Zprávy / Pozvánky

Malá inventura nového divadla již po třinácté

Malá inventura nového divadla již po třinácté

redakce | Zprávy / Pozvánky | 14.02.2015

Malá inventura již tradičně patří k zásadním událostem mezi divadelními festivaly v ČR. Festivalu se letos zúčastní více než 50 zahraničních i regionálních promotérů a představí se výběr toho nejzajímavějšího na poli nového divadla za uplynulý rok 2014. Na pražskou přehlídku navazuje Malá inventura Jičín a Opava a dále Ozvěny festivalu v rámci celorepublikové sítě regionálních partnerů.

Třináctý ročník festivalu se nese ve znamení mimořádně kvalitní produkce současného divadla i bohatého doprovodného programu, jehož centrem se na sedm únorových dní stane festivalové HNÍZDO ve Veletržním paláci.

"Pozornosti diváků by rozhodně nemělo uniknout slavnostní zahájení festivalu v divadle Archa, kde se představí audio-vizuálně fascinující mezinárodní projekt Trumpets in the Sky. Letos jsme se zaměřili i na tzv. Novou krev na scéně s cílem konfrontace s již zavedenými umělci či projekty, které tradičně bodují na domácích a zahraničních scénách. Inventarizace je tedy opravdu důsledná. K festivalu patří i tour legendárního divadla Krepsko napříč regiony," prozradila ředitelka festivalu Adriana Světlíková.

Po loňském zahřívacím kole se tento rok již v plné své kráse představí festivalové centrum HNÍZDO. "Tento rok se podařilo dosáhnout ideálního propojení výtvarného a performativního pojetí festivalového centra," říká iniciátorka a spoluautorka koncepce Šárka Zahálková. HNÍZDO je ideálním meetingpointem pro festivalové hosty, nabízí bohatý doprovodný program nejen pro dospělé, a rovněž plní funkci výtvarného objektu s hravou zimní tematikou.

"Přijďte se koulovat do Hnízda, možná i zalyžovat, zn.: u nás nezmrznete!," zve všechny milovníky zimy Šárka Zahálková. Vizuál festivalu již potřetí ztvární David Kakalík a jeho Kuře, jehož "hlášky" budou bavit opět cestující pražské hromadné dopravy. 13. ročník festivalu Malá inventura není jen dalším ročníkem festivalu živého umění. Třináctka je obávaná, třináctka přináší překvapení. A jedno takové si pro své diváky připravili ve spolupráci se Studiem ALTA i organizátoři Malé inventury. Na sobotní večer festivalového programu připadá mimořádná událost slavnostního otevření nového nezávislého prostoru pro současné živé umění v Praze.

Na festivalu se během 7 večerů představí celkem 33 akcí. Podrobný program festivalu je k dispozici na webových stránkách. Domovskými scénami a organizacemi 13. ročníku festivalu Malá inventura jsou Studio ALTA, Divadlo Archa, Art Prometheus, Ponec – divadlo pro tanec, MeetFactory, Motus - produkce divadla Alfred ve dvoře, Experimentální prostor NoD, Studio Hrdinů a Veletržní palác (NG).

Info

13. ročník mezinárodního festivalu nového divadla
Malá inventura
19. - 25. 2. 2015
Praha

www.facebook.com/malainventura
www.malainventura.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Alune Wade zve na africké „rychlé občerstvení“

redakce 26.09.2021

Nenechejme se zmást názvem Alunova nadnárodního sexteta African Fast Food. Pokud už jméno kapely něco symbolizuje, tak rychlost, se kterou hudba dokáže posluchače nadchnout.

Jednota představí japonskou skladatelku Ichiko Aoba

redakce 24.09.2021

Výjimečný úkaz japonské scény se představí v komorním prostoru pražského Puncta v rámci série Jednota.

AlterEcho oznamuje sérii Hluk

redakce 23.09.2021

Hluk je série hudebních večerů zaměřených na experimentální elektroniku z produkce domácích nezávislých labelů.

Fléda slaví dvacet let

redakce 23.09.2021

Svou premiéru v Brně zažije věhlasný berlínský producent Boys Noize. A nebude sám.

Podzimní Potrvá hlučné i tklivé

redakce 21.09.2021

Kavárna, klub, bar - Potrvá. Když otevřete dveře, snadno vstoupíte do našlápnutého koncertu v hudebním klubu, živého baru ale i klidné kavárny. Co nabídne hudební menu?

Zvíře jménem Podzim koncertuje

redakce 21.09.2021

Zvíře jménem Podzim si ještě na podzim střihne pár koncertů, které budou jistě výjimečné, čili neváhejte.

Nový singl Black Holes

redakce 21.09.2021

Po dvou letech do své hudby teď přidávají elektronický element.

VickiKristinaBarcelona přijíždí do Prahy

redakce 20.09.2021

Kapela VickiKristinaBarcelona představuje Waitsovy písně v novém světle, přičemž ctí jejich původní humor a patos.

Sezóna se plní koncerty Fource

redakce 19.09.2021

Na jaře přijedou díky Fource Tom Gregory, Ocean Alley, John nebo Orla Gartland. Injury Reserve dorazí už v únoru.

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace