Zprávy / Pozvánky

MamaMrdaKeftes se Slovinci Y v zádech

MamaMrdaKeftes se Slovinci Y v zádech

redakce | Zprávy / Pozvánky | 25.02.2013

Podle ústní tradice se další večer v režii brněnských Keftes Party zrodil asi takhle: „Bude se to menovat MamaMrdaKeftes a budou tam tady ty grupy, možna eště nějake a pak asi par přednašek, pičo! zahlásil nový předseda Toro a začal obvolávat bratry a sestry ze Slezska. A nebyl by to Palo, aby k tomu nepřisral nějaký Balkán. Takže nakonec pět kapel, nula přednášek a tisíc procent spokošství. S některýma se známe víc, s jinýma míň, ale za všechny dáme kasu na bar a klidně je pozvem na lisk, protože to beztak otočí.“
Pověsti a zkazky pokračují: Y ze Slovinska teda neznáme, ale prý jsou to kámoši od Coma Stereo (nebo ŠKM Banda, kdo si to má kurva pamatovat), což znamená, že je to cajk. Instrumentální bordel a ztracený status hvězd na plakátě.“

Slezské Planety, pohrobci Le Christ Hypercubistic, sice vynechaly předávání hudebních cen Vinyla, ale mejdan v Boru nevynechají, pročež si můžete jejich formu ověřit jen o týden později, a to přesně. Přijedou v nové sestavě a s novými skladbami, i když zahrát by měli i hity z oceňované desky Peklo peklo ráj. S Planetema sdílejí Laundered Syrup bubeníka, ale to je asi tak všechno. Nekompromisní rokenrol z polského pomezi aka jablunkovští Black Sabbath. Tahákem budou i Boss a sekretářka, kteří nedávno vydali desku Zanech řečí, anebo UNNA, metalisti ve stáji MMM, o nichž nebylo v poslední době tolik slyšet. Jak říkají pořadatelští bastardi z Keftes, možná je to tím, „že jsou poslední dobou skoro všichni ostříhání a učesaní, ale na jejich pecky to nemá vliv.“ Doufejme.

www.yband.si
www.mamamrdamaso.org

Tour Y (slo) in Czech:
27.2.2013 @ Domino bar, Olomouc
28.2.2013 @ Boro, Brno
1.3.2013 @ Kredance, České Budějovice

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

KlipyTipy: Papyllon - What About Tonight

redakce 21.10.2019

Singel si po vydavateľskej stránke na konto pripíše holandský label s príznačným názvom This could be your music label, ktorý sa zameriava najmä na súčasné žánre.

Na festivale Mobilis vystúpi hudobný producent Murcof

redakce 21.10.2019

Domáci a zahraniční umelci a umelkyne predstavia radikálne umelecké imaginácie, praxe a texty, ktoré sú kritické voči súčasnosti.

Studenti chystají velkou oslavu svobody na Národní třídě

redakce 21.10.2019

Náměstí Václava Havla (Piazzetta Národního divadla) bude patřit dvacítce neziskových organizací, které zde budou prezentovat interaktivní formou svou činnost.

Nové výstavy: nekonformní mladá Amerika, francouzský Kolektiv W, rodinné vztahy

redakce 20.10.2019

Ve vysočanské Pragovce budou hned čtyři nové výstavy. Young American, Mimořádné vstupy IV., Obraz rodiny a Přechodné zázemí.

The Murder Capital poprvé v Praze

redakce 20.10.2019

Není to síla, pochmurnost nebo vztek, ale laskavost a něha, co dělá kapelu tak jedinečnou. Nejlepší postpunk současnosti.

Súčasné mená česko-slovenskej elektronickej scény v Puncte

redakce 20.10.2019

Lowmoe, Dead Janitor, Macronoise a další? Koncert pod hlavičkou labelu Xion.

Písničkář Kevin Morby poprvé v Praze

redakce 18.10.2019

Spirituální písně pro světský věk. Kevin Morby, tradiční, o nadčasovost usilující americký písničkář, poprvé v Praze.

Floex poprvé naživo představí hudbu z Machinaria

redakce 18.10.2019

Albu Machinarium Remixed, na němž hudbě Floexe k oblíbené počítačové hře Machinarium vdechli nový život Orbital nebo 65daysofstatic, bude uvedeno i živě.

Čecho-Američan Ondřej Pivec tu zahraje v říjnu. Tour.

redakce 17.10.2019

Jeden z mála českých držitelů Grammy, hudebník a producent Ondřej Pivec, se v rámci svých cest zastaví i v České republice na několik koncertů v druhé polovině října.

Van der Graaf Generator vystoupí v Praze

redakce 17.10.2019

Po úspěšném koncertu Nicka Masona letos v červenci přiváží agentura 10:15 Entertainment další z anglických legend.