Zprávy / Festivalové

Lublaňský Ment bude. Tentokrát v červnu

Lublaňský Ment bude. Tentokrát v červnu

redakce | Zprávy / Festivalové | 24.05.2021

Pamatujete si ještě jaké to bylo vyrazit na koncert? Lublaňský festival Ment vám to velkolepě připomene. Jeho sedmý ročník proběhne ve slovinském hlavním městě v termínu 3. – 11. 6. Což je poprvé, co si budou moci návštěvníci užít festivalovou atmosféru v létě.

I tentokrát se v oblíbeném Kině Šiška a dalších festivalových lokacích objeví hlavně lokální a regionální umělci. Mezi hvězdami festivalu se objeví třeba chorvatský trap-popový fenomén z++, mezinárodní audiovizuální umělec Laser Bros a živá premiéra arttrapových Tsujigiri nebo excentrického lublaňského kolektivu SBO. Českou scénu tentokrát bude reprezentovat zářící objev domácí alternativy, držitelka ceny Apollo 2020, Amelie Siba.

Kromě koncertů festival tradičně přinese i hudební konferenci. Tenokrát se třemi debatami, workshopy a dvěma mezinárodními online událostmi. Zaměří se na lokální problémy, digitalizaci, online identitu a problémy spojené se současnými hudebními platformami. Návštěvníci zjistí, jak vydělat co nejvíc na streamovacích platformách, jak efektivně tvořit online obsah. Nebo jak zpracovat funkční online kampaň pro singl nebo album. Chybět nebude ani tradiční výstava plakátů. A další zážitky – Modul@rnice připraví osciloskopový workshop, odprezentuje se tu i první kompilace slovinského ambientu.

Info

Ment Ljubljana 2021
3. 6. – 11. 6. 2021
web festivalu

foto © sou souhlasem MENT

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Rock for People Hope odhaluje kompletní program

redakce 28.07.2021

Švédští Mando Diao se dostali do širšího povědomí díky albu Hurricane Bar, pětice představí v Hradci Králové novou desku.

První ročník Raveyard Festivalu

redakce 28.07.2021

Po vydařeném nultém ročníku se boskovicko-brněnská Mindicted Crew vrací na Panský dvůr Boskovice.

Hudebně ozdravná kúra představí Petra Linharta, něco něco a další

redakce 26.07.2021

Hudebně ozdravná kúra představí v Mariánských Láznách Beatové družstvo, něco něco nebo Nauzea Orchestra.

Respect Festival zahajuje Itamar Borochov Quartet

redakce 26.07.2021

Itamar Borochov čerpá podobně jako Cohen z geograficky pestrého odkazu svých předků a stejně jako on dokázal svůj talent plně rozvinout v tvrdé konkurenci.

Festival Meeting Brno je za dveřmi

redakce 25.07.2021

Festival otevře téma pravdy i ohýbání skutečnosti a nabídne široké spektrum akcí od divadla přes sochařské umění až po večer s ukrajinským jídlem.

Jinčí čin láká na Miss Petty či Bert & Friends

redakce 25.07.2021

Kdy jste se naposledy cítili šťastní? Jak štěstí hledat a jak ho neztratit? A existuje vlastně štěstí? Letošní ročník festivalu Jinčí čin to ví.

Tauron Nowa Muzyka kompletuje program

redakce 24.07.2021

Organizátoři doplňují program o osm jmen, které uzavírají letošní sestavu a do prodeje přidávají jednodenní vstupenky.

Festival Hviezdne noci spúšťa druhú vlnu predpredaja

redakce 22.07.2021

Príďte do Bytče a vypočujte si elektroniku z Ugandy i magický synth-pop od Bert & Friends alebo deštruovaný folklór z Liptova.

Invalidovna ožije performance artem aneb Performance Crossing

redakce 19.07.2021

Nyní se publiku představí patnáct zahraničních performerů a performerek z celkem dvanácti zemí včetně Kanady, Ukrajiny, Finska či Francie.

Letní filmová škola Uherské Hradiště má denní program

redakce 18.07.2021

Více než tři týdny před začátkem festivalu představuje LFŠ detailní rozpis všech programových položek, kterých je více než 350.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace