Zprávy / Festivalové

Lunchmeat oblékne elektroniku do světel

Lunchmeat oblékne elektroniku do světel

redakce | Zprávy / Festivalové | 16.10.2015

Světelné umění se díky Lunchmeat Festivalu 2015 už pošesté setkává s pokročilou elektronickou hudbou. Špička světového light designu a elektronické hudby spojí síly 23. října ve Veletržním paláci v unikátní audiovizuální show. Návštěvníky čekají hned tři světové premiéry světelně–hudebních vystoupení, která vznikla přímo pro Lunchmeat Festival 2015.

Mottem letošního ročníku Lunchmeat Festivalu je "POZOR!" – zvolání sdružující aktuálnost i naléhavost témat, jejichž obsah i uchopení odlišuje Lunchmeat festival od většiny běžných světelných shows i klubové produkce: "Způsob, jakým je dnes prezentována a konzumována velká část světelných instalací a klubové elektroniky, připomíná cestu rychloobrátkového zboží. Lunchmeat Festival je tu pro ty, kdo chtějí dávat pozor – nejen na to, co zrovna letí kolem," píše se v manifestu letošního Lunchmeat festivalu. Lunchmeat Festival spojuje styčné body mezi kvalitní elektronickou hudbou, vizuální show a novými médii v synestetický zážitek 2.0.


Hlavní večer Lunchmeat Festivalu představuje světové premiéry audiovizuálních projektů vzešlých ze spolupráce mezi předními mezinárodními vizuálními umělci a hudebníky. V rámci letošního ročníku se tak ve světové premiéře představí stěžejní postava současné elektroniky Andy Stott ve spolupráci s experimentálním filmařem Robertem Seidelem, jejichž audiovizuální set je výstupem. Ve speciální AV show se na Lunchmeat Festivalu propojí známý ostrovní producent Nathan Fake s domácím vizualistou Aeldrynem a třetí audiovizuální premiéru obstará avantgardní ruský producent CoH v unikátní spolupráci s Peterem Gondou aka GND.

Součástí letošního Lunchmeat Festivalu je i světelná výstava Editions of light vol. II v unikátním prostoru bývalých lázní v podzemí budovy v Bubenské 1, Praha 7.

Info

Lunchmeat Festival 2015
23. 10. 2015
Veletržní palác - Národní galerie
Praha

www.facebook.com/events/653001534826341
www.facebook.com/LunchmeatFestival
www.lunchmeat.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Prichádza festival Hudba sveta Žilina

redakce 25.09.2021

Siedmi ročník festivalu opäť prinesie všetkým milovníkom hudby rôznych kultúr dva dni plné kvalitnej a nesmierne pestrej hudby.

Mezipatra nabídnou vítěze z Cannes nebo dokument Moniky Treut

redakce 24.09.2021

Tématem 22. ročníku je Oslava života. Kromě celovečerních, krátkých nebo dokumentárních snímků nabídne festival oblíbenou Industry sekci.

Lunchmeat Moon 2021

redakce 23.09.2021

Lunchmeat festival už klepe na dveře, klepe v nejasných beatových vzorcích, luštíme jeho kody.

Knižní festival LITR je tu

redakce 22.09.2021

Prašina s Vojtěchem Matochou, básně s Petrem Borkovcem, Nejkrásnější české knihy a otevřené ateliéry. A svazky dalšího!

Hudba za klima potřetí

redakce 21.09.2021

Třetí ročník hudebně klimatického minifestivalu tentokrát v Olomouci. Vystoupí Khoiba.

Přírodní saunový festival Hiki Joki

redakce 20.09.2021

Kromě nekonečného saunování v různých potírnách se na louce chystají i jiná smyslová dobrodružství. Včetně gurmánských, mystických nebo hudebních.

Prague Music Performance představí Braxtona, Brendela i členy King Crimson

redakce 20.09.2021

PMP se zaměřuje na klasickou, jazzovou a experimentální hudbu. Do svých projektů integruje i další umělecké oblasti, jako je výtvarné, filmové a slovesné umění.

Be2Can odkrývá všech jedenáct filmů

redakce 19.09.2021

Berlín, Benátky a Cannes po roce okleštěných festivalů otevřely své brány naplno a Be2Can se tak vrací s širokou nabídkou.

Opavský páv už za měsíc

redakce 19.09.2021

Na půdě Slezské univerzity proběhne další ročník mezinárodního festivalu studentských filmů Opavský páv.

Less is Sound: Koncerty postavené na zvukoch lesa

redakce 17.09.2021

Slovensko-britské vydavateľstvo Proto Sites uvádza sériu koncertov experimentálnej hudby a zvukových performancií Less is Sound.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace