Zprávy

Lunchmeat: Flashbacks

Lunchmeat: Flashbacks

redakce | Zprávy | 31.12.2020

Kolektiv Lunchmeat přichází na konci roku s novou iniciativou, která umožní nahlédnout do minulosti jejich stejnojmenného festivalu. "Napadlo nás vydat některé z našich nahrávek z minulých ročníků, zvěčnit výkony našich oblíbených umělců, kteří u nás hostovali. Tato krátká videa budeme zveřejňovat pod hlavičkou Flashbacks."

Každé video má svůj scénář, každé je věnováno jednomu umělci, resp. audiovizuálnímu projektu. Rychlé střihy a okázalé úhly odhalují scénu a přístup umělce k jevišti, pak se obraz povětšinou zklidní do jediného nepřetržitého záběru. V tomto duchu a ve FullHD kvalitě už před pár týdny vyšla premiérově dvě videa na webu magazínu Fact, další byla zveřejněna dnes v noci. „Přednostně budeme zveřejňovat ty Flashbacky, u kterých se nám podaří vyřešit autorská práva. V tuto chvíli máme dostatek svolení od umělců na to prezentovat deset edic Lunchmeatu."

Flashbacky mají a budou mít i do budoucna jednotnou grafiku navrženou studiem Anymade. Videa vznikla za podpory Ministerstva kultury České republiky, kamery zapůjčila firma Biofilms.

Info

Lunchmeat
YouTube kanál

foto © Richard Hodonický

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #133: Hurá, písničky

redakce 16.05.2022

Dublinští Fontaines D.C. patří v rámci nové britské kytarové vlny mezi tradičnější křídlo, přesto, nebo právě proto, jsou z této scény nejúspěšnější.

Vychádza Echo Cube od Analogrunner

redakce 16.05.2022

Echo Cube je citlivo vyskladaná mozaika elektronických skladieb, demonštrujúca rôznorodosť a zvukofarebnosť.

Heartcore Records pomáhá dětskému domovu ve Strážnici

redakce 16.05.2022

Berlínské hudební vydavatelství Kurta Rosenwinkela pokračuje v charitativní činnosti. Pomáhá financovat hudební vzdělání dětí z dětského domova ve Strážnici.

Holy Fanda & The Reverends vydávají album

redakce 15.05.2022

Dopisy v lahvi v produkci Martina Tvrdého je nabité silnými písněmi, originálním zvukem a výpovědí, která překypuje emocemi.

Rafael Anton Irisarri přidává druhý koncert v Planetáriu

redakce 15.05.2022

Irisarri a vizuální show na kupoli Planetária? Hned nadvakrát.

Festival MikuLOVE nabídne fúzi Už jsme doma a Hradišťanu

redakce 15.05.2022

Hudebníci obou formací zahrají nově zaranžované skladby z repertoáru Už jsme doma i Hradišťanu, a to v poměru přibližně půl napůl.

Mariza ve velké Lucerně

redakce 14.05.2022

Stejně jako blues, i fado kombinuje poetickou zkratku s hořkostí, touhou i nadějí, a nejlépe zní s kytarovým doprovodem.

Střed zájmu: Redefinice prostoru

redakce 14.05.2022

Kancelář Kreativní Evropa ve spolupráci se Studiem ALTA představí na mezinárodní konferenci Trans Europe Halles 93# dvanáct inspirativních příkladů inovativního přístupu k prostoru.

Circuit des Yeux v říjnu v Praze

redakce 13.05.2022

Před temnou realitou a bezútěšným žalem nad ztrátou svého blízkého přítele utíká Haley Fohr do -io, metafyzického prostoru zalitého všepohlcující hřejivou oranžovou barvou.

Lucie Redlová dozrála k lidovkám

redakce 13.05.2022

Valašská písničkářka posílená Jiřím Hradilem i horňáckými hudci vzdala hold svým kořenům, Jitce Šuranské i Davidu Stypkovi.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace