Zprávy / Festivalové

Lublaňský Ment bude. Tentokrát v červnu

Lublaňský Ment bude. Tentokrát v červnu

redakce | Zprávy / Festivalové | 24.05.2021

Pamatujete si ještě jaké to bylo vyrazit na koncert? Lublaňský festival Ment vám to velkolepě připomene. Jeho sedmý ročník proběhne ve slovinském hlavním městě v termínu 3. – 11. 6. Což je poprvé, co si budou moci návštěvníci užít festivalovou atmosféru v létě.

I tentokrát se v oblíbeném Kině Šiška a dalších festivalových lokacích objeví hlavně lokální a regionální umělci. Mezi hvězdami festivalu se objeví třeba chorvatský trap-popový fenomén z++, mezinárodní audiovizuální umělec Laser Bros a živá premiéra arttrapových Tsujigiri nebo excentrického lublaňského kolektivu SBO. Českou scénu tentokrát bude reprezentovat zářící objev domácí alternativy, držitelka ceny Apollo 2020, Amelie Siba.

Kromě koncertů festival tradičně přinese i hudební konferenci. Tenokrát se třemi debatami, workshopy a dvěma mezinárodními online událostmi. Zaměří se na lokální problémy, digitalizaci, online identitu a problémy spojené se současnými hudebními platformami. Návštěvníci zjistí, jak vydělat co nejvíc na streamovacích platformách, jak efektivně tvořit online obsah. Nebo jak zpracovat funkční online kampaň pro singl nebo album. Chybět nebude ani tradiční výstava plakátů. A další zážitky – Modul@rnice připraví osciloskopový workshop, odprezentuje se tu i první kompilace slovinského ambientu.

Info

Ment Ljubljana 2021
3. 6. – 11. 6. 2021
web festivalu

foto © sou souhlasem MENT

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

MFDF Ji.hlava: Oliver Stone, Jana Ševčíková i současné Bělorusko

redakce 25.10.2021

Jubilejní ročník festivalu zahájí film Když květiny nemlčí, který zachycuje atmosféru v Bělorusku po loňských prezidentských volbách.

Soutěž Mezipater ovládl hlas žen

redakce 24.10.2021

Letošní soutěž vypráví velké lidské příběhy, které zprostředkují autentickou queer zkušenost z celkem šesti světadílů.

3KinoFest poosmé

redakce 23.10.2021

Zkraje listopadu se bude v Praze konat Mezinárodní filmový festival, zaměřený na středoevropskou kinematografii.

Hradecký slunovrat zahájil konkurz kapel

redakce 22.10.2021

Welcome scéna je skvělou příležitostí pro mladé nadějné a dosud neobjevené talenty všech hudebních žánrů.

Nouvelle Prague zve nejen na diskuze

redakce 21.10.2021

Diskutovat se bude třeba o tom, jak vzniká rapová identita, jaká jsou její pravidla nebo, kdy je na čase identitu změnit.

Jazz On5 s velkými jmény amerického jazzu

redakce 20.10.2021

Největším tahákem festivalu bude bezesporu dvojnásobný držitel ceny Grammy Kurt Elling, proslulý jedinečnou interpretační kombinací robustního swingu a poetického sdělení.

Budapešťský BUSH festival je zpátky

redakce 18.10.2021

Po roční pauze se vrací budapešťský showcase festival BUSH. Zaplní kluby po celé Budapešti vystoupeními těch nejzajímavějších umělců z východní Evropy.

Blues Alive oslaví osmdesátiny Boba Dylana

redakce 18.10.2021

Přijede Dylanův bývalý bubeník Winston Watson, proběhne tematická výstava, kolokvium i přednášky.

Oslava pětadvacti let Ji.hlavy

redakce 17.10.2021

Diváci pětadvacáté dokumentární Ji.hlavy se mohou těšit na tři stovky filmů. Na to nejnovější z českého i světového dokumentu.

ProtimluvFest zve na literáty ze sedmi zemí Evropy

redakce 15.10.2021

Jedním z pořadů bude konfrontace slova s netradičním výrazovým tancem za zvuků perkusí, na kterém vystoupí básník Jaromír Typlt. Ale bude toho mnohem, mnohem víc.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace