Zprávy / Festivalové

MØ a Dub FX se vrací na Grape

MØ a Dub FX se vrací na Grape

redakce | Zprávy / Festivalové | 10.03.2016

Festival Grape po týždni predstavuje ďalšie mená zo svojho tohtoročného programu. Do Piešťan sa po roku vracia dánsky ženský zázrak , po troch rokoch aj Austrálčan Dub FX a túto dvojicu doplnia All Tvvins z Írska. "Keď minulý rok kvôli zlému počasiu nemohla MØ odohrať celý koncert, sľúbili sme návštevníkom, že sa ju pokúsime dotiahnuť aj o rok. Nebolo jednoduché, aby si zladila plány, ale nakoniec sa to podarilo," vysvetľuje za organizačný tím Ján Trstenský.

Karen Marie Ørsted aka každým rokom stúpa na rebríčku popularity a nepochybne sa stane jedným z headlinerov festivalu. K úspechu jej dopomohol aj mega hit Lean On, ktorý naspievala pre Major Lazer. Minulý rok vydala v spolupráci s Diplom skladbu Kamikaze, ktorej sa podarilo dosiahnuť na Youtube už 10 miliónov pozretí a tak potvrdzuje, že o jej hudbu je stále väčší záujem.


Po troch rokoch sa vracia aj austrálsky street performer Dub Fx, ktorý si na pódiu vystačí aj sám so svojim jedinečným prevedením beatboxu. Ten svoj koncert pred pár rokmi odohral s veľkým úspechom, ale kvôli posunutiu času hrania ho nie všetci návštevníci videli a tak organizátori radi prijali ponuku od manažmentu tohto skvelého hudobníka a priviezli ho späť.


Treťou zverejnenou kapelou sú írski All Tvvins, ktorí sa ešte iba predierajú medzi hudobnú špičku. V ich inšpirácii je možno badať vplyv Foals či Editors, ale skladby majú svoju rozoznateľnú pečať a z Írov robia jednu z najzaujímavejších nových kapiel zo zeleného ostrova. "Skupinu sme videli minulý rok na festivale Eurosonic v Holandsku a veľmi sa nám ich koncert páčil, bol plný nezameniteľnej energie. Tento rok prišla ponuka a my sme ju neodmietli," dopĺňa Ján Trstenský. Festival Grape sa uskutoční 12. - 13. 8. 2016 na piešťanskom letisku. Doposiaľ potvrdení účinkujúci: Bloc Party, Netsky live, Milky Chance, Camo & Krooked, Circa Waves, HVOB, Jan Blomqvist, Bokka.

Info

Grape Festival 2016
12. - 13. 8. 2016
letiště Piešťany, Slovensko

www.facebook.com/events/337566003080254
www.facebook.com/grapefest
www.grapefestival.sk

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Irena & Vojtěch Havlovi se chystají na Le Guess Who?

redakce 04.10.2022

Pestrou tvorbu manželů je dodnes těžké, ne-li nemožné, zařadit do nějaké škatulky. Na jejich vystoupení láká festival videem od nezávislého filmaře, fotografa a zvukového umělce Vincenta Moona.

Rock for People tasí Muse a Slipknot

redakce 03.10.2022

Rock for People letos slavil úspěch na všech frontách a 27. ročník festivalu na tento úspěch nejen naváže, ale chystaným lineupem ho doslova převálcuje.

Film a architektura uvede v Brně poctu géniům moderní architektury a designu

redakce 30.09.2022

Festival zakončí v Kině Art bizarní dokument The Bubble přibližující oblast Villages, největší komunitu důchodců v Americe.

Na Be2Can nebude chybět Stříbrný medvěd z Berlinale nebo Zlatý lev z Benátek

redakce 30.09.2022

Filmová přehlídka, která každoročně nabízí dramaturgicky vytříbený výběr toho nejvýraznějšího z Berlinale, Benátky a Cannes, letos představí dvacet premiér.

Začíná knižní festival LITR

redakce 28.09.2022

Tradiční olomoucká událost nabízí to nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby a zaměřuje se především na autorské a umělecké publikace.

První ročník brněnské klubové noci Batch

redakce 27.09.2022

Mezi headlinery akce patří argentinská rapperka Catnapp, legenda středoevropského a východoevropského punku polští Dezerter.

Sýpka Za Škodovkou dokořán

redakce 22.09.2022

V pětici prázdných pater objektu se postupně vystřídají tři kolektivy, které připraví svůj denní program v interakci s rozmanitými prostorami budovy.

Space X počtvrté

redakce 22.09.2022

Počet hudebníků i příznivců zabývající se ambientem, minimalismem či alternativní elektronikou v současném hudebním dění neustále roste.

Lunchmeat Festival 2022 co nevidět, co neslyšet

redakce 21.09.2022

Každoroční přehlídka věnovaná elektronické hudbě a vizuálnímu umění slibuje šestidenní dobrodružný program na čtyřech scénách v Praze.

Ostrava Kamera Oko: Pod dlažbou je pláž!

redakce 21.09.2022

Během pěti dnů nabídne víc než tři desítky krátkometrážních i celovečerních snímků.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace