Zprávy / Nové desky

Marián Slávka vydáva odtlačok svojej duše s číslom dva

Marián Slávka vydáva odtlačok svojej duše s číslom dva

redakce | Zprávy / Nové desky | 09.05.2021

Mariána Slávku môžu hudobní fanúšikovia poznať ako bubeníka a klaviristu z kapiel Longital, IMT Smile, Sounds Like This, Talent Transport či skupiny Doroty Nvotovej. V roku 2017 zaujal autorským debutom vLáska. Líniu intímnej klavírnej tvorby kombinovanej s elektronikou teraz rozvíja ďalej v ôsmich nových skladbách na albume Vláska 2, ktorý vychádza vo vydavateľstve Slnko Records.

Základ Vlásky 2 vznikol ešte pred pár rokmi na koncerte Longitalu v Brne, keď pred jednou z pesničiek zo seba Marián Slávka na pódiu vychrlil improvizované klavírne intro. Inštrumentálnu tému si vtedy zapamätal a teraz ju použil ako hlavný motív, ktorý sa prelína, moduluje a znie v rozličných tóninách naprieč celým novým albumom.

Podobne ako pri prvom diele Vláska, aj na novom albume pracoval Slávka v trojici s Martinom Šencom a Lukášom Duchovičom, ktorý sa okrem gitár a elektroniky postaral aj o produkciu a viaceré texty. V prvej skladbe sa tiež ozve klavírna múza kapely, rešpektovaná česká skladateľka Beata Hlavenková. Autorom vizuálu je opäť výtvarník Marek Ormandík s grafickou úpravou od Juraja Behúna.

Info

Marián Slávka – Vláska 2 (Slnko Records, 2021)
web vydavatelství

foto © Martina Javor

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

František Skála poprvé na vinylu a hned dvakrát

redakce 18.09.2021

Jeho variace na blues, folk a dechovku byly doposud dostupné jen na CD, díky Kabinet Records rozezní i gramofony.

LeebOrn vydávají EP

redakce 14.09.2021

Olomoučtí melancholici Leeb0rn, dříve působící jako Lee, vydávají nové EP Reach One’s Destination.

Lofn vydávají EP

redakce 13.09.2021

Post-Apo Romance svou atmosférou, mýtickou elektronikou proloženou post-industriálními prvky a řezavými vokály ladí do konceptu labelu Veyl Records.

Antitrendový crossover Skaraz

redakce 12.09.2021

Coby otrlí třicátníci, obsáhlo trio MC Skalaka, producenta Tarase a kytaristy Gonzala, do svého projevu mnoho vlivů posbíraných v průběhu života.

Nová deska Acoustic Needles

redakce 10.09.2021

Kapela se pohybuje převážně v žánru moderního jazzu, často se ve skladbách objevují i prvky funkové hudby či hip hopu.

Vychází debutové album kapely Treetop

redakce 08.09.2021

Původní autorský repertoár tria je rozmanitý, pojímá vlivy jazzu, lidové hudby, klasické hudby i kompozičních postupů soudobé hudby.

Běsnící ambient Franzie na debutu

redakce 07.09.2021

Polovinu materiálu na album kapela vytvořila ještě pod názvem Superego Kid, ale postupem času sílila potřeba, se od svého starého jména oprostit.

Nové tituly z Polí5

redakce 06.09.2021

Personální spojení je na zcela jinak žánrově zařazené Severní nástupiště nebo Zimní pneu, které nedávno vydalo také Polí5.

Ventolin vydal třetí desku

redakce 03.09.2021

Ve srovnání s jeho předchozí deskou je Dneska se vyčasilo hudebně pestřejší a tematicky komornější.

Dvojice něco něco vydává druhé album

redakce 02.09.2021

Útržky rozvíjí pro tvorbu něco něco typické prostředky – nápaditost, nadsázku a nečekané zvraty, vytrhávající posluchače z popové konejšivosti.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace