Zprávy / Pozvánky

Man Forever (vzpomeňte na Oneidu) premiérově v Praze a Pardubicích

Man Forever (vzpomeňte na Oneidu) premiérově v Praze a Pardubicích

redakce | Zprávy / Pozvánky | 02.05.2017

Nová nahrávka kolektivního projektu Johna Colpittse Man Forever dostala jméno Play What They Want a představuje svého autora coby všestranného a obratného skladatele. Je totiž zároveň jak jeho nejpřístupnější nahrávkou, tak i nahrávkou, na které ohýbá žánry a vpouští se do vod pro jeho tvorbu zatím nepoznaných.

John Colpitts je českému publiku primárně známý coby bubeník Kid Millions z legendární experimentální rockové kapely Oneida (Creepy Teepee, 2009 a Praha, 2013). Ta už téměř po dvě dekády funguje rozkročená kdesi mezi výjimečně dobrým alternativním rockem a spolkem s velmi extrémní potřebou experimentovat a kolaborovat. Nejiná je i povaha projektu Man Forever, který slouží jako Colpittsův ventil pro jeho mantrické bubenické kompozice.

Koncertní podobu Man Forever by šlo nejlépe zaškatulkovat coby novodobý trance vycházející z newyorského experimentálního jazzu. Colpitts se orientuje na dramatickou repetitivní hru na bicí, na ní se vrství další perkuse, k nim se pak přidávají monotónní basové a syntezátorové rytmy. Colpitts o své hudbě často mluví o hypnotickém a uvolňujícím zážitku jak pro hráče samotné, tak i pro publikum.


Nová nahrávka Man Forever si bere k srdci původní myšlenku, rozšiřuje ji ovšem o popový prvek. Colpitts zde kolaboruje s řadou newyorských umělců, jako jsou Yo La Tengo anebo Laurie Anderson, a zatímco na povrchu bublá písňová forma, vespod je poháněna nezkrotnou rytmikou, tak jak jsme dobře zvyklí u předchozích instalací Man Forever.

Colpitts v Praze zahájí své evropské turné a pro Man Forever půjde o českou premiéru (sluší se ještě dodat, že před třemi lety se přes Čechy prohnal se svým vedlejším projektem People of the North, což je mírně osekaná a značně radikální variace kapely Oneida).

Před hlavními hvězdami vystoupí newyorská bubenická paráda Tigue a pardubické duo Lionel Dixit, které funguje na pomezí podvratné taneční hudby a free improv noisu.

Info

Man Forever (us) + Tigue (us) + Lionel Dixit
17. května 2017, 19:30
Underdogs', Praha – Smíchov
facebookový event Praha
předprodej Praha

Man Forever (us) + Tigue (us) + Lionel Dixit + Friks
18. května 2017
Automatické mlýny, Pardubice
facebookový event Pardubice

Koncert pořádá Jednota ve složení ][, Cáry mlhy, Letmo, Naše koncerty a Stoned to Death.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Fuchs2 zahajuje klubovou sezónu

redakce 16.09.2021

Nový dramaturgický tým má ambici představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí.

Audiovizuální večer Genot Centre v Plato

redakce 16.09.2021

V průběhu večera, noci a rána se v městské galerii Plato Ostrava postupně představí deset různých tuzemských i zahraničních hudebníků či hudebních uskupení.

Sýček se vrací

redakce 16.09.2021

Nové zahnízdění Sýčka přineslo i obměněnou sestavu, která ale pořád frčí na krautrockový dálnici.

Pixies se vrátí do Prahy

redakce 15.09.2021

Historie Pixies je plná rozchodů, převratů a překvapení. Po více než třiceti letech vystupování a nahrávání Pixies zřejmě nalezli kýžený klid.

Startuje XI. ročník hudebních cen Vinyla

redakce 14.09.2021

Chystají se koncerty, přednášky a nově i workshopy Vinyla Academy.

Unikátní site specific akce #5 Prostor

redakce 13.09.2021

Zažijte netradičních #5 Prostor Pražské tržnice během koncertů Hellwany, Aiko, Hlaskontrabas, Floexe s Never Sol a Vážného zájmu.

Slut slaví třicátiny beneficí

redakce 10.09.2021

Jde se do studia a je nad slunce jasnější, že v případě Slut nejde o nějaký hloupě nostalgický reunion.

Další koncerty Rachot v září

redakce 10.09.2021

Na rozdíl od jiných avantgardistů jsou Lotto pravým opakem akademického přístupu. Jejich hudba pulsuje, vysílá seismické vibrace.

Kabinet múz slaví třicet let

redakce 09.09.2021

Ačkoliv rekonstrukční práce ještě pokračují, veřejnosti se Kabinet múz představí v nové podobě už v září.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace