Zprávy / Pozvánky

Mass Gothic a Eleanor Friedberger společně

Mass Gothic a Eleanor Friedberger společně

redakce | Zprávy / Pozvánky | 01.04.2016

Skvělá zpráva pro fanoušky kvalitního současného indie rocku: ze stáje seattleského labelu Sub Pop přijíždí do Prahy čerstvá akvizice - newyorští Mass Gothic. Pod tímhle tajnosnubným názvem se skrývá nový projekt Noela Herouxe, ex-frontmana powerpopových Hooray for Earth. A aby toho nebylo málo, na evropské turné Mass Gothic vyjedou společně s Eleanor Friedberger. Ta svéhu času tvořila polovinu ze sourozenecko-muzikantské dvojice The Fiery Furnaces. Dnes je Eleanor ceněná sólová songwriterka.


Eponymní albový debut Mass Gothic vyšel letos v únoru a způsobil malou senzaci, o které běží šeptanda od ucha k uchu. Noel Heroux sice podle znalců nepředvádí nic zásadně jiného než s Hooray for Earth, oproti jejich tvorbě z poslední doby jde ale o řádově mnohem svěžejší materiál. "Když jsem si konečně uvědomil, že musím s kapelou po osmi letech skončit, bylo to jako kdyby se rozestoupila mračna... Dovolil jsem sám sobě vrátit se zase na začátek". Nahrávky pro Mass Gothic vznikaly během čtyř měsíců na přelom let 2014-15. V newyorském Williamsburgu usídlený rodák z malého městečka Grafton ve státě Massachusetts se jejich prostřednictvím vrátil ke kořenům, k soustředěnému nahrávní o samotě - podobně jako když kdysi s začínal s Hooray for Earth. Na dotažení finálního zvuku debutu Mass Gothic se podíleli profesionálové – mixování měl na starost Chris Coady (Beach House, TV on the Radio) a mastering Greg Calbi (Father John Misty, Tame Impala). Výsledkem jsou maximálně chytlavé kytarové popsongy, prozrazující suverení rukopis autora, mimo jiné velkého fanouška Elliotta Smithe a Nirvany. Na turné Herouxe doprovází kapela, ve které na basu a klávesy hraje jeho partnerka Jessica Zambri.


Eleanor Friedberger v roce 2000 založila spolu s bratrem Mattem indie rockovou kapelu The Fiery Furnaces, se kterou se během deseti let existence stačili zařadit k velkým jménům zejména americké scény. Od roku 2010 Eleanor vystupuje jako sólistka. Na celkem třech deskách, které jí vyšly, se můžete potkat s brilantní kytaristkou a dospělou písničkářkou, která bývá srovnávána s nikým menším než Neilem Youngem nebo Johnem Calem. Při vystoupení s Mass Gothic bude hrát hlavně z aktuálního alba New View.

Info

Mass Gothic (us) + Eleanor Friedberger (us)
27. 5. 2016 20:00
Klub 007 Strahov, Praha
Vstupné: 250,- s rezervací / 300,- na místě

www.facebook.com/events/213148769048526
www.facebook.com/massgothic
www.facebook.com/klub007strahov

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vyhnout se temným místům? Tom Grennan v Praze

redakce 10.10.2020

Magazín NME albu udělil čtyři z pěti hvězd a napsal, že je plné procítěných stylových kytarových bangerů.

Mixcloud chystá streamované koncerty v čele s Flying Lotusem a Róisín Murphy

redakce 08.10.2020

Mixcloud představuje nový způsob vydělávání peněz pro hudebníky díky streamovaným koncertům.

Le Guess Who? chystá hybridní event ON/OFF

redakce 07.10.2020

Organizátoři jako náhradu za přesunutý festival nabízí hybridní event v Utrechtu i na webu!

Nová venkovní expozice Památníku ticha na perónu Nádraží Bubny

redakce 07.10.2020

Jakkoliv se symbolem podzimního programu Památníku ticha stal pojem pomíjivost, organizátoři věří, že veřejná komunikace bude pokračovat navzdory všem epidemiím naší doby.

Koncert Anny Marii Jopek je přesunut

redakce 06.10.2020

Zpěvačka Anna Maria Jopek se zařadila k umělcům, kteří dělají z Polska jazzovou velmoc.

Nový singl a klip Tata Bojs

redakce 05.10.2020

Veselou skladbu doprovází vtipný videoklip, který je stejně jako samotný singl poctou dvěma odvěkým láskám Milana a Mardoši.

Jídelna Kuchařek bez domova zve na dobroty

redakce 03.10.2020

Neměly jsme domov a některé z nás ho stále nemají. Rády vaříme a chceme se přínosně zapojit do společnosti.

Menu Kabinetu

redakce 02.10.2020

Drones, psychedelic, blues, noise nebo progrock a krautrock? Metronome Blues nebo indiepostrocková kytarovka? Kabinet nabízí vše.

Liberecká přehlídka Anifilm bude!

redakce 02.10.2020

Bylo nutné zrušit hudební doprovodný program, ale filmy v sekci „Slyšet animaci” jej aspoň částečně nahradí.

Polští Przepych a francouzští Monstre uzavřou Underdogs'

redakce 01.10.2020

Pomyslnou tečku za letošní sezónou pak v neděli 4. října udělá polské art punkové trio Przepych a francouzské indierockové duo Monstre.