Zprávy / Nové desky

Malej Péťa a jeho crew

Malej Péťa a jeho crew

redakce | Zprávy / Nové desky | 11.11.2022

Pražský rapper Malej Péťa spolu s rapperkou eljel a producentem Absterem vydali 1. listopadu 2022 své první společné album. Krajina života, pojmenovaná podle jednoho z třinácti tracků, je atmosférickou plavbou na vlnách temných, melodických beatů z Absterovy dílny dokreslených zpěvnými vokály. Album volně navazuje na debutové EP Dobrou noc, které Malej Péťa se svojí crew vydali v roce 2021.

Na prostoru čtyřiceti minut se proplétají osobní výpovědi s existenciálními otázkami a aktuálními společenskými tématy. Metafory se střídají se slovními hříčkami, střízlivou sebereflexí i sebeironií. Na albu spolupracovali kromě rapperů Shizzla z Orchestry a vrakyho také další hudebníci a hudebnice, čímž se celkový zvuk obohatil například o živý saxofon nebo příčnou flétnu. Na albu také vychází i popovější track Co kdybys dneska jela ke mně, jehož varianta s doprovodem živé kapely vyšla už na podzim v rámci nahrávky live session. O grafiku celého alba se postaral František Plzák, stejně jako o nový klip k tracku I když je všude tma (a ostatně všechny ostatní doposud vydané klipy i vizuály).


Prakticky celé album, od beatů přes nahrávky až po mastering vznikalo v jednom pokoji a je tak určitým přitakáním tuzemské DIY estetice i ohlédnutím za situací uplynulých let.

Info

Malej Péťa – Krajina života
Fb interpreta

foto © se svolením Malýho Péti

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Zimní pneu. Cudné i maniakální.

redakce 07.12.2022

Potměšilost dvou vědců ze špatně financované hudební laboratoře, vypočítavost shořela, prim tady tvoří nadšení a snaha dělat hudbu s něžným fakáčem světu po svém.

Slowlick debutují

redakce 06.12.2022

Melancholické a psychedelické harmónie chvíľami prechádzajú do tanečných basov a miestami dokonca do akejsi slowlickovskej verzie súčasného bluegrassu.

Miroslav Černý vydává Surrealistickou operu Frankenstein

redakce 28.11.2022

Album vyjde pouze na vinylu, součástí limitované edice bude ručně číslovaný a signovaný grafický list od umělce Františka Skály.

Blame Your Genes vydáva EP Skins

redakce 27.11.2022

Blame Your Genes vydáva svoje štvrté EP v spolupráci s bratislavským labelom Well Played Records prvýkrát aj na priehľadnom limitovanom vinyle.

Martin Zajko predstavuje sólový album

redakce 25.11.2022

Gény muzikanta má v krvi a za sebou nespočetne hudobných spoluprác s Richardom Müllerom, Janou Kirschner či Simou Magušinovou.

Andre Šulcová vydává Opportunities

redakce 25.11.2022

Její suverénní hlasový projev a autorský rukopis jdou ruku v ruce s tím nejlepším ze současného amerického písničkářství.

Urn vydáva tretí sólový album

redakce 24.11.2022

Album nie je plne elektronický ani akustický. Nejde o jazz ani trap, ale… Presvitá z neho veľa.

Heiden na vinylu

redakce 21.11.2022

Deska pojednává o životě a lidech v Bílých Karpatech, tamní nehostinné přírodě, vnitřních nejistotách a strachu z otázek, na které se mnohdy nedaří najít odpovědi.

Album Ľuba Burgra plný nečakaných spoluprác

redakce 21.11.2022

Citlivý a hravý, no zároveň drzý, mrazivý a priamy. Razantnou rytmikou sa necháte vtiahnuť a pokyvkávať, a nenechá vás ľahostajným.

Sklizeň Polí5

redakce 20.11.2022

Jistěže by bylo ideální sklizeň pohodlně rozložit rovnoměrně do celého roku. Občas se to daří, ale život kapel je živelný, řídí se vlastními pravidly.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace