Zprávy / Festivalové

Marienbad Film Festival nabídne druhý ročník

Marienbad Film Festival nabídne druhý ročník

redakce | Zprávy / Festivalové | 25.05.2017

Ve dnech 29. srpna až 2. září 2017 se v Mariánských Lázních uskuteční druhý ročník Marienbad Film Festivalu. Festival se zaměřuje na český a zahraniční experimentální film, nabídne ale také projekce klasických hollywoodských a evropských filmů 50. a 60. let a další akce určené pro širokou veřejnost.

Filmový program letošního ročníku se významně rozšíří. Sekce českého experimentálního a nezávislého filmu Theatre electric bude letos poprvé soutěžní. Nová sekce Cinema excelsior se zaměří na mapování konkrétních zahraničních oblastí experimentálního filmu – v letošním roce půjde o současný rakouský experimentální film. Retrospektivní sekce nabídne zájemcům ucelenou kolekci českých avantgardních filmů v první poloviny 30. let, a to na unikátně filmových kopiích. Diváci uvidí také restaurované filmy Gustava Machatého Erotikon a Ze soboty na neděli. "Festival chce být mimo jiné prostorem pro setkávání filmařů, diskuze, výměnu zkušeností a znalostí v oblasti experimentálních filmů, proto počítá také s bohatým programem pro filmové profesionály," doplňuje dramaturgyně festivalu Tereza Czesany Dvořáková.


Široká veřejnost se opět může těšit na projekce klasických hollywoodských a evropských filmů 50. a 60. let, které proběhnou v netypických prostorách, jako je Městské divadlo nebo Casino, ale také na programy pro rodiny s dětmi a bohatý doprovodný program včetně koncertů, výstav a divadelních představení. "Zájem o film se snažíme zvýšit i podporou filmového programu ve městě nově založeným Mobilním filmovým klubem, který bude do zahájení festivalu lákat filmové fanoušky z regionu do našeho krásného města," doplňuje ředitelka festivalu Zuzana Stejskalová.

Marienbad Film Festival se uskuteční díky podpoře Státního fondu kinematografie, Karlovarského kraje, městu Mariánské Lázně, Rakouskému kulturnímu fóru. Mariánskolázeňský spolek švihák opět zajistí hudební doprovodný program v kolonádě Ferdinandova pramene. "Letos bude o něco bohatší díky hudebnímu magazínu Full Moon, který se stal naším partnerem." oznamuje Markéta Monsportová.

Info

Marienbad Film Festival
29. 8. - 2. 9. 2017
Mariánské Lázně

www.facebook.com/marienbadfilmfestival
www.marienbadfilmfestival.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Less is Sound: Koncerty postavené na zvukoch lesa

redakce 17.09.2021

Slovensko-britské vydavateľstvo Proto Sites uvádza sériu koncertov experimentálnej hudby a zvukových performancií Less is Sound.

Le Guess Who? kompletuje soupisku

redakce 17.09.2021

Holandský festival Le Guess Who? do svého programu přihazuje hned sedmdesát nových jmen.

Colours of Ostrava 2022 potvrzují další kapely z celého světa

redakce 15.09.2021

Festival přidává například radikální newyorskou raperku Princess Nokia, geniální japonskou jazzovou pianistku Hiromi nebo malijskou zpěvačku Fatoumata Diawara.

Jazz Goes to Town proběhne v půlce října

redakce 15.09.2021

Tři světově proslulí improvizátoři, velký orchestr, dvě premiéry napsané přímo pro festival a jeden z nejslavnějších evropských skladatelů soudobé hudby.

Co nabídne letošní festival Film a architektura?

redakce 14.09.2021

Desátý ročník svým programem zcela naplňuje letošní téma “Spojení”, poukazující na nezastupitelnou roli architektury.

Festival Spectaculare představí zajímavosti z alternativní scény

redakce 14.09.2021

Již osm let propojuje Spectaculare pestrý hudební program s dalšími formami vizuálního umění jako je film, videoart, videomapping.

Berlínský Atonal oznamuje sérii koncertů v Kraftwerku

redakce 13.09.2021

Naditá soupiska plná experimentátorů zahraje v kultovním komplexu, ve kterém je jako doplnění programu připravena i výstava Metabolic Rift.

Filmový festival Elbe Dock nabídne debuty, projekce a instalace

redakce 13.09.2021

Soutěžní sekce přinese výběr toho nejlepšího z domácího dokumentu, sekce zahraničních debutů pak skýtá nejedno potenciální překvapení.

Dva dny hudebních výzev a inspirací na Synapse Knowledge

redakce 11.09.2021

Každoroční setkání hudebních tvůrců ve smíchovské továrně letos představí sérii přednášek, workshopů a masterclassů o produkci. Efterklang, Katarzia a další na místě.

Lunchmeat představí budoucnost hudby

redakce 09.09.2021

Stejně jako každý rok festival uvede světové premiéry vystoupení výjimečných současných umělců, nadčasové legendy a také silné zástupce lokální scény.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace