Zprávy / Pozvánky

Masked Wolf i Pusha T v Praze

Masked Wolf i Pusha T v Praze

redakce | Zprávy / Pozvánky | 10.02.2023

V pražském klubu SaSaZu vystoupí Masked Wolf 15. května 2023. Česká premiéra Pushy T proběhne 5. června také tam.

Skládat hudbu začal Masked Wolf už ve třinácti, první singly vydal v roce 2018. Průlomové album Astronomical spatřilo světlo světa v roce 2021 a díky jeho úspěchu se stal tenhle australský hudebník žádaným spolupracovníkem nejen rapových hvězd. Na své skladby si jej pozvali Bebe Rexha, Tom Walker nebo Bring Me the Horizon.

Astronaut in the Ocean má dnes jenom na Spotify přes miliardu přehrání. Na jejím remixu se podíleli i G-Eazy a DDG. Na nahrávce Astronomical, kterou zmíněný hit uzavírá, se objevují taky rapper Kevin Gates nebo indiepopová skupina X Ambassadors. Masked Wolf se na desce věnuje duševnímu zdraví i způsobům, kterými čelí společenským tlakům. Velmi osobní texty vždy doprovází povzbuzující beaty.


Pusha T poprvé začínal jako polovina hiphopového dua Clipse, do vyšších pater rapové slávy ale vystřelil až jako sólová star. Gangsterský rap, tři nominace na Grammy a neuvěřitelné historky z prostředí dealerů drog. Bývalý prezident labelu GOOD Music přijede v rámci turné ke své čtvrté desce It’s Almost Dry, kterou napůl produkovali Ye a Pharrell Williams.

Pusha T ve svých tracích vypráví temné pouliční příběhy, stejně tak v otevřených textech otevírá dealerskou minulost a nebojí se ani vlastní sebereflexe. V konfrontačním stylu rapu jde často proti ostatním rapperům, příkladem je jeden z nejvýraznějších diss tracků posledních let The Story of Adidon (2018) věnovaný Drakeovi.

Info

Masked Wolf (au)
19. 5. 2023 20:00
SaSaZu, Praha
Fb událost

Pusha T (us) - ZRUŠENO
5. 6. 2023 20:00
SaSaZu, Praha
Fb událost

foto © se svolením Fource

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Italové Zolle v Café V lese

redakce 21.07.2024

Stefano a Marcello hrají tak trochu stoner, noise, sludge, post, noise a zbytek je sádlo. Pro fanoušky Dÿse.

Bob Dylan v Praze

redakce 19.07.2024

Americký zpěvák a skladatel Bob Dylan se vrací do Prahy, aby potěšil své fanoušky nezapomenutelnými koncerty. Hned třemi.

Poison Ruïn si vezmou Bike Jesus

redakce 18.07.2024

Crust punk inspirovaný oi!, postpunkem a dungeon synthem, s velkým důrazem na melodie a temnou středověkou estetikou, s lyrikou odkazující na anarcho ikonografii.

Jednota a Glory Affairs uvádějí Rắn Cạp Đuôi

redakce 17.07.2024

Rắn Cạp Đuôi je skupina z Ho Či Minova města, která vychází z internetové hyperreality a patří k mimořádně ceněným zástupcům experimentální elektroniky.

Glitterer s Bibione v Underdogs'

redakce 16.07.2024

Sám Glitterer mezi stěžejními vlivy zmiňuje například kapely Lilys, Unrest, Fugazi a Nation of Ulysses, ale i britské 70s a 80s kapely.

Sestry Garcíovy s Tomášem Liškou v Lodžii

Barka Fabiánová 16.07.2024

Ojedinělý koncert sesterského dua s česko-španělskými kořeny za doprovodu předního kontrabasisty proběhne ve Valdštejnské lodžii v Jičíně.

Sport na půdě

redakce 15.07.2024

Kapela Sport z francouzského Lyonu se vrací po pětileté odmlce. Jejich osobitý styl, kde kombinují prvky punku, indie a ema, si našel spoustu fanoušků.

Společný koncert Bardo a Ankramu

redakce 15.07.2024

Přestože jsou všechny skladby originální, mluvící vlastním jazykem, v Bardu lze nalézt i jistou fiktivní příchuť slovenského folklóru.

Šimanský & Niesner v Džungli BKAO

redakce 14.07.2024

Jan, řečený Člověk Krve, si nese slovo sen i v rodovém jméně. Z magických prostor jeho písní se noří živé postavy, důvěrně známá místa i povědomá slova.

Psychedelic Porn Crumpets ve Futuru

redakce 14.07.2024

Odkud by měl do světa proudit ten nejlepší psychedelický rock, když ne z Austrálie.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace