Zprávy / Festivalové

Lublaňský Ment bude. Tentokrát v červnu

Lublaňský Ment bude. Tentokrát v červnu

redakce | Zprávy / Festivalové | 24.05.2021

Pamatujete si ještě jaké to bylo vyrazit na koncert? Lublaňský festival Ment vám to velkolepě připomene. Jeho sedmý ročník proběhne ve slovinském hlavním městě v termínu 3. – 11. 6. Což je poprvé, co si budou moci návštěvníci užít festivalovou atmosféru v létě.

I tentokrát se v oblíbeném Kině Šiška a dalších festivalových lokacích objeví hlavně lokální a regionální umělci. Mezi hvězdami festivalu se objeví třeba chorvatský trap-popový fenomén z++, mezinárodní audiovizuální umělec Laser Bros a živá premiéra arttrapových Tsujigiri nebo excentrického lublaňského kolektivu SBO. Českou scénu tentokrát bude reprezentovat zářící objev domácí alternativy, držitelka ceny Apollo 2020, Amelie Siba.

Kromě koncertů festival tradičně přinese i hudební konferenci. Tenokrát se třemi debatami, workshopy a dvěma mezinárodními online událostmi. Zaměří se na lokální problémy, digitalizaci, online identitu a problémy spojené se současnými hudebními platformami. Návštěvníci zjistí, jak vydělat co nejvíc na streamovacích platformách, jak efektivně tvořit online obsah. Nebo jak zpracovat funkční online kampaň pro singl nebo album. Chybět nebude ani tradiční výstava plakátů. A další zážitky – Modul@rnice připraví osciloskopový workshop, odprezentuje se tu i první kompilace slovinského ambientu.

Info

Ment Ljubljana 2021
3. 6. – 11. 6. 2021
web festivalu

foto © sou souhlasem MENT

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pop Messe za týden

redakce 20.07.2024

Vedle Leftfield, GusGus nebo Kiasmos i s konferencí o urbanismu, dokumenty, architektonickými procházkami a cyklojízdou.

Na Folkových prázdninách Valeria Castro, Sona Jobarteh a další

redakce 15.07.2024

Vůbec poprvé do České republiky přijede zpěvačka Valeria Castro z Kanárských ostrovů, která loni zazářila na veletrhu Womex a získala nominaci na Latin Grammy.

Šramlfest, znojemská alternativa

redakce 12.07.2024

Mezi headlinery letošního ročníku patří v pátek rakouští Shake Stew a francouzští Macadam Crocodile, v sobotu pak holandští Donna Blue a Polynation.

Letní filmová škola zveřejnila denní program

redakce 09.07.2024

V rámci doprovodného programu vystoupí Tata Bojs, Jana Kirschner nebo Divadlo Na zábradlí.

Sedmé Bučení

redakce 09.07.2024

Festival experimentální elektronické hudby a audio-vizuálního umění proběhne na platformě Přespolní v Lubné u Poličky.

Festival Kukokli oživí chátrající kostel

redakce 08.07.2024

Kultura, kostel, klid, louka, genius loci – to je multižánrový festival Kukokli.

Let It Roll rozšiřuje shows

redakce 07.07.2024

Kromě těch hvězd žánru festival každoročně láká také na pompézní design pódií a velkolepé audiovizuální shows.

Sziget posiluje

redakce 03.07.2024

Kultovní popová senzace Kylie Minogue se přidává k headlinerům, stejně jako DJ a producent Fisher.

Festival n:ear v Banské Štiavnici

redakce 02.07.2024

Festival otvorí slovenský zvukový umelec a zakladateľ kultúrneho centra LOM Jonáš Gruska s performanciou Axis Mundi Sound Distribution System.

Randy Brecker a Rozhlasový Big Band Gustava Broma na JazzFestBrno

redakce 02.07.2024

Spojení hudebníka, který vedle desítky vlastních alb točil s Paulem Simonem, Lou Reedem, Joe Cockerem, Brucem Springsteenem nebo Ringo Starrem, a našeho předního big bandu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace