Zprávy / Pozvánky

Masky, show a Slipknot

Masky, show a Slipknot

redakce | Zprávy / Pozvánky | 17.01.2016

Když někdo kombinuje hutný a hodně temný metal s prvky hardcore a starého punku, nebojí se do toho všeho ještě na pódium postavit za gramofony diskžokeje a ještě navíc si oblékne hororové kostýmy, pak to musí být jedině blázen. Jenže americké kapele Slipknot tahle karta vyšla a navíc jim přinesla světovou popularitu.

Všechno to začalo v roce 1995. V městečku Des Moindes, ve státě Iowa, se dala dohromady partička lidí a společně založili skupinu s názvem Slipknot. Po roce zkoušení a hraní v zapadlých klubech si na vlastní náklady vydali svůj debut Mate, Feed, Kill, Repeat. CD mělo jen 2000 kopií a Slipknot si jím získali pozornost několika vydavatelů. Nakonec podepsali smlouvu s Roadrunners records. Producent Ross Robinson jim pomohl a v roce 1997 začali nahrávat ve studiích Indigo Ranch v Los Angeles. Nějaký čas se kapela ještě přetvářela, aby nakonec zakotvila na devíti chlápcích oblečených v kombinézách a surrealistických maskách. Pro někoho je možná devět členů trochu moc, ale jak říká Shawn Crahan: "Celé tři roky jsme měli perfektní docházku na zkoušení. Všichni tam byli načas, nikdo nikdy nechyběl. Naše hudba je tak závislá na každém členu, že kdyby chyběl jediný člověk třeba i DJ, už by to nebylo ono. I ty nejmenší věci dělají skladby takové jaké jsou."


V roce 1999 vydali CD Slipknot, kterého se prodalo víc jak 2,5 milinonů nosičů a to znamenalo platinovou desku. Pro producenta Rosse Robinsona vůbec první. Po dvouletém vystupování na Ozzfestu, různých festivalech a koncertování v mnoha zemích světa, vyšlo jejich další album s názvem Iowa. Rozporuplné reakce však vyvolala další nahrávka Vol.3: (The Subliminal Verses), kterou produkoval Rick Rubin. Slipknot ji představili v roce 2004 naživo v České republice v rámci předskakování Metallice a jejich koncertní set byl přijat s nadšením. V roce 2008 Slipknot vydali své již čtvrté album nazvané All Hope Is Gone, které je už platinové v USA, Austrálii a Japonsku.


Turné k této desce se zastavilo i v ostravské ČEZ Aréně. Kapela se následně odebrala na odpočinek, během jehož trvání se někteří členové věnovali jiným projektům (Stone Sour, Dirty Little Rabbits, Murderdolls, Will Haven nebo Sid). Basista Paul Gray, který si plánoval budoucnost se superskupinou Hail!, byl 24. května 2010 nalezen mrtev v jednom z hotelových pokojů v Johnstonu. Kapela s vyjádřením o své budoucnosti váhala a svým fanouškům nabídla v roce 2010 jen DVD (sic)nesses se záznamem koncertu z festivalu Download z roku 2009 a 45minutový film dokumentující turné na podporu All Hope Is Gone, který je zároveň poctou zesnulému hudebníkovi. V roce 2011 se Slipknot vrátili na koncertní podia, zesnulého basáka při živých vystoupeních nahradil zakládající kytarista Donnie Steele.

Práce na pátém studiovém počinu byly započaty koncem roku 2013, v prosinci téhož roku opouští kapelu dlouholetý bubeník Joey Jordison. Vydání alba .5: The Gray Chapter předznamenaly čtyři singly - The Negative One, The Devil in I, Cluster a Killpop. Po dlouhých spekulacích jsou posily odtajněny – do kapely přichází basista Alessandro Venturella a bubeník Jay Weinberg. Jejich živé show jsou pověstné. Vítejte ve světě šílenství a hrůzy, kterou představuje metalová kapela nového věku... Slipknot.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Kultovní polský punk a další v Kabinetu

redakce 28.02.2020

Legendární polská punkrocková kapela Moskwa, synťákové americké duo Boy Harsher i makedonští Bernays Propaganda v Kabinetu.

Kultivovaná Mgła a zhoubný i ujetý doprovod

redakce 28.02.2020

Poláci jsou perfekcionisté, takže atmosféru navíc umocňují promakanými světly doplněné mlhou. Fanoušci se mohou těšit na precizní set nejen od Mgła.

Vypusťte vzteklého psa na Děti deště a Nusle

redakce 28.02.2020

Beznadějný únik z propasti hluku, exploze barbarských riffů a krvelačný útok paleolitickou zbraní. Všechno v jednom.

Berlínská elektronika i jazz v Docku

redakce 27.02.2020

Budete moci zažít experimentální, ambientní elektroniku i svěží moderní jazz v provedení protřelých a uznávaných hudebníků.

Alva Noto přenese audiovizuální experiment na taneční parket Echoes

redakce 27.02.2020

Tvorba originálního hudebníka se pohybuje na pomezí zvukových a obrazových médií, na hraně ambientu a tepající taneční elektroniky.

Pet Shop Boys vystoupí v květnu v Praze

redakce 25.02.2020

Britské duo Pet Shop Boys se letos rozjíždí poprvé ve své historii na evropské turné i se svými největšími hity.

Žižkovská noc láká na warmupy a doprovodný program

redakce 25.02.2020

Benefiční tetování, diskuze o sexuálním násilí nebo koncert pro Kuchařky bez domova? Žižkovská noc láká na bohatý doprovodný program

Bright Eyes. Lucerna Music Bar.

redakce 24.02.2020

Vibrující folk, elektrifikovaný rock nebo zvonivé country. Skvělé písničky a muzikantské mistrovství.

Kytarový květen s Will & The People i Vukovi

redakce 24.02.2020

V rámci série UpTONE vystoupí ambiciozní britská indie čtveřice Will & The People, noise rockoví Vukovi poprvé sólo.

Yotto se vrací do Roxy

redakce 24.02.2020

Svými sety zvládl potěšit a pobavit lidi na celém světě, ať už šlo o kalifornskou Coachellu nebo londýnský klub Printworks.