve vydání druhé dlouhohrající řadovky.

Virtuální konference Meltingpot představí přes sto řečníků

redakce 17.10.2021

Meltingpot nabídne během čtyř dnů na dvou scénách výjimečné příběhy téměř sto osobností z celého světa - inovátorů, vizionářů, vědců či autorů bestsellerů.

Manu Delago přiveze novou desku věnovanou přírodě

redakce 15.10.2021

Už v sobotu 16. října dorazí do Paláce Akropolis se svým aktuálním programem Environ Me, v němž se klasické i elektronické nástroje mísí se zvuky přírody.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace