Zprávy / Festivalové

Lunchmeat zahájí show v klášteře

Lunchmeat zahájí show v klášteře

redakce | Zprávy / Festivalové | 19.09.2016

Sedmý ročník mezinárodního festivalu Lunchmeat zahájí v zahradách a chrámové lodi Anežského kláštera speciální audiovizuální show. Osm století starý areál ožije v neděli 25. září celodenním hudebním a vizuálním programem. Po odpoledních vystoupeních českých a slovenských hudebníků v revitalizovaných exteriérech bude večer pokračovat hudebně a vizuálně emotivním koncertem v odsvěceném kostele sv. Salvatora. Představí čerstvou spolupráci britského elektronického hudebníka Korelesse a jeho krajana, vizuálního umělce Emannuela Biarda.


Projekt nazvaný The Well je společnou audiovizuální performancí, poprvé uvedenou na půdě respektovaného novomediálního festivalu FutureEverything. Ambiciózní dílo chytře spojuje Korelessovy podmanivé, dramatickéskladby a Biardovy komplikované světelné kompozice, vytvářené odrazy laseru ve speciálně vyrobeném pružném zrcadle interaktivně ovládaném přímo korelessovým zvukem. Představení stírá hranice mezi hudebním vystoupením, světelnou performance a matematicky přesnou skladbou – živou akci spojuje s digitálními procesy, a to v hudební i výtvarné rovině. Výsledné dílo zkoumá možnosti jakými optické a sluchové ústrojí člověka vnímá právě tyto průniky analogových, digitálních, organických a mechanických procesů.

Oba umělci se na Lunchmeat festivalu představili už v roce 2014, tehdy ale ještě každý sám – Koreless v live setu a Emmanuel Biard jako vizuální partner hudebního producenta Eviana Christa. Společný projekt The Well představí v české premiéře. Vstupenky jsou v předprodeji v síti GoOut.

Info

Lunchmeat festival 2016
14. 10. 2016 tba, Praha
www.facebook.com/events/1301845549843996

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Budapešťský BUSH festival je zpátky

redakce 18.10.2021

Po roční pauze se vrací budapešťský showcase festival BUSH. Zaplní kluby po celé Budapešti vystoupeními těch nejzajímavějších umělců z východní Evropy.

Blues Alive oslaví osmdesátiny Boba Dylana

redakce 18.10.2021

Přijede Dylanův bývalý bubeník Winston Watson, proběhne tematická výstava, kolokvium i přednášky.

Oslava pětadvacti let Ji.hlavy

redakce 17.10.2021

Diváci pětadvacáté dokumentární Ji.hlavy se mohou těšit na tři stovky filmů. Na to nejnovější z českého i světového dokumentu.

ProtimluvFest zve na literáty ze sedmi zemí Evropy

redakce 15.10.2021

Jedním z pořadů bude konfrontace slova s netradičním výrazovým tancem za zvuků perkusí, na kterém vystoupí básník Jaromír Typlt. Ale bude toho mnohem, mnohem víc.

Groove Brno startuje

redakce 14.10.2021

Festival nabírá letos na intenzitě a proto během necelého jednoho měsíce v Sono centru a Metru vystoupí interpreti z 9 zemí světa.

Mezinárodní festival jazzového piana nabídne recitály hráčů z celého světa

redakce 14.10.2021

Objevná cesta po jazzových klaviaturách pokračuje. Již 26. ročník pražského festivalu bude po sedm večerů hostit klavírní hvězdy.

Nouvelle Prague 2021 se blíží

redakce 13.10.2021

Jaká témata vás letos na konferenci Nouvelle Prague čekají?

Festival krátkých filmů Brno16 je za dveřmi

redakce 12.10.2021

Mezinárodní filmový festival krátkého filmu Brno16 patří k nejstarším filmovým festivalům u nás.

Eurosonic Noorderslag odhaluje program

redakce 11.10.2021

Mezi potvrzenými vystupujícími nechybí ani domácí zástupci - vítězka soutěže 1band2play Amelie Siba a slovenští Bulp.

Hradecký slunovrat se stěhuje

redakce 10.10.2021

Celý pořadatelský tým bere přesun do Opavy jako velkou výzvu a motivaci, což se již teď pozitivně projevilo ve skladbě programu zimní verze Hradeckého slunovratu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace