Zprávy

Lunchmeat: Flashbacks

Lunchmeat: Flashbacks

redakce | Zprávy | 31.12.2020

Kolektiv Lunchmeat přichází na konci roku s novou iniciativou, která umožní nahlédnout do minulosti jejich stejnojmenného festivalu. "Napadlo nás vydat některé z našich nahrávek z minulých ročníků, zvěčnit výkony našich oblíbených umělců, kteří u nás hostovali. Tato krátká videa budeme zveřejňovat pod hlavičkou Flashbacks."

Každé video má svůj scénář, každé je věnováno jednomu umělci, resp. audiovizuálnímu projektu. Rychlé střihy a okázalé úhly odhalují scénu a přístup umělce k jevišti, pak se obraz povětšinou zklidní do jediného nepřetržitého záběru. V tomto duchu a ve FullHD kvalitě už před pár týdny vyšla premiérově dvě videa na webu magazínu Fact, další byla zveřejněna dnes v noci. „Přednostně budeme zveřejňovat ty Flashbacky, u kterých se nám podaří vyřešit autorská práva. V tuto chvíli máme dostatek svolení od umělců na to prezentovat deset edic Lunchmeatu."

Flashbacky mají a budou mít i do budoucna jednotnou grafiku navrženou studiem Anymade. Videa vznikla za podpory Ministerstva kultury České republiky, kamery zapůjčila firma Biofilms.

Info

Lunchmeat
YouTube kanál

foto © Richard Hodonický

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Začína festival Sensorium - Beyond The Sound

redakce 23.06.2021

Netradičné živé vystúpenia aj koncerty cez telefón pre jedného. Virtuálna realita, klimatický futurizmus aj hudba ako protest.

Aiko s novým songem

redakce 23.06.2021

S netradičním konceptem přichází zpěvačka Aiko. Vydává nový videoklip, který bude na pokračování.

Festival v ulicích rozehraje o víkendu centrum Ostravy

redakce 23.06.2021

Do centra města se po roční přestávce vrací Festival v ulicích, který již od roku 2011 pořádá tým festivalu Colours of Ostrava.

Posuňte hudební poslech o level výš. Jak vybrat gramofon?

pr 22.06.2021

Gramofony si i ve světě cédéček a internetu stále drží své místo. Jejich obliba nejen mezi audiofily má svůj důvod.

Zahřívací party festivalu Vivat Vila

redakce 22.06.2021

Večer s country, s baťohama, celtama, ve starejch kanadách, přeneste se s námi do americké prérie. Vstup bez klobouku na vlastní nebezpečí.

Zrní proti jadernému odpadu

redakce 22.06.2021

Věděli jste, že náš stát na svém území chystá výstavbu hlubinného úložiště jaderného odpadu (HÚJO)? Ne?! Přijeďte se dozvědět víc.

Na Blues Alive přijedou Rick Estrin a John Primer

redakce 22.06.2021

Oba získali ocenění i při posledním ročníku cen - Rick Estrin & The Nightcats byli vyhlášeni Kapelou roku a John Primer Umělcem roku v tradičním blues.

The Blue Stones i Aldous Harding vystoupí v Praze

redakce 21.06.2021

Aldous Harding je v mnoha ohledech mimořádný úkaz. Když vystupuje, nejde jenom o její zpěv, samotná její přítomnost na pódiu je neopakovatelně intenzivní.

JazzFestBrno přidává další koncerty a festival

redakce 21.06.2021

Do Brna na podzim zavítá baskytarový kouzelník Marcus Miller, bubenický idol Dave Weckl, rakouský saxofonista Bernhard Wiesinger a další.

Folkové prázdniny kompletují line-up

redakce 20.06.2021

Na festivale vystoupí Raül Refree ve spojení s portugalskou zpěvačkou Linou, americká písničkářka Leyla McCalla i dvorní kytarista Roberta Planta.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace