Zprávy / Festivalové

Lunchmeat přichystal dva warm-upy

Lunchmeat přichystal dva warm-upy

redakce | Zprávy / Festivalové | 02.10.2015

Seriál mezinárodní přehlídky pokročilé elektronické hudby Lunchmeat Festival 2015 byl zahájen světovou premiérou site specific verze audiovizuální performance německého hudebníka a umělce Roberta Henkeho Lumiere II v prostorách Českého muzea hudby. Studio Lunchmeat chystá před hlavním večerem, který se odehraje 23. října v pražském Veletržním paláci, dvě oficiální warm-up akce. Jedna proběhne v pražském klubu NEONE, druhá v Kabinetu múz v Brně. V pátek 2. října se v brněnském Kabinetu múz představí techno experimentátor Untold a závěrečný warm-up v pátek 9. října představí dva zástupce futuristického labelu PC Music (UK/FR). Všechny warm-upy se snaží o propojení pokročilé elektronické hudby s rozlišnými vizuálními medii: světelnými instalacemi, prostorovými projekcemi a klasickými projekcemi na projekční plochy.


Lunchmeat Festival Warmup - Untold
pátek 2. října, Kabinet múz Brno
Lunchmeat festivalu poprvé rozšíří pole působnosti mimo Prahu. V brněnském Kabinetu múz představí ukázkový temně laděný lineup v čele s předním představitelem londýnského undergroundu Untoldem. Jack Dunning alias Untold je známý hlavně svými specifickými analogovými techno experimenty a tím, že trendy raději utváří, než aby je následoval. Vystoupení Untold doprovodí prostorová projekce s názvem Sight effect, projekt samotného vizuálního labelu Lunchmeat, se kterým doprovázeli například britského hudebníka Actress. Příhodný domácí support pro Untolda obstará pečlivě poskládaný lineup opět pracující s myšlenkou techno přesahu – Elektrabel Live, HRTL, Ans, Unclean, Toomuch, Abu a dru a propojením vizuálů s vj’s spojenými s audiovizuálním studiem Lunchmeat: Aeldryn, OXOO, Jakub Pešek.


Lunchmeat Festival Warmup – easyFun, Tielsie (PC Music)
Druhý z warmupů Lunchmeat festivalu 2015 se zaměří na zvuk a estetiku labelu PC Music. Kyberkulturní projekt producentského demiurga A. G. Cooka a jeho avatarů je jedním z nejskloňovanějších a nejkontroverznějších, ale zároveň hudebně nejpestřejších i nejzábavnějších fenoménů současné klubové elektroniky. Hypertrofovaný zvuk PC Music se do NEONE dostaví představit easyFun, ostrovní hudebník a původní profesí skladatel filmové hudby. Sekundovat mu bude se svým intenzivním setem francouzský producent Tielsie, který se již představil českému publiku v rámci loňského FAMU Festu. Support obstará domácí a zvukem PC Music poznamenaný talent Aid Kid a NEONE residenti GSMKNSTWRK, vizuální stránku večera obstarají vizualisté Ananas, Aka47 a ANNXTRW.

Info

Lunchmeat Festival 2015 Warmup
Untold (uk)
2. 10. 2015 21:00
Kabinet múz, Brno

www.facebook.com/events/1526293377661583

Lunchmeat Festival 2015 Warmup
easyFun (uk) + Tielsie (fr)
9. 10. 2015 22:00
NEONE, Praha

www.facebook.com/events/918007098274137
www.facebook.com/LunchmeatFestival
www.lunchmeat.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Přehlídka MaMA Festival and Convention se blíží

redakce 26.09.2021

Na festivale a konferenci MaMa se každoročně potkává více než šest tisíc hudebních profesionálů a je tak největším setkáním podobného druhu ve Francii.

Prichádza festival Hudba sveta Žilina

redakce 25.09.2021

Siedmi ročník festivalu opäť prinesie všetkým milovníkom hudby rôznych kultúr dva dni plné kvalitnej a nesmierne pestrej hudby.

Mezipatra nabídnou vítěze z Cannes nebo dokument Moniky Treut

redakce 24.09.2021

Tématem 22. ročníku je Oslava života. Kromě celovečerních, krátkých nebo dokumentárních snímků nabídne festival oblíbenou Industry sekci.

Lunchmeat Moon 2021

redakce 23.09.2021

Lunchmeat festival už klepe na dveře, klepe v nejasných beatových vzorcích, luštíme jeho kody.

Knižní festival LITR je tu

redakce 22.09.2021

Prašina s Vojtěchem Matochou, básně s Petrem Borkovcem, Nejkrásnější české knihy a otevřené ateliéry. A svazky dalšího!

Hudba za klima potřetí

redakce 21.09.2021

Třetí ročník hudebně klimatického minifestivalu tentokrát v Olomouci. Vystoupí Khoiba.

Přírodní saunový festival Hiki Joki

redakce 20.09.2021

Kromě nekonečného saunování v různých potírnách se na louce chystají i jiná smyslová dobrodružství. Včetně gurmánských, mystických nebo hudebních.

Prague Music Performance představí Braxtona, Brendela i členy King Crimson

redakce 20.09.2021

PMP se zaměřuje na klasickou, jazzovou a experimentální hudbu. Do svých projektů integruje i další umělecké oblasti, jako je výtvarné, filmové a slovesné umění.

Be2Can odkrývá všech jedenáct filmů

redakce 19.09.2021

Berlín, Benátky a Cannes po roce okleštěných festivalů otevřely své brány naplno a Be2Can se tak vrací s širokou nabídkou.

Opavský páv už za měsíc

redakce 19.09.2021

Na půdě Slezské univerzity proběhne další ročník mezinárodního festivalu studentských filmů Opavský páv.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace