Zprávy / Pozvánky

Longital a Bratři Orffové v Brně

Longital a Bratři Orffové v Brně

redakce | Zprávy / Pozvánky | 30.01.2017

Na najlepších umelcov sú kladené obrovské nároky. Tak začínala jedna z jesenných recenzií najnovšieho albumu Longital. Skupine z bratislavských Dlhých Dielov sa ich darí dlhodobo napĺňať a špeciálne to platí pre ich najnovší album Divoko. Za ostatné mesiace majú Longital za sebou desiatky koncertov, niekoľko videoklipov a dva veľké krsty. Tretí v poradí sa uskutoční 1. februára v Brne. Spolu so slovenským triom vystúpi aj indie-folková skupina Bratři Orffové.

Longital za posledný polrok zbierajú jednu lichotivú recenziu za druhou, s titulkami označujúcimi Divoko za jednu z najlepších česko-slovenských nahrávok 2016. To sa odrazilo v tradičných koncoročných rebríčkoch, a tiež v nominácii na album a singel roka v cenách Radio Head Awards (obdoba českých cien Anděl). Producentom Divoko bol opäť Ondřej Ježek, známy aj spoluprácou s brnianskymi Midi Lidi a Květmi. Krst vo Fléde je (nielen) preto očakávanou a dlhšie plánovanou udalosťou.


Na prvý februárový koncert si Longital ako hosťa zavolali indie-folkovú skupinu Bratři Orffové, s ktorou sú spätí už od jej úplných začiatkov. "Ešte z čias, keď sme nemali kapelu ma oslovil náš spoločný známy Jaro Ridzoň s prosbou, či by som do jednej pesničky nenahral akustickú gitaru pre jeho kamaráta Lukáša Novotného. Vtedy tuším ešte Lukášov hudobný projekt nemal meno, alebo si ho nepamätám. Každopádne, ukázalo sa, že to bola kapela Bratři Orffové, pesnička sa volá Pátek a vyšla na debutovom albume Bingriwingri," spomína gitarista a spevák Dano Salontay.


Koncertné spojenie po rokoch veľmi víta aj Jana "Shina" Lokšenincová. "Bratov Orffových poznáme, s obdivom sledujeme a kedysi sme spolu hrali koncerty v Prahe a Bratislave. Dlho sme sa nevideli a to je dobrý dôvod stretnúť sa opäť na pódiu," dopĺňa speváčka Longital.

Dvojkoncert prebehne 1. februára v rámci obnovených česko-slovenských alternatívnych večerov v klube Fléda a veľmi sa už naňho teší aj dramaturg brnianskeho priestoru Ondřej Bača: "Po šesti letech čekání jsme se konečně dočkali nových skladeb Longital. Vůbec mě nepřekvapilo, že je deska tak vynikající. Vznikala v prostředí jedinečné krajiny Bílých Karpat, které jako by se ve skladbách odrážely."

Info

Longital (sk) + Bratři Orffové
1. 2. 2017 20:00
Fléda Club, Brno
Vstupné: 200,- v předprodeji / 250,- na místě

www.facebook.com/events/106110846550562
www.facebook.com/fledaclub

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hackedepicciotto vystoupí v Kaštanu

redakce 17.01.2022

Jen pár dní dělí od přesně dvouleté pauzy, po které se do Prahy vracejí umělečtí a životní partneři Alexander Hacke a Danielle de Picciotto.

Do kin vstupuje film Hranice odvahy

redakce 16.01.2022

Děti se vydávají hlubokými lesy za švédskou hranici, na neutrální území, kde budou všichni v bezpečí.

Goethe-Institut ukazuje sociálně kritické snímky z NDR

redakce 15.01.2022

Jedná se o legendární, s ohledem na dobu a režim progresivní a sociálně kritické snímky.

Stone Smoker letos poprvé i v zimě

redakce 14.01.2022

V Crossu vystoupí například Acid Row, Blue Chesterfield, Fialový Samet nebo Koonda Holaa Baro Chandel, kteří se po letech sejdou exkluzivně pouze pro tuto akci.

Jan Michoin s The Sound of Biblical Violence a Motherfucifer v Kaštanu

redakce 14.01.2022

Dvě knihovnice z podzemí tak hlubokého, že na povrchu slyšíš jen šumět trávu, zatímco dole pukají zlaté žíly.

Kashmir 941 s Empty Hall of Fame na Sedmičce

redakce 12.01.2022

Mocná valivá síla hard corového soukolí, promazaná metalem a hnaná mantrou. Since 1993.

A2 s Jednotou uvedou Lorenza Abattoira a Mariu Komarovou

redakce 11.01.2022

Zdánlivá primitivita a repetitivnost soundscapu přenáší posluchače do světa mentolových bzučáků, jednookých sirén, citronových pulců, zázvorových tygrů, plastových brouků...

Sérii Tvůrčích intervencí v HaDivadle

redakce 10.01.2022

Řada inscenací na repertoáru studiové scény v Alfa pasáži se dočká v následujících měsících dalších uměleckých zásahů či doprovodných programů.

C’mon C’mon vstoupí do kin

redakce 08.01.2022

Dospívající dostali prostor říct, jak si představují buducnost. Jak bude vypadat příroda? Jak se změní město? Co vám zůstane a na co zapomenete?

V Underdogs' zahrají Vlněna, Císařpancíř a Fetch!

redakce 07.01.2022

Naživo nedostižitelná exploze chytlavého looserství, co pohladí po bolavé duši.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace