Zprávy / Pozvánky

Longital a Bratři Orffové v Brně

Longital a Bratři Orffové v Brně

redakce | Zprávy / Pozvánky | 30.01.2017

Na najlepších umelcov sú kladené obrovské nároky. Tak začínala jedna z jesenných recenzií najnovšieho albumu Longital. Skupine z bratislavských Dlhých Dielov sa ich darí dlhodobo napĺňať a špeciálne to platí pre ich najnovší album Divoko. Za ostatné mesiace majú Longital za sebou desiatky koncertov, niekoľko videoklipov a dva veľké krsty. Tretí v poradí sa uskutoční 1. februára v Brne. Spolu so slovenským triom vystúpi aj indie-folková skupina Bratři Orffové.

Longital za posledný polrok zbierajú jednu lichotivú recenziu za druhou, s titulkami označujúcimi Divoko za jednu z najlepších česko-slovenských nahrávok 2016. To sa odrazilo v tradičných koncoročných rebríčkoch, a tiež v nominácii na album a singel roka v cenách Radio Head Awards (obdoba českých cien Anděl). Producentom Divoko bol opäť Ondřej Ježek, známy aj spoluprácou s brnianskymi Midi Lidi a Květmi. Krst vo Fléde je (nielen) preto očakávanou a dlhšie plánovanou udalosťou.


Na prvý februárový koncert si Longital ako hosťa zavolali indie-folkovú skupinu Bratři Orffové, s ktorou sú spätí už od jej úplných začiatkov. "Ešte z čias, keď sme nemali kapelu ma oslovil náš spoločný známy Jaro Ridzoň s prosbou, či by som do jednej pesničky nenahral akustickú gitaru pre jeho kamaráta Lukáša Novotného. Vtedy tuším ešte Lukášov hudobný projekt nemal meno, alebo si ho nepamätám. Každopádne, ukázalo sa, že to bola kapela Bratři Orffové, pesnička sa volá Pátek a vyšla na debutovom albume Bingriwingri," spomína gitarista a spevák Dano Salontay.


Koncertné spojenie po rokoch veľmi víta aj Jana "Shina" Lokšenincová. "Bratov Orffových poznáme, s obdivom sledujeme a kedysi sme spolu hrali koncerty v Prahe a Bratislave. Dlho sme sa nevideli a to je dobrý dôvod stretnúť sa opäť na pódiu," dopĺňa speváčka Longital.

Dvojkoncert prebehne 1. februára v rámci obnovených česko-slovenských alternatívnych večerov v klube Fléda a veľmi sa už naňho teší aj dramaturg brnianskeho priestoru Ondřej Bača: "Po šesti letech čekání jsme se konečně dočkali nových skladeb Longital. Vůbec mě nepřekvapilo, že je deska tak vynikající. Vznikala v prostředí jedinečné krajiny Bílých Karpat, které jako by se ve skladbách odrážely."

Info

Longital (sk) + Bratři Orffové
1. 2. 2017 20:00
Fléda Club, Brno
Vstupné: 200,- v předprodeji / 250,- na místě

www.facebook.com/events/106110846550562
www.facebook.com/fledaclub

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Alvaro Soler a Julien Baker se vrátí do Prahy

redakce 13.04.2021

Letní hity a kouzelné okamžiky všedního života Alvara Solera. Předem prohrané osobní bitvy jedné z nejupřímnějších a nejodvážnějších písničkářek Julien Baker.

Němá klasika s hudebním doprovodem: A Season of Classic Films

redakce 07.04.2021

Film nikdy němý nebyl. Ve dvacátých letech ozvučovali filmy klavíristé a hudební tělesa různorodými skladbami více či méně populární hudby.

Pražské kulturní fórum: Jaká je budoucnost kultury?

redakce 06.04.2021

Fóra se zúčastní zahraniční experti na kulturní politiku Pier Luigi Sacco, Jordi Pardo, Ragnar Siil a Michal Hladký.

The Underground Youth s novou deskou, v Underdogs'

redakce 29.03.2021

Na nové desce The Underground Youth opustili svůj obvyklý potemnělý kytarový postpunk provoněný shoegazem a přináší jednodušší zvuk.

Atlantský rapper Russ poprvé v Praze

redakce 28.03.2021

Ve své tvorbě tak často skáče mezi hédonistickým moderním rapem s výraznými refrény a melodickými R&B baladami.

Kapela Už jsme doma zahraje písně z repertoáru FPB

redakce 24.03.2021

Speciální online koncert nazvaný Už jsme doma hrají písně FPB, se bude vysílat z pražského klubu Kaštan.

Nick Waterhouse a Girl in Red v Praze

redakce 23.03.2021

Sytě modrá nostalgie, americký písničkář Nick Waterhouse vystoupí v Praze a červená kapuce a zlomená srdce Girl in Red míří do Prahy poprvé.

Startuje nový Clubhouse Room o elektronické hudební scéně

redakce 21.03.2021

První tři díly Oscilátoru jsou věnovány 90. létům a prvním akcím a klubům, které v Čechách vznikly.

Katarína Máliková a další budou streamovat z brněnských klubů

redakce 21.03.2021

Na festivale vystoupí Teepee, Katarína Máliková, Neřvi mi do ucha, Bare Escape a i další.

Druhá benefiční akce Ledoborců Kultury

redakce 20.03.2021

Když kultuře bylo nejhůř, když ledy opatření ne a ne povolit, když celkové oteplení bylo v nedohlednu, tu vynořil se Ledoborec.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace