Zprávy

Lusk vítězem Malé Alternativy 2016

Lusk vítězem Malé Alternativy 2016

redakce | Zprávy | 08.11.2016

Přehlídka začínajících hudebních projektů s názvem Malá Alternativa zná svého vítěze pro rok 2016. U odborné poroty vyvolala největší nadšení kapela Lusk, která se do soutěže přihlásila formou veřejné přihlášky. Kapela také vzbudila největší ohlas u diváků, takže k ní putovala obě ocenění večera.

Projekt dvojčat Sabiny a Kristýny E. Štusákových a bubeníka Antonína Strnada nejvíce nadchl žánrovou neuchopitelností a uvolněností. „Lusk mezi ostatními kapelami vynikal svou netuctovostí, působil navíc dojmem, že sami sebe a své umění neberou vážně, ale naopak s nadhledem. Sympatická nesmělost a nedokonalost, svébytné, vtipné, ač jednoduché aranže a texty, příjemná barva sesterských vokálů, dobrá vzájemná souhra – nepochybně brzy vyzrají v originální trio s nezaměnitelným zvukem,“ shrnula závěr poroty její členka, hudebnice a skladatelka Lucie Páchová.

„Malá Alternativa měla skvělou atmosféru. Barvitá hudba, pozorné posluchačstvo, neuvěřitelně srdeční barmani... vše dýchalo stejnými plícemi. Přehlídka nám neustále působila úsměvy od ucha k uchu, div se nám nerozpadly obličeje,“ shrnuly dojmy z večera v nabitém klubu Kaštan sestry Štusákovy.

Stejně jako loni se i letos vybraná kapela rozhodla podělit o svou cenu, kterou je částka 10 000 Kč na podporu vlastní umělecké činnosti od partnera akce, Svazu autorů a interpretů. Finanční odměna bude rozdělena mezi všechny prezentované projekty letošního ročníku, kterými byly kromě Lusku kapely Kannout, Johnny the Horse, Blachut a Nachttante.

Přehlídka Malá Alternativa se jako předvoj mezinárodního hudebního festivalu Alternativa koná téměř 20 let, v minulých letech na ní uspěly např. kapely -123 minut, Vložte kočku nebo česko-německý projekt Sestra.

Info

www.facebook.com/events/1692095274446515

Festival Alternativa 2016
8. - 12. 11. 2016 Praha
www.alternativa-festival.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Fuchs2 zahajuje klubovou sezónu

redakce 16.09.2021

Nový dramaturgický tým má ambici představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí.

Audiovizuální večer Genot Centre v Plato

redakce 16.09.2021

V průběhu večera, noci a rána se v městské galerii Plato Ostrava postupně představí deset různých tuzemských i zahraničních hudebníků či hudebních uskupení.

Sýček se vrací

redakce 16.09.2021

Nové zahnízdění Sýčka přineslo i obměněnou sestavu, která ale pořád frčí na krautrockový dálnici.

Dokumentární série o volbách, demokracii a chybějícím dialogu

redakce 16.09.2021

Tvoří demokracii jen volby? A z nich vzešlí politici? Mají občané jen jednou za čtyři roky někomu odevzdat svůj hlas a pak už se nevyjadřovat?

Pixies se vrátí do Prahy

redakce 15.09.2021

Historie Pixies je plná rozchodů, převratů a překvapení. Po více než třiceti letech vystupování a nahrávání Pixies zřejmě nalezli kýžený klid.

Colours of Ostrava 2022 potvrzují další kapely z celého světa

redakce 15.09.2021

Festival přidává například radikální newyorskou raperku Princess Nokia, geniální japonskou jazzovou pianistku Hiromi nebo malijskou zpěvačku Fatoumata Diawara.

Jazz Goes to Town proběhne v půlce října

redakce 15.09.2021

Tři světově proslulí improvizátoři, velký orchestr, dvě premiéry napsané přímo pro festival a jeden z nejslavnějších evropských skladatelů soudobé hudby.

Startuje XI. ročník hudebních cen Vinyla

redakce 14.09.2021

Chystají se koncerty, přednášky a nově i workshopy Vinyla Academy.

Full Moon Forum konečně křtí

redakce 14.09.2021

Po delší koncertní odmlce můžeme konečně pokřtít desky, které jsme pod hlavičkou Full Moon Forum vydali.

LeebOrn vydávají EP

redakce 14.09.2021

Olomoučtí melancholici Leeb0rn, dříve působící jako Lee, vydávají nové EP Reach One’s Destination.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace