Zprávy / Festivalové

Lunchmeat oblékne elektroniku do světel

Lunchmeat oblékne elektroniku do světel

redakce | Zprávy / Festivalové | 16.10.2015

Světelné umění se díky Lunchmeat Festivalu 2015 už pošesté setkává s pokročilou elektronickou hudbou. Špička světového light designu a elektronické hudby spojí síly 23. října ve Veletržním paláci v unikátní audiovizuální show. Návštěvníky čekají hned tři světové premiéry světelně–hudebních vystoupení, která vznikla přímo pro Lunchmeat Festival 2015.

Mottem letošního ročníku Lunchmeat Festivalu je "POZOR!" – zvolání sdružující aktuálnost i naléhavost témat, jejichž obsah i uchopení odlišuje Lunchmeat festival od většiny běžných světelných shows i klubové produkce: "Způsob, jakým je dnes prezentována a konzumována velká část světelných instalací a klubové elektroniky, připomíná cestu rychloobrátkového zboží. Lunchmeat Festival je tu pro ty, kdo chtějí dávat pozor – nejen na to, co zrovna letí kolem," píše se v manifestu letošního Lunchmeat festivalu. Lunchmeat Festival spojuje styčné body mezi kvalitní elektronickou hudbou, vizuální show a novými médii v synestetický zážitek 2.0.


Hlavní večer Lunchmeat Festivalu představuje světové premiéry audiovizuálních projektů vzešlých ze spolupráce mezi předními mezinárodními vizuálními umělci a hudebníky. V rámci letošního ročníku se tak ve světové premiéře představí stěžejní postava současné elektroniky Andy Stott ve spolupráci s experimentálním filmařem Robertem Seidelem, jejichž audiovizuální set je výstupem. Ve speciální AV show se na Lunchmeat Festivalu propojí známý ostrovní producent Nathan Fake s domácím vizualistou Aeldrynem a třetí audiovizuální premiéru obstará avantgardní ruský producent CoH v unikátní spolupráci s Peterem Gondou aka GND.

Součástí letošního Lunchmeat Festivalu je i světelná výstava Editions of light vol. II v unikátním prostoru bývalých lázní v podzemí budovy v Bubenské 1, Praha 7.

Info

Lunchmeat Festival 2015
23. 10. 2015
Veletržní palác - Národní galerie
Praha

www.facebook.com/events/653001534826341
www.facebook.com/LunchmeatFestival
www.lunchmeat.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

The Comet Is Coming na Pohode 2021

redakce 20.09.2020

Aké zvuky zostanú po totálnej zvukovej deštrukcii? Kto povedie tých, čo prežili do nových sonických svetov? Kto zmapuje nové hranice?

Festival Ostrava Kamera Oko nabídne dvě vize budoucnosti

redakce 19.09.2020

Diváci se mohou těšit na unikátní audiovizuální noc, projekci letního kina ve Vítkovicích i pásmo soutěžních snímků, které bude akcentovat země výrazně zasažené epidemií.

Festival Struny podzimu staví plovoucí scénu

redakce 17.09.2020

Dramaturgie festivalu se opírá o impulzy napříč hudebními obdobími a žánry a zprostředkovává svému publiku unikátní, intimní zážitky na různorodých festivalových scénách v Praze.

Ji.hlava letos: podněcující, inspirující, živá!

redakce 16.09.2020

Letošní ročník Ji.hlavy začíná za šest týdnů, ale už teď je jasné, že bude jiný než ty předchozí.

Tábor meets Unijazz

redakce 11.09.2020

Můžete se těšit na jednodenní festival umělců, projektů a hudebníků z Tábora. Nebude chybět ani tiskařský workshop, hlasová dílna a další aktivity.

Jazzanova vs. Electro Deluxe. V Brně.

redakce 11.09.2020

Za více než třináct let existence vnesla Jazzanova do klubové hudby eleganci a precizní muzikálnost, z ní si naopak vypůjčili citlivost pro taneční rytmy.

Noc divadel se letos zaměří na udržitelnost

redakce 11.09.2020

Více než polovina respondentů odpověděla, že si aktivně uvědomují naléhavost ekologických otázek a snaží se zmírňovat environmentální dopady své činnosti.

Beseda u Bigbítu bude mít dvoudenní zimní edici

redakce 10.09.2020

Mezi prvními potvrzenými jmény Besedy u Bigbítu Winter Edition jsou Katarzia, Viah, Palma, sinks, Severní nástupiště a Tamara.

Mezinárodní festival krátkých filmů v Brně

redakce 08.09.2020

Jeden z nejstarších filmových festivalů v České republice nese podtitul Uprostřed ničeho / The Middle of Nowhere. Brno16.

Alternativa oznamuje poslední jména v čele s Holly Herndon

redakce 07.09.2020

Oceňovaná americká producentka pracující s umělou inteligencí v Česku vystoupí vůbec poprvé s oceňovaným albem a show Proto.