Zprávy / Nové desky

Marcel Gidote’s Holy Crab debutují

Marcel Gidote’s Holy Crab debutují

redakce | Zprávy / Nové desky | 21.07.2021

Plzeňská pětičlenná formace Marcel Gidote’s Holy Crab vydává svou první dlouhohrající desku s názvem Humidity Breaking Limits, kterou navazuje na loňské EP Bay of Roots vydanou pod labelem Polí5.

Balanc mezi jazz rockem a moderní psychedelií zasahující až do temných hloubek stoner rocku ale i do funky zpěvných poloh. Taková hudební hravost a pestrost mezi přechody žánrů jsou to, čím dělají hudbu Marcel Gidote’s Holy Crab na tuzemské scéně nezaměnitelnou. Na novém krabím albu opouštějí klidnější sféry a sahají po značně tvrdší psychedelii než doposud. Jazzrockový nádech zůstává, ovšem album je zpěvnější a najdeme zde daleko víc vokálů, kde zpívají či recitují hned tři členové.

Novou osmitrackovou desku Marcel Gidote’s Holy Crab nahráli na chalupě, kde pravidelně nacházeli patřičný klid a navlhlou atmosféru. Za zvukem chalupářského studia stojí Jonáš Špaček a jeho asistentka Lenka Fránová, za masteringem pak Přemysl Haas. O vizuální identitu desky se zasloužila grafička Markéta Skalková a na podzim bude deska dostupná na vinylu. Roční pauza od diváků kapelu kreativně nakopla a přivedla na pár zásadnějších změn. Jednou z nich je i odchod od Polí5 a přechod pod manažerku a produkční Šárku Hlaváčkovou (Na Scénu).

Info

Marcel Gidote’s Holy Crab – Humidity Breaking Limits (Na Scénu, 2021)
Bandcamp kapely

foto © Klára Mojová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Kampak?! Ptá se Ctib na svém sólovém albu

redakce 03.08.2021

Pokud by existoval žánr disco punk, Ctib by byl pravděpodobně jeho vlajkovou lodí.

Bare Escape na nové desce

redakce 29.07.2021

Tvůrčí energii kapely Bare Escape přetavenou do devíti skladeb nyní na vinylu vydá brněnské vydavatelství Kabinet Records.

La Banda de Contenedor mají fiestu

redakce 27.07.2021

Podobně, jako recykluje starý šrot na hudební nástroje, přistupuje i k žánrům: od popu přes elektronickou hudbu k psychedelii, od éterických vokálů k rapovým deklamacím.

Lenka Zbořilová (Billow) vydává u Z Tapes sólovku jako Ivy Z

redakce 23.07.2021

Debutovou desku s názvem Under a Red Moon, pt. 1 & pt. 2 vydává u slovenského labelu Z Tapes.

Iva Bittová Pro radost

redakce 23.07.2021

Iva Bittová přijala pozvání Folkových prázdnin v Náměšti nad Oslavou na vytvoření speciálního koncertu v rámci zmenšené verze festivalu v roce 2020.

Badfocus vydává soundtrack k filmu Laterny magiky

redakce 23.07.2021

Badfocus poprvé získal příležitost propojit své lyrické a atmosférické hudební vyjádření s obrazem.

Temná proměna Vellocet Roll

redakce 20.07.2021

Necelé dva týdny po uvedení singlu Wanderers of the Dark oznamuje pražská skupina Vellocet Roll nové album. Intenzivně psychedelická kolekce A Land Ridden by Darkness vychází 20. srpna u labelu…

Jonny Richter and the Hog Ranch debutuje

redakce 11.07.2021

Oficiální debut Jonnyho Richtera s nadhledem, ale i opravdovostí vyvádí za hranice komfortní zóny českého písničkářství.

Emil de Waal pluje na vlnách Vente

Barka Fabiánová 05.07.2021

Čtveřice muzikantů kolem bubeníka Emila de Waala zve na albu Vente na nostalgickou hudební plavbu.

Weltschmerzen vydáva album Kolektívu Ruiny

redakce 01.07.2021

Poslucháčom odhaľuje Silo krajinu freejazzových rytmov a kvílenia, zvukovo bohatých - aj keď minimalistických - komprovizácií na popredí spevu hmyzu a vtákov.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace