Zprávy / Pozvánky

Mass Gothic a Eleanor Friedberger společně

Mass Gothic a Eleanor Friedberger společně

redakce | Zprávy / Pozvánky | 01.04.2016

Skvělá zpráva pro fanoušky kvalitního současného indie rocku: ze stáje seattleského labelu Sub Pop přijíždí do Prahy čerstvá akvizice - newyorští Mass Gothic. Pod tímhle tajnosnubným názvem se skrývá nový projekt Noela Herouxe, ex-frontmana powerpopových Hooray for Earth. A aby toho nebylo málo, na evropské turné Mass Gothic vyjedou společně s Eleanor Friedberger. Ta svéhu času tvořila polovinu ze sourozenecko-muzikantské dvojice The Fiery Furnaces. Dnes je Eleanor ceněná sólová songwriterka.


Eponymní albový debut Mass Gothic vyšel letos v únoru a způsobil malou senzaci, o které běží šeptanda od ucha k uchu. Noel Heroux sice podle znalců nepředvádí nic zásadně jiného než s Hooray for Earth, oproti jejich tvorbě z poslední doby jde ale o řádově mnohem svěžejší materiál. "Když jsem si konečně uvědomil, že musím s kapelou po osmi letech skončit, bylo to jako kdyby se rozestoupila mračna... Dovolil jsem sám sobě vrátit se zase na začátek". Nahrávky pro Mass Gothic vznikaly během čtyř měsíců na přelom let 2014-15. V newyorském Williamsburgu usídlený rodák z malého městečka Grafton ve státě Massachusetts se jejich prostřednictvím vrátil ke kořenům, k soustředěnému nahrávní o samotě - podobně jako když kdysi s začínal s Hooray for Earth. Na dotažení finálního zvuku debutu Mass Gothic se podíleli profesionálové – mixování měl na starost Chris Coady (Beach House, TV on the Radio) a mastering Greg Calbi (Father John Misty, Tame Impala). Výsledkem jsou maximálně chytlavé kytarové popsongy, prozrazující suverení rukopis autora, mimo jiné velkého fanouška Elliotta Smithe a Nirvany. Na turné Herouxe doprovází kapela, ve které na basu a klávesy hraje jeho partnerka Jessica Zambri.


Eleanor Friedberger v roce 2000 založila spolu s bratrem Mattem indie rockovou kapelu The Fiery Furnaces, se kterou se během deseti let existence stačili zařadit k velkým jménům zejména americké scény. Od roku 2010 Eleanor vystupuje jako sólistka. Na celkem třech deskách, které jí vyšly, se můžete potkat s brilantní kytaristkou a dospělou písničkářkou, která bývá srovnávána s nikým menším než Neilem Youngem nebo Johnem Calem. Při vystoupení s Mass Gothic bude hrát hlavně z aktuálního alba New View.

Info

Mass Gothic (us) + Eleanor Friedberger (us)
27. 5. 2016 20:00
Klub 007 Strahov, Praha
Vstupné: 250,- s rezervací / 300,- na místě

www.facebook.com/events/213148769048526
www.facebook.com/massgothic
www.facebook.com/klub007strahov

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Zvíře jménem Podzim koncertuje

redakce 21.09.2021

Zvíře jménem Podzim si ještě na podzim střihne pár koncertů, které budou jistě výjimečné, čili neváhejte.

Nový singl Black Holes

redakce 21.09.2021

Po dvou letech do své hudby teď přidávají elektronický element.

VickiKristinaBarcelona přijíždí do Prahy

redakce 20.09.2021

Kapela VickiKristinaBarcelona představuje Waitsovy písně v novém světle, přičemž ctí jejich původní humor a patos.

Sezóna se plní koncerty Fource

redakce 19.09.2021

Na jaře přijedou díky Fource Tom Gregory, Ocean Alley, John nebo Orla Gartland. Injury Reserve dorazí už v únoru.

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Fuchs2 zahajuje klubovou sezónu

redakce 16.09.2021

Nový dramaturgický tým má ambici představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí.

Audiovizuální večer Genot Centre v Plato

redakce 16.09.2021

V průběhu večera, noci a rána se v městské galerii Plato Ostrava postupně představí deset různých tuzemských i zahraničních hudebníků či hudebních uskupení.

Sýček se vrací

redakce 16.09.2021

Nové zahnízdění Sýčka přineslo i obměněnou sestavu, která ale pořád frčí na krautrockový dálnici.

Pixies se vrátí do Prahy

redakce 15.09.2021

Historie Pixies je plná rozchodů, převratů a překvapení. Po více než třiceti letech vystupování a nahrávání Pixies zřejmě nalezli kýžený klid.

Startuje XI. ročník hudebních cen Vinyla

redakce 14.09.2021

Chystají se koncerty, přednášky a nově i workshopy Vinyla Academy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace