Zprávy / Pozvánky

Masky, show a Slipknot

Masky, show a Slipknot

redakce | Zprávy / Pozvánky | 17.01.2016

Když někdo kombinuje hutný a hodně temný metal s prvky hardcore a starého punku, nebojí se do toho všeho ještě na pódium postavit za gramofony diskžokeje a ještě navíc si oblékne hororové kostýmy, pak to musí být jedině blázen. Jenže americké kapele Slipknot tahle karta vyšla a navíc jim přinesla světovou popularitu.

Všechno to začalo v roce 1995. V městečku Des Moindes, ve státě Iowa, se dala dohromady partička lidí a společně založili skupinu s názvem Slipknot. Po roce zkoušení a hraní v zapadlých klubech si na vlastní náklady vydali svůj debut Mate, Feed, Kill, Repeat. CD mělo jen 2000 kopií a Slipknot si jím získali pozornost několika vydavatelů. Nakonec podepsali smlouvu s Roadrunners records. Producent Ross Robinson jim pomohl a v roce 1997 začali nahrávat ve studiích Indigo Ranch v Los Angeles. Nějaký čas se kapela ještě přetvářela, aby nakonec zakotvila na devíti chlápcích oblečených v kombinézách a surrealistických maskách. Pro někoho je možná devět členů trochu moc, ale jak říká Shawn Crahan: "Celé tři roky jsme měli perfektní docházku na zkoušení. Všichni tam byli načas, nikdo nikdy nechyběl. Naše hudba je tak závislá na každém členu, že kdyby chyběl jediný člověk třeba i DJ, už by to nebylo ono. I ty nejmenší věci dělají skladby takové jaké jsou."


V roce 1999 vydali CD Slipknot, kterého se prodalo víc jak 2,5 milinonů nosičů a to znamenalo platinovou desku. Pro producenta Rosse Robinsona vůbec první. Po dvouletém vystupování na Ozzfestu, různých festivalech a koncertování v mnoha zemích světa, vyšlo jejich další album s názvem Iowa. Rozporuplné reakce však vyvolala další nahrávka Vol.3: (The Subliminal Verses), kterou produkoval Rick Rubin. Slipknot ji představili v roce 2004 naživo v České republice v rámci předskakování Metallice a jejich koncertní set byl přijat s nadšením. V roce 2008 Slipknot vydali své již čtvrté album nazvané All Hope Is Gone, které je už platinové v USA, Austrálii a Japonsku.


Turné k této desce se zastavilo i v ostravské ČEZ Aréně. Kapela se následně odebrala na odpočinek, během jehož trvání se někteří členové věnovali jiným projektům (Stone Sour, Dirty Little Rabbits, Murderdolls, Will Haven nebo Sid). Basista Paul Gray, který si plánoval budoucnost se superskupinou Hail!, byl 24. května 2010 nalezen mrtev v jednom z hotelových pokojů v Johnstonu. Kapela s vyjádřením o své budoucnosti váhala a svým fanouškům nabídla v roce 2010 jen DVD (sic)nesses se záznamem koncertu z festivalu Download z roku 2009 a 45minutový film dokumentující turné na podporu All Hope Is Gone, který je zároveň poctou zesnulému hudebníkovi. V roce 2011 se Slipknot vrátili na koncertní podia, zesnulého basáka při živých vystoupeních nahradil zakládající kytarista Donnie Steele.

Práce na pátém studiovém počinu byly započaty koncem roku 2013, v prosinci téhož roku opouští kapelu dlouholetý bubeník Joey Jordison. Vydání alba .5: The Gray Chapter předznamenaly čtyři singly - The Negative One, The Devil in I, Cluster a Killpop. Po dlouhých spekulacích jsou posily odtajněny – do kapely přichází basista Alessandro Venturella a bubeník Jay Weinberg. Jejich živé show jsou pověstné. Vítejte ve světě šílenství a hrůzy, kterou představuje metalová kapela nového věku... Slipknot.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Doom, křest i elektronika v Kabinetu

redakce 18.09.2019

Melodické doom duo Year of the Cobra, domácí tíha Nikander, křest desky Dětí deště i americké elektronické trio v Kabinetu.

Generace 89 zavzpomíná v La Fabrice

redakce 18.09.2019

Na koncertu k 30. výročí festivalu Polsko-československé solidarity zahrají Tata Bojs, Katarzia, Hańba! a Lao Che.

YouTopia ponúka celkom nový festivalový zážitok

redakce 18.09.2019

Nechajte sa vlákať do tých zvláštnejších zákutí internetu.

Na pražský PAF ve Studiu Hrdinů přijede Klein a Taran

redakce 17.09.2019

Hudba londýnské hudebnice Klein je založená na kolážovitém skládání vlastních vokálů, zvuků a instrumentací.

Punkrocková parta Counterfeit. znovu v Praze

redakce 16.09.2019

Na punkrockových Counterfeit. z Londýna není nic umělého. Ostatně to dokazuje už ironický název kapely, který v překladu znamená padělek.

Terénní nahrávky, kompozice a LOM

redakce 15.09.2019

Od skladeb o netopýrech přes polymetrický imaginární folklór až k podvodním kulturám.

Ghostemanův hororový svět ve Foru Karlín

redakce 15.09.2019

Milovník black metalu a hip-hopu tvoří hudbu, která si bere ty nejdrsnější klišé z těchto žánrů.

Noc otevřených ateliérů již tento víkend v Invalidovně

redakce 12.09.2019

Noc otevřených ateliérů a uměleckých studií v západním křídle unikátního barokního areálu pražské Invalidovny.

Čirá dekadence Imperial Triumphant

redakce 12.09.2019

Nasadit si zlaté masky a žít ve světě falešného, odporného luxusu.

Aaron Turner v Jednotě

redakce 11.09.2019

Jedna z největších osobností alternativních mutací tvrdé kytarové hudby Aaron Turner a mimořádná šance zažít naživo jeho sólové vystoupení.