Zprávy / Nové desky

Marcel Gidote’s Holy Crab debutují

Marcel Gidote’s Holy Crab debutují

redakce | Zprávy / Nové desky | 21.07.2021

Plzeňská pětičlenná formace Marcel Gidote’s Holy Crab vydává svou první dlouhohrající desku s názvem Humidity Breaking Limits, kterou navazuje na loňské EP Bay of Roots vydanou pod labelem Polí5.

Balanc mezi jazz rockem a moderní psychedelií zasahující až do temných hloubek stoner rocku ale i do funky zpěvných poloh. Taková hudební hravost a pestrost mezi přechody žánrů jsou to, čím dělají hudbu Marcel Gidote’s Holy Crab na tuzemské scéně nezaměnitelnou. Na novém krabím albu opouštějí klidnější sféry a sahají po značně tvrdší psychedelii než doposud. Jazzrockový nádech zůstává, ovšem album je zpěvnější a najdeme zde daleko víc vokálů, kde zpívají či recitují hned tři členové.

Novou osmitrackovou desku Marcel Gidote’s Holy Crab nahráli na chalupě, kde pravidelně nacházeli patřičný klid a navlhlou atmosféru. Za zvukem chalupářského studia stojí Jonáš Špaček a jeho asistentka Lenka Fránová, za masteringem pak Přemysl Haas. O vizuální identitu desky se zasloužila grafička Markéta Skalková a na podzim bude deska dostupná na vinylu. Roční pauza od diváků kapelu kreativně nakopla a přivedla na pár zásadnějších změn. Jednou z nich je i odchod od Polí5 a přechod pod manažerku a produkční Šárku Hlaváčkovou (Na Scénu).

Info

Marcel Gidote’s Holy Crab – Humidity Breaking Limits (Na Scénu, 2021)
Bandcamp kapely

foto © Klára Mojová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nylon Union vydávajú nový album

redakce 03.02.2023

V poradí štvrtý album Nylon Union prináša 12 art popových skladieb, ktoré sú založené na silných melódiách zasadených do harmonicky vybrúsených podkladov.

Floex vydává herní soundtrack

redakce 01.02.2023

Šest nových tracků stojí především na elektronických základech poháněných energií hutně vystavěných beatů.

Hvozd nahrali poctu Filipovi Topolovi

redakce 27.01.2023

Novinka Krehkou krajinou posúva poetickú kombináciu šanzónu a kabaretu s punkovými koreňmi o niečo ďalej.

Nové EP Běž Pryč! Pána Nuslí

redakce 25.01.2023

Setkáte se s nuselskými legendami a s putykami, které neodvratně podléhají útokům ze strany developerů, baristů a výběrové kávy.

The Compositions 1960

redakce 13.01.2023

V posledním dvojčísle bulletinu Jazz byla nalepená dopisní obálka s partiturou amerického umělce La Monte Younga nazvaná Composition 1960 #9.

BCAA system s projektem Awoo

redakce 11.01.2023

Release alba je doprovázen příběhem o přeměně hudebníka Bílej kluk do virtuální postavy Awoo uvězněné v paralelní dimenzi a jeho snaze o návrat do naší reality.

FDK se vrací po třinácti letech

redakce 10.01.2023

V temném postmetalu FDK je prostor pro mělencholické odstíny, deska ale stejně jako ty minulé umí tnout do živého a zejména zavalit svou imponující hutností.

Místa kam se nechystáš podle Audio Attaché

redakce 09.01.2023

Kapela se přiklonila ke zvuku svých dávných vzorů i současných hrdinů, žánrově na pomezí indie, shoegazu někde snad až postpunku.

Jihočeští ŁŪT a NĀV vydali splitko

redakce 08.01.2023

Celý split byl nahrán a smíchán tradičně v Low Resolution studiu a vyjde i na kazetách pod značkou NAAB.

Smrad v síni tradic větrá Ctib

redakce 04.01.2023

Deska obsahuje čtrnáct podvratných disco-ego-punkových vypalovaček plných divných a znervózňujících zvuků.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace