Zprávy / Pozvánky

Manolito Simonet y su Trabuco: První máj v rytmu salsy

Manolito Simonet y su Trabuco: První máj v rytmu salsy

redakce | Zprávy / Pozvánky | 27.04.2016

Šestnáctičlenný soubor Manolito Simonet y su Trabuco je jednou z největších a nejoblíbenějších timbových kapel. Dokladem více než patnáctileté úspěšné kariéry jsou jejich nespočetné zahraniční zájezdy. Milovníkům salsy netřeba představovat.

Manolito Simonet y su Trabuco jsou novátorskou skupinou s unikátním složením. Základem je tradiční sestava charangového orchestru (housle, violoncello a flétna), dále dvě trubky dva pozouny, syntezátor, klavír a kontrabas, to vše doplněné o timbaly, k nimž vizionářský leader kapely Manolito Simonet přidal klávesy a bicí. Nakonec zařaďte tři sólové vokály a máte opravdový válečný stroj. Manolito Simonet y su Trabuco dostanou salsisty na celém světě. Odpor je zbytečný! Manuel Simonet se narodil v Camaguey roku 1961. Na klavír a tres se začal učit pod vlivem hnutí amatérských umělců a zkraje osmdesátých let už hrál na piano ve dvou skupinách – Lagrimas Negras a Inspiracion. V roce 1986 se stal hudebním režisérem, skladatelem a aranžérem orchestru Maravillas de Florida. V roce 1993 vytvořil vlastní skupinu – Manolito y su Trabuco. Slovo „trabuco“ je na Kubě synonymem pro týmovou sílu, něco jako válečný tanec haka novozélandského ragbyového týmu All Blacks.


Manolitovo Trabuco je věrné svému názvu. Je to působivá, výbušná skupina, budící nadšené reakce fanoušků a lze vřele doporučit vidět je naživo. V nejpopulárnějším pořadu kubánské televize Mi Salsa byli v roce1994 označeni za objev roku. V následujícím roce vydali u vydavatelství Egrem svou první nahrávku Directo al Corazón a vyjeli na první zahraniční turné. V obou případech zaznamenali okamžitý úspěch. Následovala další alba: Contra Todos los Pronosticos (Egrem, 1996), Marcando la Distancia (Egrem, 1998), Para Que Baile Cuba (Egrem, 2000) a Se Rompieron los Termometros (Egrem, 2001).

V letech 1999 a 2000 obsadili Manolito Simonet y su Trabuco první příčku na kubánském soutěžním festivalu Cubadisco v kategorii taneční hudby i za text Nicoláse Guilléna pro píseň Llego la Musica Cubana. V roce2004 dosáhlo značné popularity album Locos por mi Havana. Ve vydavatelství Egrem se stalo nejprodávanější nahrávkou a bylo zvoleno nejlepší taneční hudbou roku. Rok 2006 přinesl další ovoce, Hablando en Serio, rok 2008 pak projekt Control.


Skuteční velikáni kubánské hudby, Manolito Simonet y su Trabuco, se vrací po pěti letech do Prahy se svými posledními alby - působivým a tanečním Trabuco una vez mas, a Beat Cubano, prvním počinem kapely ve stylu latinského jazzu, nebo deskou Sin Freno (2013). Hlavní město se mlže těšit i na horkou novinku No Puedo Parar. Manolito y su Trabuco je nejlepší současná kubánská hudba – nenechte si ji ujít!

Info

Manolito Simonet y su Trabuco (cuba)
1. 5. 2016, Palác Akropolis, Praha
Nejlevnější vstupné na www.jmw.cz
www.facebook.com/events/108037369587806/

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Alvaro Soler a Julien Baker se vrátí do Prahy

redakce 13.04.2021

Letní hity a kouzelné okamžiky všedního života Alvara Solera. Předem prohrané osobní bitvy jedné z nejupřímnějších a nejodvážnějších písničkářek Julien Baker.

Němá klasika s hudebním doprovodem: A Season of Classic Films

redakce 07.04.2021

Film nikdy němý nebyl. Ve dvacátých letech ozvučovali filmy klavíristé a hudební tělesa různorodými skladbami více či méně populární hudby.

Pražské kulturní fórum: Jaká je budoucnost kultury?

redakce 06.04.2021

Fóra se zúčastní zahraniční experti na kulturní politiku Pier Luigi Sacco, Jordi Pardo, Ragnar Siil a Michal Hladký.

The Underground Youth s novou deskou, v Underdogs'

redakce 29.03.2021

Na nové desce The Underground Youth opustili svůj obvyklý potemnělý kytarový postpunk provoněný shoegazem a přináší jednodušší zvuk.

Atlantský rapper Russ poprvé v Praze

redakce 28.03.2021

Ve své tvorbě tak často skáče mezi hédonistickým moderním rapem s výraznými refrény a melodickými R&B baladami.

Kapela Už jsme doma zahraje písně z repertoáru FPB

redakce 24.03.2021

Speciální online koncert nazvaný Už jsme doma hrají písně FPB, se bude vysílat z pražského klubu Kaštan.

Nick Waterhouse a Girl in Red v Praze

redakce 23.03.2021

Sytě modrá nostalgie, americký písničkář Nick Waterhouse vystoupí v Praze a červená kapuce a zlomená srdce Girl in Red míří do Prahy poprvé.

Startuje nový Clubhouse Room o elektronické hudební scéně

redakce 21.03.2021

První tři díly Oscilátoru jsou věnovány 90. létům a prvním akcím a klubům, které v Čechách vznikly.

Katarína Máliková a další budou streamovat z brněnských klubů

redakce 21.03.2021

Na festivale vystoupí Teepee, Katarína Máliková, Neřvi mi do ucha, Bare Escape a i další.

Druhá benefiční akce Ledoborců Kultury

redakce 20.03.2021

Když kultuře bylo nejhůř, když ledy opatření ne a ne povolit, když celkové oteplení bylo v nedohlednu, tu vynořil se Ledoborec.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace