Zprávy

Madhouse Express s novým klipem

Madhouse Express s novým klipem

redakce | Zprávy | 27.12.2021

Letní pohoda, koncerty, cestování, večírky a přátelství. Pražská psychedelická skupina Madhouse Express překvapila nostalgickým klipem, který je ohlédnutím za úspěšným koncertním životem kapely v posledním roce. Videoklip k psychpopové písni Is It Tomorrow je zároveň upoutávka na čerstvé EP Interflavours, které kapela vydala.

K nahrávkám se vyjádřil frontman Maxmilián Hruška, který je spoluautorem hudby a skladatelem textů. „Úvodní psychpopová Is It Tomorrow teskně a zároveň radostně hraje o pomíjivosti dneška a vizi zítřka. O upřeném zraku na ideální podobu našich představ a plánů, kdy lehcí těžce vstupujeme na kolotoč konání a odkládání.“ Další a co do struktury poměrně překvapivou skladbou se jeví devítiminutový opus s epickým závěrem. „Sultan Singularitan je čtyřaktová cesta, jejímž cílem je setkání s bájným Sultánem, který se schovává ve středobodu, kde se čas, gravitace a naše chápání vymykají všem zarytým pravidlům.“ V kontrastu toho následuje úderná rock’n’rollová OVC, která svým názvem budí otázky o jeho významu. „Zaznívá zde nekonečná marnost nad bojem s vlastními démony, kteří sami nad námi lámou hůl, ale my si z toho nic neděláme a pořád znova se vydáváme do nevyzpytatelnosti příliš hlučné noci…“ Symbolicky poslední skladbou je dvouvrstvá abstraktní The Sign. „Pouštní psychedelie, pulzující záře, volání, znamení, které nás táhne skrz odvěký labyrint.“ EP Iterflavours je dostupné na všech streamovacích platformách a v plánu je vydání i na vinylu.

Info

Madhouse Express
Bandcamp

foto © Anna Baštýřová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Esben And the Witch v Kasárnách Karlín

redakce 06.02.2023

Jejich temně melancholická hudba stojí na klidných pasážích i divokosti vyjádřené punkovými riffy, které dohromady spojuje svůdný hlas zpěvačky Rachel Davies.

Dim Haze, rytmický bedroom pop

redakce 05.02.2023

Out For Stimuli nabízí čtvrthodinu dynamického a rytmického bedroom popu, ve kterém se odráží vliv dream popu, shoegaze a synth popu.

Q3Ambientfest proběhne v německé Postupimi

redakce 05.02.2023

Festival kurátorsky zajišťují Brueder Selke a instrumentální skladatelé Sebastian a Daniel Selkeovi, působící také jako oceňované duo Ceeys.

Do Prahy dorazí Only the Poets, Alina Pash, Blanco White a Yves Tumor

redakce 04.02.2023

Hranice mezi popem a avantgardní hudbou Yves Tumor pokouší od samého začátku.

Nylon Union vydávajú nový album

redakce 03.02.2023

V poradí štvrtý album Nylon Union prináša 12 art popových skladieb, ktoré sú založené na silných melódiách zasadených do harmonicky vybrúsených podkladov.

Nový singl Deaf Heart

redakce 03.02.2023

Song složil frontman Thomas Lichtag společně s finským producentem Lassem Piirainenem a slovenským umělcem Fvlcrvmem.

Sharpe zverejnil ďalších interpretov

redakce 03.02.2023

V programe festivalu nebudú chýbať ani výrazné gitarové kapely, medzi ktoré patrí poľská postpunková kapela Izzy and the Black Trees.

The Devil & The Universe a Lamia Vox v Underdogs'

redakce 02.02.2023

Originální mix soundtrackového zvuku, řádně nakopnutého valivými beaty a samply, kozlové tentokrát okořenili tribálními motivy a ozvuky krautrocku.

Sun Kil Moon v Bratislave

redakce 02.02.2023

Program sa skladá z prierezu z rôznych materiálov, ktoré vznikli medzi rokmi 2003 až po súčasnosť.

Billy F. Gibbons (ZZ Top) sólově, tedy s kapelou

redakce 02.02.2023

Billy F. Gibbons je jako frontman s kapelou ZZ Top spojen přes půl století, v posledních letech se vedle toho věnuje sólové kariéře.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace