Zprávy / Pozvánky

Luxusní předehry dälek: Kyklos Galaktikos a noví Five Seconds to Leave

Luxusní předehry dälek: Kyklos Galaktikos a noví Five Seconds to Leave

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.05.2015

Koncert amerického hiphopového tria dälek se blíží, ale nejsou to jen griots naživo po dlouhých šesti letech, které táhne v pondělí 11. května do Podniku. Sparingpartnery budou ještě další dvě kapely: Kyklos Galaktikos a Five Seconds to Leave. A vyplatí se přijít včas. Dveře klubu se otevřou už v sedm, hrát se začne v osm. Lístky za 350 Kč jsou k dispozici přes www.goout.cz.


"Points off for having a band name that sounds uncomfortably close to Thirty Seconds to Mars. However, this crusty dirge outfit earns those points back tenfold for delivering one of the most surprising and mind-trippy moments in recent memory. Projecting the theater scene from Mulholland Drive onto the stage, the band crafted an original score to the a cappella Spanish rendition of Roy Orbison’s Crying. Armed with their signature sound - like Neurosis playing in a giant reverb chamber - it completely transformed the mood of the original and made something new and fascinating in its place." Brian Cook / Russian Circles

Ne každá kapela si může dát do CV doporučení člena Russian Circles, navíc jediného soudného. Trojice Five Seconds to Leave si s nimi zahráli v Matrixu a už je to bratru pár let; je jedině fér uvést, že se za tu dobu výrazně posunuli. Šestiskladbový debut SoundScapeLandTracks vyšel v lednu 2011, o rok později přibylo do diskografie splitko s Esazlesa a Hromy (baskytara), Víťa (bicí) a Vašek (kytara) se vydali na zdánlivě nekončící turné. Vloni na sebe upozornili trochu jinak - coby součást kapely Nod Nod vydali eponymní debut a možná i tahle zkušenost přispěla k rozhodnutí změnit sound domovské kapely: publikum Podniku tak čeká premiéra úplně nového setu a věřte nebo ne, bude se zpívat. Možná i dvojhlasně.

naab.cz/kapely/five-seconds-to-leave
bandzone.cz/fivesecondstoleave


"...tohle není obyčejný rap. Je to hra s ironií a ohněm, kočírování ruchů, rozdávání sarkasmů i snů. Performance v tom nejlepším slova smyslu. Skutečná pointa leží ve vtipných textech, ve dvou hlavách, v pochopení krásně vyšinutých příběhů o zdánlivě "fantaskních" světech. Jsou to ale naše světy, naše dny, naše životy, naše každodenní práce a každodenní blázni, které potkáváme. (Po čtyřech nikdy neběhalo - tak proč by mělo, když po dvou myslelo?)" rionka / Full Moon Zine

Kyklos Galaktikos je potřeba představovat. Neustále. Přestože už teď je jasné, že se jejich nová deska Mezi lovci mezer, následovnice debutu Osa dobra (2012), za několik měsíců objeví na předních místech výročních žebříčků, i kdyby bůhvíjaké hiphopové trakaře padaly. Pokud si projekt pamatujete z koncertů loňského roku, vězte, že Jan Burian ml., Jaroslav Hrdlička a nově Michaela Švédová jsou dávno jinde, v krajině za zrcadlem lyriky, intenzity, banality, nonsensu, bizarnosti, ironie a ad absurdum dotaženého sarkasmu. "Kyklos Galaktikos sedlají náhodu, ale její otěže drží v rukou stejně suverénně jako směr jízdy. A ten tu není přikázaný žánry, pouze talentem." Anebo ještě jinak: "...je skvělé slyšet tvůrce, kteří se nebojí a jejichž nápady nelze spočítat na prstech čtyř končetin."

soundcloud.com/kyklos-galaktikos
kyklosgalaktikos.bandcamp.com
kyklosgalaktikos.cz

Info

dälek (usa)
Kyklos Galaktikos
Five Seconds to Leave
pondělí 11. 5. 2015
Podnik, Praha

Event: facebook.com/events/1094032460614357
Předprodej: goout.cz/cs/koncerty/dalek+five-seconds-to-leave+kyklos-galaktikos/cbgbb

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nový termín pražského koncertu Limp Bizkit

redakce 25.10.2020

V rámci pražského koncertu by tak vedle osvědčených hitovek mohl zaznít i nový repertoár, po kterém fanoušci dlouho pokukují.

Vyhnout se temným místům? Tom Grennan v Praze

redakce 10.10.2020

Magazín NME albu udělil čtyři z pěti hvězd a napsal, že je plné procítěných stylových kytarových bangerů.

Mixcloud chystá streamované koncerty v čele s Flying Lotusem a Róisín Murphy

redakce 08.10.2020

Mixcloud představuje nový způsob vydělávání peněz pro hudebníky díky streamovaným koncertům.

Le Guess Who? chystá hybridní event ON/OFF

redakce 07.10.2020

Organizátoři jako náhradu za přesunutý festival nabízí hybridní event v Utrechtu i na webu!

Nová venkovní expozice Památníku ticha na perónu Nádraží Bubny

redakce 07.10.2020

Jakkoliv se symbolem podzimního programu Památníku ticha stal pojem pomíjivost, organizátoři věří, že veřejná komunikace bude pokračovat navzdory všem epidemiím naší doby.

Koncert Anny Marii Jopek je přesunut

redakce 06.10.2020

Zpěvačka Anna Maria Jopek se zařadila k umělcům, kteří dělají z Polska jazzovou velmoc.

Nový singl a klip Tata Bojs

redakce 05.10.2020

Veselou skladbu doprovází vtipný videoklip, který je stejně jako samotný singl poctou dvěma odvěkým láskám Milana a Mardoši.

Jídelna Kuchařek bez domova zve na dobroty

redakce 03.10.2020

Neměly jsme domov a některé z nás ho stále nemají. Rády vaříme a chceme se přínosně zapojit do společnosti.

Menu Kabinetu

redakce 02.10.2020

Drones, psychedelic, blues, noise nebo progrock a krautrock? Metronome Blues nebo indiepostrocková kytarovka? Kabinet nabízí vše.

Liberecká přehlídka Anifilm bude!

redakce 02.10.2020

Bylo nutné zrušit hudební doprovodný program, ale filmy v sekci „Slyšet animaci” jej aspoň částečně nahradí.